Αποστολέας Θέμα: Χάραξη ταστιέρας  (Αναγνώστηκε 3860 φορές)

tsipis

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 318
Απ: Χάραξη ταστιέρας
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 27, 2019, 07:09:23 μμ »
Να καταλάβω λιγο. Η ταστιέρα γλιστράει στην ουσία πανω στη Μεταλλική επιφάνεια και την σπρώχνεις με τον φράχτη;  Δεν θα ηταν πιο σίγουρο να την εχεις πανω σε ενα sled και να κινείται ολη η επιφάνεια που εχεις την ταστιέρα;

Έχεις δίκιο θα ήταν ποιο σίγουρο αλλά δυστυχώς δεν έφτανε η διάμετρος του δίσκου να κόψει πάνω από το sled, αυτός ήταν ο στόχος μου εξαρχής αλλά δυστυχώς δεν βρήκα δίσκο με κατάλληλη διάμετρο.


Γιωργο με το καλο να ερθουν να ξερεις παντα σε σαιτ που δεν εχουν προστασια απο την πευπωλ οι αγορες να ειναι μικρες και ποιο πολλες για μικροτερο ρισκο.αν και υποστηριζει οτι εχει επιστοφη χρηματων σε περιπτωση που δεν παραλαβεις το δεμα σου!!!!

Επειδή αγοράζω συχνά από aliexpress όσες φορές δεν παρέλαβα δέμα μου επέστρεψαν τα χρήματα κανονικά, , ένα θέμα είναι ο χρόνος αναμονής,  ένα δέμα που παρήγγειλα αρχές Γενάρη ήρθε προχθές, Εντωμεταξυ επειδή καθυστέρησε αρκετά και δεν είχα παραλάβει ζήτησα τα χρήματα πίσω τα οποία και μου επέστρεψε ο έμπορος. Το άλλο θέμα ειναι το τελωνείο, προσοχή λοιπόν αγορές έως 22 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά αλλιώς έχει νταβατζιλικι.

Αυτό που ξέχασα να αναφέρω ότι η διαδικασία χάραξης της ταστιέρας από τη αρχή έως και το τελικό αποτέλεσμα ήταν 20 λεπτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2019, 07:24:37 μμ από tsipis »
ΟΣΟΝ ΖΗΣ ΦΑΙΝΟΥ, ΜΗΔΕΝ ΟΛΩΣ ΣΥ ΛΥΠΟΥ. ΠΡΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΕΣΤΙ ΤΟ ΖΗΝ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ

Tags: