Αποστολέας Θέμα: Φεστιβάλ λαϊκής κιθάρας και έκθεση σύγχρονης λαϊκής οργανοποίιας  (Αναγνώστηκε 1530 φορές)

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.548
Αντιγράφω από την ανακοίνωση στο ρεμπέτικο φόρουμ.

https://rembetiko.gr/t/%CF%86%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B2%CE%AC%CE%BB-%CE%BB%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%B9%CE%B8%CE%AC%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CE%BA%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%8D%CE%B3%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%BB%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B9%CE%B1%CF%82/41641

Πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση και για να την παρακολουθήσεις αλλά και για να συμμετέχεις σαν κατασκευαστής.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Γρηγόρης Μαυρακης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.452
  • Αγαπημένο ξύλο: Ινδικος παλισανδρος
  • Αριθμός κατασκευών: Καμμια
Πολύ ωραία πρωτοβουλία.. Πολύ αμφιβάλω ότι ο κοροναιος θα το επιτρέψει.. Και θα ήθελα να ήταν πιο ανοιχτή και δεκτική σε άλλα μουσικά όργανα καθαρά και μόνο για μεγαλύτερη προσέλευση κόσμου.. Καλή επιτυχία της ευχομαι και μακάρι να γίνει και να μείνει!

Stergios_lutherie

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.159
  • Αγαπημένο ξύλο: Αυτο που εχω διαθεσιμο
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Πολύ ωραία πρωτοβουλία..

Συμφωνώ και επαυξάνω!
Ανακοίνωσα στη Γενική Γραμματεία μου να μου αφήσει μερικές μέρες ελεύθερες στα τέλη Μαίου.
Αισιοδοξώ ότι οι καλικάνζαροι θα καταστούν ανενεργοί μέχρι τότε...

Δημήτρης Μυστακίδης

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Περιοχή: θεσσαλονίκη
Απ: Φεστιβάλ λαϊκής κιθάρας και έκθεση σύγχρονης λαϊκής οργανοποίιας
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 01, 2021, 12:03:08 μμ »
Καλησπέρα

Για να μην φορτώνω τους αγαπητό φίλο Μάνο με την υποχρέωση να μεταφέρει τις σκέψεις και τις προθέσεις μου εδώ, έγινα και εγώ μέλος για να μιλάμε απ ευθείας!

Σε ότι αφορά την σχεδιαζόμενη έκθεση, πρόθεση μου είναι να είναι ανοιχτή για όλα τα όργανα. Αυτό όμως θα εξαρτηθεί από τον χώρο που θα καταφέρω να εξασφαλίσω. Με λίγα λόγια εαν υπάρχει άπλα και μπορεί ο καθένας να εκθέσει πολλά όργανα θα την ανοίξουμε, εαν όμως δεν βρούμε μεγάλο χώρο θα περιοριστούμε μόνο σε κιθάρες.
Να ξεκαθαρίσω ότι θα προχωρήσω την ιδέα μόνο εάν εξασφαλίσω ότι θα γίνει με τους καλύτερους όρους. Επειδή υπάρχει η εμπειρία του 2014 δεν θέλω να ξανατραβήξω τα ίδια με τίποτα!!

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.548
Απ: Φεστιβάλ λαϊκής κιθάρας και έκθεση σύγχρονης λαϊκής οργανοποίιας
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 01, 2021, 12:36:00 μμ »
Δημήτρη καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Μακάρι να μπορέσει να προχωρήσει το φεστιβάλ και με πολύ χαρά θα θέλαμε να μπορέσουμε να τα πούμε και από κοντά.
Συγχαρητήρια για τη πρωτοβουλία.

Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: Φεστιβάλ λαϊκής κιθάρας και έκθεση σύγχρονης λαϊκής οργανοποίιας
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 14, 2021, 11:04:34 πμ »
ωραια ιδεα .......................μολις σημερα το πηρα χαμπαρι
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Tags: