Αποστολέας Θέμα: καλουπι μπουζουκιου.... για να το κρινεται!!!!!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 868 φορές)

Γιωργος π

• Hero Member
  • Αγαπημένο ξύλο: Όλα αρκεί να παράγουν ήχο κ ομορφιά......
  • Αριθμός κατασκευών: 5
καλουπι μπουζουκιου.... για να το κρινεται!!!!!!!!!!!!!
« στις: Δεκέμβριος 22, 2017, 09:44:16 μμ »
Καλησπέρα, αποφάσισα να φτιάξω το πρώτο μου σκάφος   θέλω να το δείτε και να με διορθώσετε σε ότι (στραβό – λάθος και ότι άλλο δείτε)   τα σχέδια είναι από το φόρουμ είναι του vegges (ευχαριστώ πολύ) θέλω αν γίνετε την βοήθεια των πιο έμπειρων για να προλάβω αν γίνετε κάποιο λάθος   (λάθη θα γίνουν ούτος η αλλιώς αλλά μπας και προλάβω κανένα….  Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2017, 10:04:06 μμ από Γιωργος π »

ksiros

• Full Member
Απ: καλουπι μπουζουκιου.... για να το κρινεται!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 23, 2017, 09:54:36 πμ »
Μπραβο γιωργο!!καλη αρχη φιλε!!μια χαρα φαινετε το καλουπακι αλλα αυτο θα φανει δουλευοντας το.ανοιξε του και εγκοπες για να μπορεις να βαζεις τους σφηκτηρες.και ισως να θελει και λιγο προσοχη στον 7 νομεα γιατι αν δεν ξεγελα η φωτο κανει λιγο σκαλοπατι.καλη συνεχεια!!!

Γιωργος π

• Hero Member
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 23, 2017, 10:17:03 πμ »
Καλημέρα, ναι εκεί όντος κάνει σκαλοπάτι,  τώρα για τις τρύπες δεν ξέρω με τι ν α τις ανοίξω....  Με τρυπάνι είναι μικρές. Θέλει μάλλον ποτυροτριπανο, έχω ένα τις πλάκας αλλά επειδή φαγώθηκε η βίδα που το κρατάει ακίνητο, (μερικές φορές γυρνάει τρέλα) διστάζω να το τρυπήσω γιατί θα νευριάσω, (πρέπει να πάρω άλλο) ευχαριστώ για τις επισημάνσεις..

steliosguitar

• Moderator
  • Hero Member
  • ♪ Κλασική Κιθάρα ♪
  • Αριθμός κατασκευών: #59
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 23, 2017, 11:30:40 πμ »
η παλαμη στην 1η φωτο ολα τα λεφτα!  :)
απο τωρα με τα σκαρπελα...  {celebrate015}

να χαιρεσαι την οικογενεια, και καλες γιορτες!  :)

τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα...
εκτος ισως απο δυο!

Γιωργος π

• Hero Member
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 23, 2017, 12:02:14 μμ »
Ευχαριστώ Στέλιο να σε καλά..  10 λεπτά 8 φωτογραφίες για να βγάλω,. Χαχα.  Σκέψου αν ξεκινήσω το σκαφος.....καλές γιορτές να έχεις και εσύ κ η οικογένεια σου.  Και προπαντός υγεία.

ksiros

• Full Member
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 23, 2017, 01:16:54 μμ »
Στο πρωτο που ειχα φτιαξει τις ανοιξα με ποτηροτρυπανο που λες και μετα γυρισα το καλουπι αναποδα και εκοψα ενα (Π) φαντασου απο τον μπροστα τακο προς την κολατζα με την ηκεκτρικη σεγα.αλλα μπορεις να κανεις μια τρυπουλα να περνα η λαμα τις σεγας και να γινει μονο με σεγα η δουλεια.προσεξε μονο το υψος μην κοψεις τους νομεις πολυ βαθια και κοπουν τελιος.στο επομενο τα εφτιαξα πριν βιδωσω νομεις και εγινε καλυτερα και πιο ευκολα η δουλεια.

DRIVER (Βασιλειάδης Παύλος)

• Sr. Member
  • Αγαπημένο ξύλο: ΚΑΡΥΔΙΑ
  • Αριθμός κατασκευών: 1
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 10:38:44 μμ »
Καλησπέρα, αποφάσισα να φτιάξω το πρώτο μου σκάφος   θέλω να το δείτε και να με διορθώσετε σε ότι (στραβό – λάθος και ότι άλλο δείτε)   τα σχέδια είναι από το φόρουμ είναι του vegges (ευχαριστώ πολύ) θέλω αν γίνετε την βοήθεια των πιο έμπειρων για να προλάβω αν γίνετε κάποιο λάθος   (λάθη θα γίνουν ούτος η αλλιώς αλλά μπας και προλάβω κανένα….  Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
ΓΙΩΡΓΟ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ  ΜΟΝΟ ΔΩΣΕ ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ
ΤΟΥ ΚΑΛΟΥΠΙΟΥ ΓΙΤΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΖΟΡΙΣΕΙ ΣΤΑ ΚΟΛΗΜΑΤΑ
Γεννήθηκα χωρίς να θέλω,
θα πεθάνω χωρίς να θέλω,
Αφήστε με όμως να ζήσω όπως θέλω

Tags: