Αποστολέας Θέμα: 6η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 11 Ιουνίου 2017  (Αναγνώστηκε 23477 φορές)

Δημήτρης Αγγελακοπουλος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
Απ: 6η έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 11, 2017, 03:28:39 μμ »
Αγαπητοί φίλοι, αυτός ο όρος για δοκιμή των οργάνων από τους επισκέπτες σε διαφορετικό χώρο από την εκθεσιακή αίθουσα και με τη συγκατάθεση του εκθέτη ...

... φοβάμαι ότι θα προκαλέσει περισσότερα προβλήματα από εκείνα (θόρυβος) που θέλουμε να λύσει.

Συγνώμη , αλλά νομίζω ότι αυτός ό όρος , στην πράξη δεν θα περπατήσει . Μάλλον θα αυτοκαταργηθεί, γιατί είναι προτιμότερη "μια χάβρα Ιουδαίων" αλλά ό,τι γίνεται
να γίνεται μπροστά στα μάτια μας κι ας υποφέρει λίγο η ακοή μας.

Αυτο με το παταρακι και τις δοκιμες δε μ αρεσε καθολου. Εννοειται οτι δεν υπαρχει περιπτωση να αφησω ανθρωπο ν ακουμπησει.

Δεν ξέρω ακόμα αν θα τα καταφέρω φέτος.. Μας προέκυψε γάμος βλέπεις.. Θα συμφωνήσω όμως με τον Ιωσήφ και τον Κώστα.. Και νομίζω πως θα γίνουμε 'κακοι' χωρίς λόγο απαγορευοντας στον κόσμο να πιάνει και να δοκιμάζει επί τόπου τα οργανα..
Όπως και να έχει ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!
Όπως τον έβρω τον καιρό, έτσι τον αρμενίζω

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: 6η έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 11, 2017, 06:07:32 μμ »
Παρον κι εγω.Με το καλο να ανταμωσουμε και φετος. Μεσα και για  τον Ελατο , για τον κεδρο , αλλα και για τον εβενο αμα γουσταρετε. Αυτο με το παταρακι και τις δοκιμες δε μ αρεσε καθολου. Εννοειται οτι δεν υπαρχει περιπτωση να αφησω ανθρωπο ν ακουμπησει.
    εγω μπορω λιγο να ακουμπησω?

εσυ ελευθερα..............και κωλο αν θες
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

yiannis

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.261
    • Greek luthiers community
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά...
  • Αριθμός κατασκευών: 15 και αυξάνονται!!!
  • Περιοχή: Πειραιάς
Απ: 6η έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 11, 2017, 07:45:07 μμ »
Καλησπέρα.

Έχω στείλει μήνυμα στο χρήστη που ξεκίνησε το thread αλλά για κάποιο λόγο δεν παραδίδεται.

Θα συμπληρώσω τα αρχεία και θα προσπαθήσω ξανά.
Ευχαριστώ.

Αν δεν τα καταφέρεις ενημέρωσέ με άμεσα να το λύσουμε το πρόβλημα zorz...

Αγαπητοί φίλοι, αυτός ο όρος για δοκιμή των οργάνων από τους επισκέπτες σε διαφορετικό χώρο από την εκθεσιακή αίθουσα και με τη συγκατάθεση του εκθέτη ...

... φοβάμαι ότι θα προκαλέσει περισσότερα προβλήματα από εκείνα (θόρυβος) που θέλουμε να λύσει.

Συγνώμη , αλλά νομίζω ότι αυτός ό όρος , στην πράξη δεν θα περπατήσει . Μάλλον θα αυτοκαταργηθεί, γιατί είναι προτιμότερη "μια χάβρα Ιουδαίων" αλλά ό,τι γίνεται
να γίνεται μπροστά στα μάτια μας κι ας υποφέρει λίγο η ακοή μας.

Αυτο με το παταρακι και τις δοκιμες δε μ αρεσε καθολου. Εννοειται οτι δεν υπαρχει περιπτωση να αφησω ανθρωπο ν ακουμπησει.

Δεν ξέρω ακόμα αν θα τα καταφέρω φέτος.. Μας προέκυψε γάμος βλέπεις.. Θα συμφωνήσω όμως με τον Ιωσήφ και τον Κώστα.. Και νομίζω πως θα γίνουμε 'κακοι' χωρίς λόγο απαγορευοντας στον κόσμο να πιάνει και να δοκιμάζει επί τόπου τα οργανα..
Όπως και να έχει ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!


Παιδιά η έκθεση θα είναι άψογη.Θα τα λύσουμε όλα τα προβλήματα και δεν θα υπάρχουν παράπονα...Πάντως το πατάρι μάλλον δεν θα χρειαστεί.

Επειδή στην πρώτη μου επίσκεψη (απόγευμα καθημερινής) έφαγα κλήση (40 ευρουλάκια παρακαλώ) και μάλιστα σε μέρος που δεν είχε απαγορευτικό καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί που παρκάρουμε.



Και εσύ Παναγιώτη;Εκείνο το απόγευμα ενισχύσαμε το κράτος και οι δύο από 40 ευρώ έκαστος... :'(

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.548
Απ: 6η έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 11, 2017, 11:05:41 μμ »
Καλησπέρα.
Μερικά σχόλια και απο μέρος μου.
Σήμερα επισκεφθήκαμε το χώρο που θα γίνει η έκθεση. Για μένα ήτανε η πρώτη φορά. Ο χώρος είναι  όμορφος με χαρακτήρα και αισθητική.  Η υπεύθυνη (Μαρία) που συναντήσαμε πολύ φιλική και συνεργάσιμη. Η πρόταση για το πάνω χώρο (παταριού) προτάθηκε για την αποφυγή του θορύβου και όχι για κάποιον άλλο λόγο. Δεν απαγορεύεται να πιάσει κάποιος ένα όργανο και  να το γρατζουνίσει αλλά αν θέλει να παίξει δεν μπορεί να το κάνει στο χώρο της έκθεσης. Πέρσι είχαμε μια εξαιρετική συμμετοχή (μιλάω για το Γιαλι ταμπουρ του Λάμπρου ) που δυστυχώς για τους περισσότερους δεν μας δόθηκε η δυνατότητα να το ακούσουμε καν λόγω του θορύβου. Τέτοια είδους προβλήματα θελήσαμε να αποφύγουμε. Πιθανότατα δεν θα χρειαστεί το πατάρι όπως είπε ο Γιαννης μιας και υπάρχει η δυνατότητα να διευθετηθεί χώρος στο ίδιο επίπεδο για να παίξουν όσοι θέλουν, αλλά χωρίς να ενοχλεί τους υπόλοιπους. Θα το δούμε πως θα πάει.
Υπάρχει εξωτερική πίσω αυλή και μεγάλο πεζοδρόμιο εμπρός για τους καπνιστές.
Σχετικά τώρα με τις συμμετοχές:
Έχω λάβει ήδη δηλώσεις συμμετοχών,  κάποιες χωρίς τηλέφωνα επικοινωνίας.
Η φόρμα καταχωρησης για τα στοιχεία των οργάνων που ανεβάσαμε, είναι για να την έχετε μαζί σας συμπληρωμένη. Δεν χρειάζεται να την στείλετε πριν την έκθεση. Για να γίνει η χωροταξική διευθέτηση με τη δήλωση συμμετοχής  θελουμε απλά να ξέρουμε αριθμό και τον τύπο των οργάνων.
Παρακαλουμε πολύ, μόνο να μην υπερβούμε τα 5 όργανα.
Ας μπείτε στον κόπο να στείλετε ξανά μήνυμα με ένα τηλέφωνο επικοινωνίας και email όσοι δεν έχετε στείλει.

Την προηγούμενη μέρα το μεσημέρι θα τα πούμε, θα τα πιούμε και θα παίξουμε. Εννοείται ανοιχτή πρόσκληση.

