Αποστολέας Θέμα: Ηλεκτρικο ukelele  (Αναγνώστηκε 2628 φορές)

Δημητρης Βλαχος

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Ηλεκτρικο ukelele
« στις: Ιούλιος 23, 2012, 02:56:06 μμ »
Μετα απο περιπου μια εβδομαδας σκληρης δουλειας ειμαι στα τελιωματα ενος μικρου οργανου που οπως αποδειχτικε ηθελε χειρουργειο και αποφασισα να το παω στον καταληλο γιατρο για τελικα φινιρισματα!!!

Δημητρης Βλαχος

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 23, 2012, 02:59:11 μμ »
Βρηκα τον γιατρο μου και τον εβγαλα μια φωτογραφια την ωρα της επεμβασης!!!

Δημητρης Βλαχος

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:03:18 μμ »
Υστερα απο πολλες ωρες κοπιαστικης δουλειας και αφου στεφτικε με επιτυχια η επεμβαση ειπαμε να το ριξουμε και λιγο εξω!!!!

Δημητρης Βλαχος

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:16:54 μμ »
Καπου στο τελος λιγο πριν την αναχωρηση τα πραγματα αργιεψανε!!! ;D Προσοχη σε οσους  περασουν απο τον Αγιο Κωνσταντινο και εχουν σκοπο να βρεθουνε με τον Ζαρκαδα καλο θα ηταν να το αποφυγουνε!!!!!! Ακομη ποναει το κεφαλι μου απο τα τσιπουρα!!! ;D

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:44:35 μμ »
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΓΩ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΜΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΜΑΣΤΟΡΟΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ.   ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ ΡΕ ΦΙΛΕ.   11 Η ΩΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:47:00 μμ »
ΑΝΔΡΕΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΥΤΟ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ. ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΔΕΙΣ. ΑΓΟΡΙ ΤΡΕΛΟ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟΥΚΑΛΙΛΙ..............ΕΜΕΙΣ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΣΤΗ ΜΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΕΦΥΓΕΣ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 26, 2012, 01:17:07 μμ »
 ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ......ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΕΚΟΛΑΠΤΟΜΕΝΟΥ ΑΥΤΟΥ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΥ.
ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΙΘΑΡΕΣ ΔΗΛ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ? ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΩΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.
ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΦΙΛΟ.
ΟΥΤΕ ΛΕΩ ΝΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΠΡΑΒΟ. ΑΣ ΛΕΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΩΣΤΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ.     ΑΥΤΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

yiannis

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.261
    • Greek luthiers community
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά...
  • Αριθμός κατασκευών: 15 και αυξάνονται!!!
  • Περιοχή: Πειραιάς
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 26, 2012, 02:11:02 μμ »
Ουπς!Πως μου διέφυγε η κατασκευή ukulele;
Δεν το πιστευω πως υπάρχει και άλλος τρελός που ασχολείται με αυτό το οργανάκι όπως εγώ που έδειξα στο εβδομαδιαίο ημερολόγιο
http://www.luthier.gr/index.php?topic=722.0

Μπράβο ρε Δημήτρη που ασχολείσαι με εναλλακτικά όργανα και από ότι φαίνεται περάσατε σούπερ με τον άλλον τον τρελό!
Κώστα μην παρεξηγείς την έλλειψη απαντήσεων, οι μισοί την έχουν κάνει για μπάνια...
Γενικά είναι πεσμένα τα πράγματα

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: Ηλεκτρικο ukelele
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 27, 2012, 12:17:41 πμ »
Κώστα, αποδεκτές οι επιπλήξεις φίλε μου.
Προσωπικώς περίμενα να απαντήσει κάποιος, να πει δυο κουβέντες για να καταλάβω τι είναι αυτό το όργανο μη δείξω την παντελή ασχετοσύνη μου.  ;D ;D ;D

Δεν το γνωρίζω καθόλου φίλε μου παρά μόνο σαν όνομα. Και έχεις απόλυτο δίκιο. Αν δεν ήταν και οι φίλοι που φτιάχνουν λύρες θα μας ενδιαφέρανε μονάχα τα αχλαδόσχημα και οι κιθάρες.
Όσον αφορά τώρα την συγκεκριμένη προσπάθεια το μόνο που μπορώ να πω είναι ένα μεγάλο μπράβο !!! :D :D :D

Η επέκταση της ποικιλίας κατασκευών σίγουρα θα προσελκύσει το ενδιαφέρον ακόμα περισσότερων ερασιτεχνών οργανοποιών.