Αποστολέας Θέμα: Αναζήτηση μεταχειρισμένης πριονοκορδέλας....  (Αναγνώστηκε 548 φορές)

STRIKER

• Full Member
....ψάχνω πριονοκορδέλα...μην τυχόν και κανένας δεν την χρειάζεται και ξέχασε να βάλει αγγελία....:P :P  {celebrate008} {celebrate008}

NIKOS KATEXOS

• Newbie
  • *
Απ: Αναζήτηση μεταχειρισμένης πριονοκορδέλας....
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 17, 2019, 10:45:02 μμ »
Φιλε προσφερω πριονοκορδελα METABO 260 SWIFT μπλε χρωμα , εξαιρετικο κορδελακι εχω αναβαθμισει τον οδηγο της με ρουλεμανακια και αν ζητας κορδελακι με 230€ ειναι το καλυτερο της αγορας. Θα πουλησω αργοτερα και την METABO PRECISION 317 , ειναι σχεδον καινουργια. Λογω ηλικιας θα τα πουλησω. Φωτογραφιες θα βρεις απο σάιτ για τις METABO. Αν θα ειναι απαραιτητο θα σου στειλω και φωτο. Στο φορουμ δεν τις εχω βαλει ακομα ουτε στις αγγελιες. Ειδα την αναζητηση σου και σου κανω την προσφορα απευθειας. Την METABO την μεγαλη 317 θα την πουλησω  520€ οταν θα ερθει η ωρα. Αν εισαι ψαγμενος θα ξερεις τι θα παρεις.
Σε χαιρετω.
Νικος

Γιώργος Κατσίγιαννης

• Hero Member
  • Αριθμός κατασκευών: 30 και συνεχιζουμε....
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 18, 2019, 12:05:37 πμ »
Φιλε προσφερω πριονοκορδελα METABO 260 SWIFT μπλε χρωμα , εξαιρετικο κορδελακι εχω αναβαθμισει τον οδηγο της με ρουλεμανακια και αν ζητας κορδελακι με 230€ ειναι το καλυτερο της αγορας.

Καλησπερα.... κι εγω εχω την METABO 260 SWIFT μπλε χρωμα, και οντως ειναι εξαιρετικη ...!!!
 Θα ηθελα κ. Νικο να μου πειτε για την αναβάθμιση του οδηγού  με ρουλεμανακια αν μπορειτε....

Ευχαριστω !!!

STRIKER

• Full Member
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 18, 2019, 04:01:20 μμ »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση....όταν βγαλεις την μεγαλη.,METABO PRECISION 317...θα με ενδιέφερε...να΄σαι καλά φίλε

NIKOS KATEXOS

• Newbie
  • *
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 19, 2019, 07:35:38 μμ »
Η διαδικασια της αναβαθμισης οδηγου ειναι η εξης.
Κατω απο τον οδηγο υπαρχουν δυο βιδες τις οποιες λυνουμε και βγαινει ο οδηγος στο χερι. Δεξια-αριστερα περιστρεφουμε μεχρι να βαλουμε τα αξονακια με τις ροδελες που αποτελουν τον οδηγο. Ο πισω οδηγος ξεσφιγγουμε και βγαινει. Πηγαινεις και αγοραζεις ρουλεμανακια στην διαμετρο των οδηγων ροδελας που εχει οδηγος δεξια αριστερα και πισω. Αγοραζεις και ενα κομματι αξονα και πας για τον τορναδορο. Εκει ειναι το προβλημα. Επειδη εχουν μεινει λιγοι , ζητανε οτι θελουν και αν το βρεις ευχαιρο να ασχοληθει με αυτην την δουλεια. Με τον ιδιο τροπο εχω αναβαθμησει και την 317. Παρε με τηλεφωνο στο 6907715559 ή δωσε μου το δικο σου να σε παρω να σου εξηγησω προφορικα με λεπτομερεια πως γινεται η δουλεια.Τωρα πρεπει να το ευχαριστηθηκες ;
Σε χαιρετω
Νικος

ΚαΠα

• Hero Member
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 19, 2019, 08:09:15 μμ »
Επειδή είναι αρκετοί που έχουμε τις metabo (εγώ έχω την 317), μήπως μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία από τους οδηγούς; Ευχαριστώ!
Blog "ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΙ" http://greekluthiers.wordpress.com/
Blog "ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΣ" http://organopoios.wordpress.com/

Νάσος

• Hero Member
  • Αγαπημένο ξύλο: Παλίσανδρος / Bumbiga
  • Αριθμός κατασκευών: 9
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 09:51:14 πμ »
Επίσης και γω ;D

sakkalis

• Moderator
  • Hero Member
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 10:33:59 πμ »
Χωρίς να γίνω κοινότυπος και γω το ίδιο.
Καλημέρα.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

NIKOS KATEXOS

• Newbie
  • *
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 21, 2019, 03:01:12 μμ »
Κυριοι σας στελνω τις φωτο απο τις οποιες καταλαβαινετε πλεον πως γινεται η τοποθετηση των ρουλεμαν. Ισως το πισω ρουλεμαν ειναι ενα χιλιοστο μικροτερο απο την ροδελα που ειχε ο οδηγος της METABO. Αυτο δεν παιζει κανενα ρολο στα ρουλεμαν δεξια-αριστερα ο αξονας ειναι μεγαλυτερος ωστε να εφαρμοσουν τα ρουλεμαν το υπολοιπο τορνιρεται με βαση το αξονακι του αρχικου οδηγου-ροδελας της METABO . Η ιδια δουλεια γινεται και στον κατω οδηγο. Προσοχη , οι αξονες γινονται αντιγραφη μηκος-παχος του πρωτοτυπου οδηγου. Οποιος εχει αποριες να ρωτησει, να με παρει τηλεφωνο. Για οσους το βρισκουν δυσκολο τουλαχιστουν το πισω ρουλεμαν που κοντραρει η κορδελα να το βαλετε, αξιζει τον κοπο.
Σας ευχαριστω και σας χαιρετω.
Νικος