Σχετικά με το πάρκινγκ που αναφέρθηκε το μέρος είναι πονηρό μιας και είναι απέναντι απο την αμερικανική πρεσβεία. Κυριακή λογικά θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Σίγουρα όμως βολεύει και η μετακίνηση με το μέτρο.
Θα επανέλθουμε σύντομα και με πιο πολλές χρηστικές οδηγίες και λεπτομέρειες μιας και έχουμε και αλλά πράγματα που δουλεύουμε για την έκθεση. Λίγο κατανόηση. Δεν υπάρχει ούτε πολύς χρόνος μέχρι την έκθεση και ο προσωπικός μας χρόνος λίγος. Προσπαθούμε για το καλύτερο δυνατό. Μας δίνεται η ευκαιρεία να ανταμώσουμε, να τα πούμε και να περάσουμε όμορφα. Προσωπικά πιστεύω πως θα πάει καλά.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Παπαβλαχόπουλος Γιάννης

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 371
  • Αγαπημένο ξύλο: το κοπάνημα
Απ: 6η έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 11, 2017, 11:27:14 μμ »
Ο Έλατος που είναι και τι ώρα θα γίνει το μάζεμα?

KOSTAS7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 988
Απ: 6η έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 12, 2017, 09:18:29 πμ »
Παρον κι εγω.Με το καλο να ανταμωσουμε και φετος. Μεσα και για  τον Ελατο , για τον κεδρο , αλλα και για τον εβενο αμα γουσταρετε. Αυτο με το παταρακι και τις δοκιμες δε μ αρεσε καθολου. Εννοειται οτι δεν υπαρχει περιπτωση να αφησω ανθρωπο ν ακουμπησει.
    εγω μπορω λιγο να ακουμπησω?

εσυ ελευθερα..............και κωλο αν θες

Αγαπω ZARK

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.121
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
Απ: 6η έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 12, 2017, 09:37:53 πμ »
 :-* :-* :-*

π
ολυ αγαπη ρε παιδια στο φορουμ... {celebrate015} {celebrate015}
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.548
Απ: 6η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 12, 2017, 10:42:44 πμ »
Κωστηδες με τοση αγαπη του χρονου θα κανονισουμε την εκθεση κρουαζιερα με το πλοιο της αγαπης. {celebrate012}
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.121
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
Απ: 6η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 12, 2017, 10:49:57 πμ »
κρουαζιερα με το πλοιο της αγαπης. {celebrate012}

γουσταρω τρελες, με κοκκινες κορδελες...
φετο στην εκθεση δεν θα μοιρασουμε τα ξυλα απο τους χορηγους, γοβες ψηλοτακουνες θα δωσουμε....  {celebrate015} {celebrate015}
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

Μάνος Τουρπάλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.285
  • Αριθμός κατασκευών: -
Απ: 6η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 12, 2017, 11:54:01 πμ »
μήπως να προβλεφθεί διαφορετική χρήση για τα πατάρια?

Ιωσήφ Τορρένς

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.207
  • Αριθμός κατασκευών: Λίγα πράματα
  • Περιοχή: Αθήνα Κυψέλη
Τίποτα δεν ισιώνει από μόνο του ... θέλει πολλή δουλειά ...
Να είστε όλοι καλά ! ... για να ισιώνετε τα "στραβά " ...

Γιώργος Χ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Ανεκπαίδευτος
  • Αγαπημένο ξύλο: μουριά, σφεντάμι
  • Αριθμός κατασκευών: θα δείξει...

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Ασε,μεγαλε,καηκες
  • Αγαπημένο ξύλο: Κλαπα με προκα.Ει δυνατον βρεγμενη.
  • Αριθμός κατασκευών: Κατασκευαι,8.Επισκευαι,αυθοναι...
Απ: 6η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 12, 2017, 01:30:14 μμ »
Καλημέρα...Θα είμαι κι εγώ εκεί...με όργανα αυτη τη φορά όχι όπως πέρισυ... ;D {celebrate005} {music026}
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ,ΡΕΕΕΕ...

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: 6η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 12, 2017, 02:13:38 μμ »
μήπως να προβλεφθεί διαφορετική χρήση για τα πατάρια?

Ειστε ζηλιαρες ολες σας ρε.................................μη δειτε ανθρωπους να αγαπιονται
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

KOSTAS7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 988
Απ: 6η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 11 Ιουνίου 2017
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 12, 2017, 02:41:00 μμ »
μήπως να προβλεφθεί διαφορετική χρήση για τα πατάρια?

Ειστε ζηλιαρες ολες σας ρε.................................μη δειτε ανθρωπους να αγαπιονται
έχεις δίκιο ζηλεύουν!!!

Tags: