Αποστολέας Θέμα: Μάζωξη Κυριακη 19/5  (Αναγνώστηκε 370 φορές)

sakkalis

• Hero Member
Μάζωξη Κυριακη 19/5
« στις: Μάιος 09, 2019, 06:52:42 μμ »
Καλησπέρα,Είπαμε να κάνουμε μια προεκλογική μάζωξη να τα πιούμε.
Λοιπόν. Κυριακή 19/05 στις  μία με μιάμιση στον Έλατο στο Κερατσίνι.
Όσοι πιστοί προσέλθετε!! Φέρτε όργανα. Όποιος είναι μέσα, με ειδοποιεί να ενημερώσουμε το κατάστημα για τα άτομα και την αποφυγή εκπληξεων.
Αντε και κάνας καινουργιος ρε παιδιά. Μην μαζευόμαστε όλο οι ιδιοι. Σας περιμένουμε.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

sakkalis

• Hero Member
Απ: Μάζωξη Κυριακη 19/5
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 15, 2019, 10:16:56 μμ »
Άντε και πλησιάζει η Κυριακή για την μάζωξη.
Δε βλέπω κανένα να ενδιαφέρεται πλην των συνήθων υπόπτων.
Για όποιον δεν ξέρει που είναι ο έλατος:
Καφωδειο "ο ελατος", Καλοκαιρινου 36, Κερατσινι.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

• Hero Member
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 19, 2019, 10:41:10 πμ »
Άντε και πλησιάζει η Κυριακή για την μάζωξη.
Δε βλέπω κανένα να ενδιαφέρεται πλην των συνήθων υπόπτων.
Για όποιον δεν ξέρει που είναι ο έλατος:
Καφωδειο "ο ελατος", Καλοκαιρινου 36, Κερατσινι.

ολο οι συνηθεις υποπτοι μαζευονται.......................να απο κατι τετοια χασαμε την εκθεση φετος
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

sakkalis

• Hero Member
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 19, 2019, 01:23:04 μμ »
Εγώ παντως έφτασα πρώτος και περιμένω. Θα ρθει κάνεις η θα τα πίνω μόνος?

Κώστα, η έκθεση θα γίνει! Δεν την αφήνουμε!! Απλά μεταφέρθηκε για το Φθινοπωρο. Θα ενημερώσουμε.
Δημήτρης Σ.

georgalasg

• Hero Member
    • παρουσίαση κατασκευών
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Αριθμός κατασκευών: 0,3
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 19, 2019, 01:28:13 μμ »
Να μπουν στο ψυγειο κοκακολες να παγωνουν. Θα ερθω μετα τις 4 διψασμενος
Εγω και ο Ζοζέφ.

kokkinogiannis

• Newbie
  • *
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 19, 2019, 05:40:04 μμ »
Πριν από λίγο πέρασα βγάζοντας βόλτα το σκυλί μου και είδα κάποιους από σας. Θα ήθελα να μπώ να σας γνωρίσω αλλά με το σκυλί δεν γινόταν.

sakkalis

• Hero Member
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 19, 2019, 11:42:21 μμ »
Έπρεπε να περάσεις να τα πούμε.

Πάντως περάσαμε όμορφα αν και με απουσίες. Ήρθε και ο Παύλος απο τα Γιαννιτσα που είχαμε καιρό να τα πούμε. Το σχολασαμε στις 7 απο τον έλατο αν και κάποιοι μετά συνεχίσαμε και αλλου.
Πρεπει να ανταμώνουμε. Άντε στην επόμενη.
Δημήτρης Σ.

KOSTAS7

• Hero Member
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 20, 2019, 12:18:18 μμ »
Έπρεπε να περάσεις να τα πούμε.

Πάντως περάσαμε όμορφα αν και με απουσίες. Ήρθε και ο Παύλος απο τα Γιαννιτσα που είχαμε καιρό να τα πούμε. Το σχολασαμε στις 7 απο τον έλατο αν και κάποιοι μετά συνεχίσαμε και αλλου.
Πρεπει να ανταμώνουμε. Άντε στην επόμενη.
[/quoteΑν και λίγοι περάσαμε πολύ όμορφα ,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ  ο Γιώργης ήπιε Κρασί εκτός από COCA COLA.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

• Hero Member
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 22, 2019, 10:28:11 μμ »
Πριν από λίγο πέρασα βγάζοντας βόλτα το σκυλί μου και είδα κάποιους από σας. Θα ήθελα να μπώ να σας γνωρίσω αλλά με το σκυλί δεν γινόταν.

εσυ ειδικα θες παρασημο γι αυτο που εκανες.Και δε φτανει που το εκανες..................το λες κιολας σα να μην τρεχει καστανο.Ε λοιπον δεν ειναι αυτο το φορουμ.Δεν ειν αυτο το δικο μας φορουμ.Που πριν απο καθε μαζωξη παιρναμε απο 3 τηλεφωνα ο ενας τον αλλο μην τυχων και αργησουμε.Που το 12 στην εκθεση ερχοταν κοσμος απο το πουθενα και μετα την καλημερα ρωταγε φωναχτα.......................ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΑΝΔΡΕΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ? Που τελειωνε η εκθεση και επι μερες καναμε πηγαδακια εδω μεσα για να τα πουμε ολα μη χασουμε ουτε λεπτο.Τωρα ο αλλος περασε απ εξω και δεν μπηκε καν στον κοπο.Γι αυτο σου λεω.............................ειναι αλλο φορουμ αυτο.Ολο γνωστες, πολυξερους, καινοτομους, που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι τα like και το χειροκροτημα.Αυτο το φορουμ λοιπον κρατηστε το για σας.Εμεις οι παλιοι ,οι ρομαντικοι εχουμε το φορουμ οχι στον υπολογιστη αλλα ....στην καρδια.Και δεν μας το πειραζει κανενας

Γιάννης Καραβασίλης

• Full Member
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 23, 2019, 03:38:59 μμ »

εσυ ειδικα θες παρασημο γι αυτο που εκανες.Και δε φτανει που το εκανες..................το λες κιολας σα να μην τρεχει καστανο.Ε λοιπον δεν ειναι αυτο το φορουμ.Δεν ειν αυτο το δικο μας φορουμ.Που πριν απο καθε μαζωξη παιρναμε απο 3 τηλεφωνα ο ενας τον αλλο μην τυχων και αργησουμε.Που το 12 στην εκθεση ερχοταν κοσμος απο το πουθενα και μετα την καλημερα ρωταγε φωναχτα.......................ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΑΝΔΡΕΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ? Που τελειωνε η εκθεση και επι μερες καναμε πηγαδακια εδω μεσα για να τα πουμε ολα μη χασουμε ουτε λεπτο.Τωρα ο αλλος περασε απ εξω και δεν μπηκε καν στον κοπο.Γι αυτο σου λεω.............................ειναι αλλο φορουμ αυτο.Ολο γνωστες, πολυξερους, καινοτομους, που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι τα like και το χειροκροτημα.Αυτο το φορουμ λοιπον κρατηστε το για σας.Εμεις οι παλιοι ,οι ρομαντικοι εχουμε το φορουμ οχι στον υπολογιστη αλλα ....στην καρδια.Και δεν μας το πειραζει κανενας

Κώστα εγώ δεν σε ξέρω προσωπικά. Όπως δεν ξέρω και σχεδόν κανέναν απ τους "παλιούς " εδώ μέσα. Είμαι μέλος πάνω από 5 χρόνια στο φόρουμ και έχω ξεκοκαλίσει σχεδόν κάθε άρθρο και κάθε πληροφορία που θα μπορούσε να μου προσφέρει κάτι παραπάνω σ αυτό που αγαπάω να κάνω σαν χόμπι . Διάβασα ακόμη και χαζομάρες και βλακείες ας μου επιτραπεί η έκφραση που έχουν αναφερθεί εδώ μέσα στο παρελθόν. Αλλά αυτό έχει να κάνει με τον καθένα από εμάς και τον τρόπο που έχει να ξεχωρίζει, τι θα κρατήσει και τι θα απορρίψει από αυτά που του προσφέρονται εδώ μέσα. Και προφανώς θεωρώ πως σε ένα φόρουμ θα πρέπει να υπάρχει ελευθερία της έκφρασης κι ο καθένας ας πει αυτό που θέλει και αισθάνεται αρκεί να είναι κόσμιος και να μην προσβάλει κάποιους άλλους. Δεν έχω μπει εδώ μέσα για να μάθω να φτιάχνω ή να λέω οτι έμαθα να φτιάχνω όργανα για να τα πουλάω πιο εύκολα. Ούτε για να τα δείχνω και να παίρνω μπράβο. Η δουλειά μου έχει να κάνει με μονάδες εντατικής θεραπείας σε νοσοκομεία σε όλη τη χώρα και ταξιδεύω συνεχώς. Έχω πληρώσει χρήματα για να παρακολουθήσω ακόμη και σεμινάρια που έχει οργανώσει το φόρουμ με σκοπό να μάθω και να συζητήσω με καταξιωμένους κατασκευαστές. Τα αναφέρω όλα αυτά γιατί πιστεύω σαν εμένα υπάρχουν πάρα πολλά νέα παιδιά που αγαπάνε αυτό το φόρουμ αλλά δεν έχουν την δυνατότητα να συμμετέχουν στις μαζώξεις στις εκθέσεις κλπ. Ναι πιστεύω οτι όποιος θέλει κάτι μπορεί και να το καταφέρει κάποια στιγμή αλλά δεν μπορώ να αφορίσω τους πάντες επειδή δεν έχουν την ευκαιρία να παραβρίσκονται σε κάθε εκδήλωση. Κι όλα αυτά δεν τα λέω για να κατηγορήσω εσένα ή γενικότερα τους παλιότερους . Απλά υπάρχουν και διαφορετικοί άνθρωποι που ίσως είναι λιγότερο εκδηλωτικοί. Αυτό δεν σημαίνει όμως οτι δεν έχουν αγκαλιάσει και αγαπήσει αυτό το φόρουμ. Όλοι πιστεύω έχουμε μάθει από τον ΑΝΔΡΕΟΥ πράγματα . Θεωρώ όμως ότι ο παλιός δεν θα πρέπει να αποχωρεί από την προσπάθειά του ότι κι αν συμβαίνει. Σκοπός του θα πρέπει να είναι να μεταδίδει τη γνώση και την εμπειρία του σε όσους νέους κατά καιρούς εμφανίζονται και θέλουν να μάθουν πραγματικά. Αντιλαμβάνομαι, ίσως όχι τόσο όσο εσύ την απογοήτευσή σου για κάποια πράγματα , αλλά θεωρώ πως δεν μπαίνουν όλα και όλοι στο ίδιο τσουβάλι. Κι όλα αυτά τα γράφω με ειλικρινή και θετική διάθεση προς εσένα κι όχι για να σου κάνω κριτική γιατί ούτως η άλλως δεν σε γνωρίζω προσωπικά .

steliosguitar

• Moderator
  • Hero Member
  • ♪ Κλασική Κιθάρα ♪
  • Αριθμός κατασκευών: #43
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 23, 2019, 04:38:52 μμ »
Έχω πληρώσει χρήματα για να παρακολουθήσω ακόμη και σεμινάρια που έχει οργανώσει το φόρουμ με σκοπό να μάθω και να συζητήσω με καταξιωμένους κατασκευαστές.
γιαννη μου αυτο αν θελεις διατυπωσε το ξανα, διοτι δεν το...αντεληφθην.

ολα καλα και προχωραμε.
γινομαστε δυνατοι-ισχυροι-και κοιταμε παντα μπροστα
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα...
εκτος ισως απο δυο!

Γιάννης Καραβασίλης

• Full Member
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 23, 2019, 04:48:48 μμ »
Έχω πληρώσει χρήματα για να παρακολουθήσω ακόμη και σεμινάρια που έχει οργανώσει το φόρουμ με σκοπό να μάθω και να συζητήσω με καταξιωμένους κατασκευαστές.
γιαννη μου αυτο αν θελεις διατυπωσε το ξανα, διοτι δεν το...αντεληφθην.

ολα καλα και προχωραμε.
γινομαστε δυνατοι-ισχυροι-και κοιταμε παντα μπροστα

Ναι βρε Στέλιο οκ...το ξαναδιάβασα και όντως μπορεί κάποιος να νομίζει ότι σας έχω χρηματίσει κιόλας η μου τα φάγατε τα λεφτά.... ;) ;)
Εννοώ ότι έχω παρακολουθήσει σεμινάρια και πλήρωσα το αντίτιμο στον διοργανωτή ( the Βοχ) , τα οποία σεμινάρια ευτυχώς που υπήρχατε εσείς και κατάφεραν να γίνουν...!!!
Ελπίζω να αντιλαμβάνεστε όλοι εσείς που μας βοηθάτε οτι το πνεύμα μου είναι στην κατεύθυνση....
Αγκαλιάστε τον νέο με τα ελαττώματά του και κανένας δεν θα βγει χαμένος απ όλο αυτό. Πιστεύω ειλικρινά οτι τέτοιες προσπάθειες αποτελούν ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ για την χώρα μας.

steliosguitar

• Moderator
  • Hero Member
  • ♪ Κλασική Κιθάρα ♪
  • Αριθμός κατασκευών: #43
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 23, 2019, 04:56:38 μμ »
 :)
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα...
εκτος ισως απο δυο!

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

• Hero Member
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 23, 2019, 10:10:34 μμ »

Κώστα εγώ δεν σε ξέρω προσωπικά. Όπως δεν ξέρω και σχεδόν κανέναν απ τους "παλιούς " εδώ μέσα. Είμαι μέλος πάνω από 5 χρόνια στο φόρουμ και έχω ξεκοκαλίσει σχεδόν κάθε άρθρο και κάθε πληροφορία που θα μπορούσε να μου προσφέρει κάτι παραπάνω σ αυτό που αγαπάω να κάνω σαν χόμπι . Διάβασα ακόμη και χαζομάρες και βλακείες ας μου επιτραπεί η έκφραση που έχουν αναφερθεί εδώ μέσα στο παρελθόν. Αλλά αυτό έχει να κάνει με τον καθένα από εμάς και τον τρόπο που έχει να ξεχωρίζει, τι θα κρατήσει και τι θα απορρίψει από αυτά που του προσφέρονται εδώ μέσα. Και προφανώς θεωρώ πως σε ένα φόρουμ θα πρέπει να υπάρχει ελευθερία της έκφρασης κι ο καθένας ας πει αυτό που θέλει και αισθάνεται αρκεί να είναι κόσμιος και να μην προσβάλει κάποιους άλλους. Δεν έχω μπει εδώ μέσα για να μάθω να φτιάχνω ή να λέω οτι έμαθα να φτιάχνω όργανα για να τα πουλάω πιο εύκολα. Ούτε για να τα δείχνω και να παίρνω μπράβο. Η δουλειά μου έχει να κάνει με μονάδες εντατικής θεραπείας σε νοσοκομεία σε όλη τη χώρα και ταξιδεύω συνεχώς. Έχω πληρώσει χρήματα για να παρακολουθήσω ακόμη και σεμινάρια που έχει οργανώσει το φόρουμ με σκοπό να μάθω και να συζητήσω με καταξιωμένους κατασκευαστές. Τα αναφέρω όλα αυτά γιατί πιστεύω σαν εμένα υπάρχουν πάρα πολλά νέα παιδιά που αγαπάνε αυτό το φόρουμ αλλά δεν έχουν την δυνατότητα να συμμετέχουν στις μαζώξεις στις εκθέσεις κλπ. Ναι πιστεύω οτι όποιος θέλει κάτι μπορεί και να το καταφέρει κάποια στιγμή αλλά δεν μπορώ να αφορίσω τους πάντες επειδή δεν έχουν την ευκαιρία να παραβρίσκονται σε κάθε εκδήλωση. Κι όλα αυτά δεν τα λέω για να κατηγορήσω εσένα ή γενικότερα τους παλιότερους . Απλά υπάρχουν και διαφορετικοί άνθρωποι που ίσως είναι λιγότερο εκδηλωτικοί. Αυτό δεν σημαίνει όμως οτι δεν έχουν αγκαλιάσει και αγαπήσει αυτό το φόρουμ. Όλοι πιστεύω έχουμε μάθει από τον ΑΝΔΡΕΟΥ πράγματα . Θεωρώ όμως ότι ο παλιός δεν θα πρέπει να αποχωρεί από την προσπάθειά του ότι κι αν συμβαίνει. Σκοπός του θα πρέπει να είναι να μεταδίδει τη γνώση και την εμπειρία του σε όσους νέους κατά καιρούς εμφανίζονται και θέλουν να μάθουν πραγματικά. Αντιλαμβάνομαι, ίσως όχι τόσο όσο εσύ την απογοήτευσή σου για κάποια πράγματα , αλλά θεωρώ πως δεν μπαίνουν όλα και όλοι στο ίδιο τσουβάλι. Κι όλα αυτά τα γράφω με ειλικρινή και θετική διάθεση προς εσένα κι όχι για να σου κάνω κριτική γιατί ούτως η άλλως δεν σε γνωρίζω προσωπικά .

δεν μιλαω για τα οργανα ρε συ Γιαννη....................ποτε δεν μιλησα για τα οργανα.Μιλαω για τις σχεσεις των ανθρωπων, για την κουβεντα ,το κρασι, το χαβαλε.Μιλαω για τον ανθρωπο που εψαχνε τον Ανδρεου σαν λυσασμενος σε καποια εκθεση, κι οταν του ειπα ...εχασε τη γυναικα του και δεν μπορεσε να ερθει εβαλε τα κλαματα, μιλαω για τον john 2004  που του ειπα στηνπρωτη μας εκθεση ...ρε συ ωραια μπλουζα ....την εβγαλε και μου την εδωσε, και τελικα γιναμε και κουμπαροι.Αυτα χαθηκαν..........................τα οργανα να τα χεσω.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

• Hero Member
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 23, 2019, 10:20:50 μμ »
Αντι αυτου εχουμε σημερα πολλους που βλεπουν φως και μπαινουν................μαζευουν πληροφωριες, βρισκουν τις ακρες τους με cnc  με Laser κλπ και την επομενη το παιζουν προφεσορες.Ειχαμε τον Μιχαλη καποτε που με επαιρνε τηλ και του εξηγουσα μεχρι να μεινω απο μπαταρια.Εκανε τη δουλεια του , εφτιαξε τα οργανα του( και ειχε και ωραιο χερι) και μην τον ειδατε τον Παναη.Στην πρωτη μαζωξη ειχε μια μετακομιση, στη δευτερη κατι αλλο.Αν μονος τους δεν γινοταν να καταλαβει οτι στους ανθρωπους που του ανοιξαν τα ματια , χρωστουσε ενα ευχαριστω, εγω τι να πω?Εχω να γραφω μεχρι αυριο, και εχω κι ακομα πιο χοντρα πραγματα να γραψω.Αστο καλυτερα..................... {music002}