Αποστολέας Θέμα: 7ο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας του www.luthier.gr, 2-3 Ιουνίου 2018  (Αναγνώστηκε 36095 φορές)

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.143
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό

Για τα κιλα
αυτο λεγεται εξελιξη φιλε.....  ;D
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

Λάμπρος Σταυρίδης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.474
  • Αγαπημένο ξύλο: καρυδιά
  • Αριθμός κατασκευών: 8
Τώρα θά γίνω λίγο...καρφί.....δηλαδή.....μπετονόκαρφο....

Τά δύο μέλη τoῦ forum , ὁ Χρῆστος ( christosyngelos ) καί ὁ Μύρων ( νομίζω musicman ) , παίζουν θαυμάσια οὔτι καί κρητική λύρα ἀντίστοιχα , τούς ἄκουσα στό τέλος τῆς ἐκθέσεως πού ἔπαιξαν μάλιστα καί μαζί . Ἀλλά ἀπό σεμνότητα νομίζω ( εἶναι πολύ σοβαρά παιδιά καί οἱ δυό ) , δέν εἶπαν τίποτε . Ὁπότε , γιά τοῦ χρόνου νἄμαστε καλά , νά τούς ἔχουμε ὑπ' ὄψιν μας , ἄν θέλουν κι αὐτοί , γιά τό παραδοσιακό......

Musicman

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 36
    • Κρήτη & Μαντινάδες
  • Αγαπημένο ξύλο: Κερασιά
  • Αριθμός κατασκευών: 4
Καλησπέρα στην παρέα! Χθες ήρθε συνεργείο της ΕΡΤ στο σπίτι για να τραβήξει το ρομπότ.
Μου είπαν ότι θέλουν 5-6 φωτογραφίες της έκθεσης για να τις βάλουν στο ρεπορτάζ. Μίλησα με τον Γιάννη και θα μου στείλει καποιες.
Θα είναι καλό για να ακουστεί το φεστιβάλ. Όμως δεν βλεπω πιθανό να αναφέρουν το σάιτ ... Εδώ αρνήθηκαν να αναφέρουν και το δικό μου. Είναι λέει διαφήμιση...
Αν έχετε φωτό πανοραμικές της εκθεσης, που να φαίνεται πολύς κόσμος και πολλά όργανα στελτε τες μέσα στην μέρα εδώ myrbour(παπακι που παει στην ποταμιά)gmail.com
Σημειωτέον, να είναι χωρίς watermarks και λογότυπα...

Musicman

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 36
    • Κρήτη & Μαντινάδες
  • Αγαπημένο ξύλο: Κερασιά
  • Αριθμός κατασκευών: 4
Τώρα θά γίνω λίγο...καρφί.....δηλαδή.....μπετονόκαρφο....

Τά δύο μέλη τoῦ forum , ὁ Χρῆστος ( christosyngelos ) καί ὁ Μύρων ( νομίζω musicman ) , παίζουν θαυμάσια οὔτι καί κρητική λύρα ἀντίστοιχα , τούς ἄκουσα στό τέλος τῆς ἐκθέσεως πού ἔπαιξαν μάλιστα καί μαζί . Ἀλλά ἀπό σεμνότητα νομίζω ( εἶναι πολύ σοβαρά παιδιά καί οἱ δυό ) , δέν εἶπαν τίποτε . Ὁπότε , γιά τοῦ χρόνου νἄμαστε καλά , νά τούς ἔχουμε ὑπ' ὄψιν μας , ἄν θέλουν κι αὐτοί , γιά τό παραδοσιακό......

Ευχαρίστως κ. Σταυρίδη!

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Θα είναι καλό για να ακουστεί το φεστιβάλ. Όμως δεν βλεπω πιθανό να αναφέρουν το σάιτ ... Εδώ αρνήθηκαν να αναφέρουν και το δικό μου. Είναι λέει διαφήμιση...

δεν τους εστειλες να πα να γαμ........νε ? Τι διαφημηση ρε λεβιεδες πες? Τι ειμαστε? Ανώνυμη Εταιρεία? Βγαζουμε λεφτα απο καπου?
Αμα τους ελεγες για νανα σκανδαλο ομως...........και ναχει και λιγο αιμα μεσα ............εκει να δεις πως θα κανανε τα κορακια ..................
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.143
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
δεν βλεπω πιθανό να αναφέρουν το σάιτ

 να είναι χωρίς watermarks και λογότυπα...

καλοοοοοοοο!
χαχαχαχαχ!
να μην φαινεται αυτος που διοργανωσε το φεστιβαλ...
να μην φαινεται αυτος που τραβηξε τις φωτογραφιες...

στο τελος θα μας πουνε οτι φτιαξανε και τα μπουζουκια...

που να φαίνεται πολύς κόσμος
και μαζεψανε και πολυ κοσμο....
μπουχουχουχαχαχχαχα!  {celebrate015} {celebrate015} {celebrate015}
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

Musicman

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 36
    • Κρήτη & Μαντινάδες
  • Αγαπημένο ξύλο: Κερασιά
  • Αριθμός κατασκευών: 4
Εγώ μια φορά το χρέος μου το έκανα. Τους είπα οτι το οργάνωσε το luthier.gr. Είμαι αρκετά σίγουρος όμως ότι θα πούνε τουλάχιστον ότι έγινε στο The Box Athens.

Ως προς τις φωτό μου φαίνεται λογικό που ζήτησαν να μην έχουν λογότυπο κάτω δεξιά. Δεν βολεύει στο μονταζ...
Τώρα ως προς το αν ωφελεί να ακουστεί και καθόλου το 7ο φεστιβάλ θα έλεγα οτι αν υπήρχε τρόπος όταν κάποιος ψαχνει στο google 7ο φεστιβάλ ερασιτεχνικής οργανοποιίας να φτανει στην σελίδα σας τότε ας πούμε ότι είστε ωφελημένοι.
Εδώ σε εμένα που έκανε ρεπορτάζ ειδικά για το ρομπότ και τις λύρες μου της λέω καλα αν κάποιος θελει να βρει περισσότερες πληροφορίες πως θα με βρει και μου λέει απ' το όνομα. Αν λέει βαλουμε το σάιτ θα θεωρηθεί διαφήμιση. Καλα της λέω αν πατε να κάνετε ρεπορταζ σε ενα οργανοποιίο δεν θα πείτε που βρίσκεται? Μου λέει δεν θα πούμε την οδό και τον αριθμό ...
Δεν ξέρω παιδιά αν στέκουν αυτά που μου λέει...

john 2004

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.748
Τα πραγματα ειναι τοσο απλα, που δεν χρειαζεται εμεις να τα μπερδευουμε.
ΕΔΩ ειναι αναρτημενες οι φωτογραφιες, οπως και σε καποια μεσα κοινωνικης δικτυωσης. 
μπορει να τις χρησημοποιησει οποιος θελει για να αναφερθει στην εκθεση η σε καποιο συγκεκριμενο οργανο, αλλα οχι για οποιοδηποτε μορφη πωλησης!  Καλο ειναι να αναφερει και που τις βρηκε (πηγη), αλλα γιαυτο υπαρχει και το υδατογραφιμα.  Δεν νομιζω κανεις να του ζητησει τα ρεστα.
Δεν νομιζω κανενας να ζητησε διαφημιση και μαλιστα εκ των υστερων.


Να θυμισω μοναχα πως πριν τρια χρονια μας εκανε την τιμη το CNN να επισκεφτει την εκθεση μας, να κανει ενα μινι ρεπορταζ, να ανεβασει αρθρο στη σελιδα του με αναφορα στο φορουμ, και με ονοματεπωνυμο καποιων φιλων που ετυχε να μιλησουν στην καμερα.


Ειναι τοσο απλα τα πραγματα!

Γιώργος Γεωργίου

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά
  • Αριθμός κατασκευών: 2
Εγω ξερω ενα πραγμα μονο. Η Εκθεση ηταν πολυ καλη ωραιοι ανθρωποι χαμογελαστοι και με διαθεση να εξηγησουν τα παντα. Φοβερα οργανα φτιαγμενα απο μερακληδες απλα. Τα υπολοιπα για τους τυπους αυτους ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Εγω χαρηκα πολυ που συμετηχα στην εκδηλωση αυτη για πρωτη φορα και γνωρισα τοσο αξιολογα ατομα.

Υ.Γ  Μπορουμε που και που να βρισκομαστε για κανενα κρασακι και κουβεντα με μια  ομως προυποθεση να ειναι ο  Κωστας  ο Ζαρκαδας παρων   ;D

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
χα χα χα χα θα γινει κι αυτο  συντομα............................
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.143
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
γυαλιζω γοβες 12ποντες... ;D
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
γυαλιζω γοβες 12ποντες... ;D

αυτο να δω ...να πεθανω ησυχος πλεον
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Ιωσήφ Τορρένς

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.207
  • Αριθμός κατασκευών: Λίγα πράματα
  • Περιοχή: Αθήνα Κυψέλη
γυαλιζω γοβες 12ποντες... ;D

Καλημέρα !!!   

Ας δώσουμε εικόνα  ...

 [ Invalid Attachment ]

...  και ήχο από τον Tommy Tucker  ( 1964 )  για τις ψηλοτάκουνες γόβες  ( High heel sneakers )

https://www.youtube.com/watch?v=8bmbSC9c2ys
Τίποτα δεν ισιώνει από μόνο του ... θέλει πολλή δουλειά ...
Να είστε όλοι καλά ! ... για να ισιώνετε τα "στραβά " ...

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
παιδια γιατι ψαχνεστε ? εχω εγω φωτο μου με γοβα.................................
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

George45

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 806
  • Αγαπημένο ξύλο: ολα!!
  • Αριθμός κατασκευών: MIA
κωστα εισαι ανεπαναληπτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tags: