Αποστολέας Θέμα: 15 Εκπωτικές κάρτες για αγορές από το κατάστημα ''Κωνσταντέλλος''  (Αναγνώστηκε 2349 φορές)

sakkalis

• Moderator
  • Hero Member
Στα πλαίσια των χορηγιών για την έκθεση, το κατάστημα Κωνσταντέλλος μας παραχώρησε 50 εκπωτικές κάρτες για αγορές από το κατάστημα για το μήνα Ιούλιο μόνο. Οι 35 θα μοιραστούν στους εκθέτες και απομένουν άλλες 15 που θα δοθούν στα μέλη του φόρουμ που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον. Οι 15 κάρτες θα δοθούν με κλήρωση που θα γίνει την ημέρα της έκθεσης (26 Ιουνίου) εάν οι δηλώσεις συμμετοχής υπερβαίνουν τον αριθμό των 15 καρτών. Η παραλαβή των καρτών μπορεί να γίνει στο χώρο της έκθεσης την ημέρα της έκθεσης. Όσα μέλη είτε δεν μένουν στην Αθήνα είτε δεν μπορούν να επισκεφτούν την έκθεση αλλά ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στην κλήρωση, υπάρχει η δυνατότητα η κάρτα τους με το όνομα τους να σταλθεί πίσω στον κατάστημα και να προχωρήσουνε στις τυχόν αγορές του είτε με επίσκεψη τους εκεί είτε και με τηλεφωνική παραγγελία. Όσοι επθιθυμούν την επιλογή να παραδοθεί η κάρτα στο κατάστημα πρέπει να το δηλώσουν το αργότερο μέχρι την ερχομένη Τρίτη 28/6.
Οι 15 τυχεροί θα έχουν έκπτωση 30% σε όλες τις αγορές τους σε όλα τα προϊόντα εκτός των προϊόντων Grover και Dixon. Η έκπτωση μπορεί να ισχύσει και για παραπάνω από μια αγορά αυστηρά όμως εντός του Ιουλίου.
Όλοι οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν προσωπικό μήνυμα στο μέλος sakkalis είτε απαντώντας στο συγκεκριμένο θέμα.
Ευχαριστώ
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Metallikas

• Hero Member
Όλοι οι χορηγοι έδωσαν κάτι ουσίας. Ο κωσταντελλος την κονόμα μονο. Όποιος πάρει εκπτωτική κάρτα να του το πει Αφού του πει ο γέρος την τιμή αυτών που αγορασε για να παρει πραγματικα την έκπτωση. Αυτό το αυστηρά εντός Ιούλιου ας μην το σχολιάσω.  Φαουλ των διοργανωτων να δεχθουν μια τετοια γελοια προσφορα.

sakkalis

• Moderator
  • Hero Member
Αισθάνομαι θιγμένος τόσο απο το ύφος όσο και απο το περιεχόμενο της παραπάνω ανάρτησης. Εκτιμώ δεν αρμόζει τέτοια αντιμετώπιση στην εν γενει παρουσία και συμπεριφορά μου στο φόρουμ όλα αυτά τα χρόνια. Δεν θέλω να το συνεχίσω άλλο και θα κλείσω με μια ευχή:
Είθε εάν κάποτε αναλάβεις εθελοντικά να βάλεις πλάτη για να τρέξεις εσύ μια εκδήλωση (ίσως την επόμενη έκθεση;) που δεν σου αποφέρει προσωπικό κέρδος, αφιερώσεις τον προσωπικό σου και επαγγελματικό σου χρόνο για αυτήν, να είσαι ικανός να κλείσεις σοβαρες και όχι γελοίες προσφορές για να μην χρειαστεί να νουθετηθεις απο καλοπροαίρετους (εντός ή εκτός εισαγωγικών) συμφορουμιτες.
Καληνύχτα.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Metallikas

• Hero Member
Απλά έγραψα αυτό που πολλά μέλη του Φόρουμ σκέφτηκαν. Είναι εκείνα τα μέλη που όταν είσαι μπροστά είναι τα σούπερ φιλαράκια σου. Κι όταν φεύγεις κράζουν σαν να μην υπάρχει αύριο. Αυτός είναι και ο λόγος που σταμάτησα να συμμετέχω σε οποιουδηποτε είδους δράση του Φόρουμ. Τώρα όσον αφορά το εντός εισαγωγικών καλοπροεραιτος Ναι έβγαλα πολλά λεφτά από το προηγούμενο ποστ μου και σκέφτομαι να αγοράσω λίρα Αγγλίας ΤΩΡΑ που έπεσε.

Νάσος

• Hero Member
  • Αγαπημένο ξύλο: Παλίσανδρος / Bumbiga
  • Αριθμός κατασκευών: 9
Καλημέρα
Φίλε Αχιλλέα μπορεί να έχεις δίκιο σε κάποια από τα γραφόμενα σου αλλά ο τρόπος και ο χρόνος που τα εκφράζεις είναι λάθος
Τα παιδιά που έτρεξαν ή τρέχουν αφιλοκερδώς μια εκδήλωση του φόρουμ δέχθηκαν προσφορές από επαγγελματίες του χώρου και αυτές προωθούν, μόνο καλό μπορεί να κάνουν για εμάς τους υπόλοιπους και με την ευκαιρία να τους ευχαριστήσω και εγώ

Ας αφήσουμε την κριτική για την επόμενη φορά κι ας χαρούμε την έκθεση που έρχεται.

steliosguitar

• Moderator
  • Hero Member
  • ♪ Κλασική Κιθάρα ♪
  • Αριθμός κατασκευών: #51
Φαουλ των διοργανωτων να δεχθουν μια τετοια γελοια προσφορα.

μαλλον εισαι επηρεασμενος απο το κλιμα των γιουρο-ποδοσφαιροημερων...
ξεκαθαρησε παρακαλω που εστιαζεις το σημειο, που θεωρεις οτι καναμε λαθος.
μετα, βαλε τον εαυτο σου στην θεση του διοργανωτη και αναρωτησου: ειναι λαθος η κινηση μου αυτη;
υστερα αν θελεις (καλοπροαιρετα και καλοπιστα) αναρτησε την απαντηση που θα δωσεις στον εαυτο σου, δημοσια.
Θεοδωρουδης Στελιος

τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα...
εκτος ισως απο δυο!

Γιώργος Κατσίγιαννης

• Hero Member
  • Αριθμός κατασκευών: 30 και συνεχιζουμε....
Παιδιά  μην χαλάμε το κλίμα ,δεν υπάρχει λόγος !!!
Ο κάθε ένας κάνει την προσφορά που μπορεί ακόμα και για δικούς του σκοπούς. Σημασία έχει ότι υπάρχει προσφορά,και κάποιοι θα ωφεληθούν έστω και λίγο.......
Επίσης μεγάλη σημασία για εμένα έχει ότι υπάρχει αυτό το φορουμ,οι άνθρωποι που το απαρτίζουν με αγάπη και μεράκι ,και κάνουμε εδώ και κάποια χρόνια εκθέσεις.
Τώρα κάθε προσφορά δεκτή κατά την γνώμη μου,και επίσης θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που τρέχουν για την έκθεση αλλά και όλους τους κυρίους που έχουν τρέξει για τις προηγούμενες εκθέσεις που έγιναν!!!

ΚαΠα

• Hero Member
Ο Κωνσταντέλος είναι ένας κουπόνηρος έμπορος. Και όπως έχω γράψει στο παρελθόν πέρα από τις τιμές του, υπάρχουν περιπτώσεις που φέρεται άθλια . Δεν το συζητώ.

Όμως άλλο αυτός και άλλο οι δύο φίλοι μας (τουλάχιστον έτσι τους αισθάνομαι εγώ) που έτρεξαν για τη διοργάνωση της φετινής έκθεσης, εις βάρος του προσωπικού τους χρόνου. Ιδιαίτερα για τους συγκεκριμένους Δημήτρη και Στέλιο νομίζω ότι είναι άδικο. Πιστεύω ότι ο Metallikas παρασύρεται από τα αισθήματά του για τον συγκεκριμένο έμπορο.

ΥΓ
Είναι συνηθισμένο στα φόρουμ κατά καιρούς να γίνεται χαμός από αντεγκλίσεις που σε μερικές περιπτώσεις εξελίσσονται πολύ άσχημα. Παρόλο ότι στο παρελθόν έγιναν κάποιες αψιμαχίες γενικά στο παρόν φόρουμ το έχουμε αποφύγει σε μεγάλο βαθμό. Ας το κρατήσουμε. "Ερασιτέχνες είμεθα άλλωστε"!  (ατάκα από ελληνική ταινία γνωστού ηθοποιού, σκηνοθέτη και πολλά άλλα) 
Blog "ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΙ" http://greekluthiers.wordpress.com/
Blog "ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΣ" http://organopoios.wordpress.com/

Δημήτρης Αγγελακοπουλος

• Sr. Member
  • Αγαπημένο ξύλο: καρυδιά
Καλημέρα,
δεν τον ξέρω τον Κωσταντελο, ούτε έχω ψωνίσει ποτέ από αυτόν. Μου φάνηκε πολύ ύποπτο το γεγονός πως οι αγορές πρέπει να γίνουν αποκλειστικά εντός Ιουλίου και τελικά οι υποψίες μου φαίνεται πως είχαν βάση..
Πέρα από αυτό όμως θεωρώ πολύ άδικο να καταλογιζουμε ευθύνες στα παιδιά που έτρεξαν τόσο για να περάσουμε καλά εμείς αύριο με το καλό...

Όποιος πάρει εκπτωτική κάρτα να του το πει Αφού του πει ο γέρος την τιμή αυτών που αγορασε για να παρει πραγματικά την έκπτωση
Το σκέφτηκα κι εγώ χωρίς να γνωρίζω τίποτα, μόνο και μόνο επειδή μου φάνηκε κάπως αυτό το εντός Ιουλίου..

Συγγνώμη αλλά η φράση από μόνη της είναι πέναλτι και οφ σαϊντ ταυτόχρονα..

Άιντε να περάσει η μέρα να ανταμώσουμε!
Όπως τον έβρω τον καιρό, έτσι τον αρμενίζω

Metallikas

• Hero Member
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα παιδιά που διοργανώνουν την έκθεση. Άλλωστε φάουλ είπα όχι κόκκινη κάρτα. Θα μπορούσαν να τον παρακάμψουν κατά τη γνώμη μου. Έγινα πολλές άλλες προσφορές για την έκθεση πολύ σοβαρές από πολύ σοβαρούς επαγγελματίες. Τώρα από εκεί και πέρα αν ενοχλούν αυτά που έγραψα ας τα σβήσει ο αντμιν. Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να γίνω ο αγκαλίτσες που όλα γύρω του είναι ρόδινα. Όταν κατι νομίζω είναι ύποπτο θα το λέω. Ο Δημήτρης το πήρε πτροσωπικα ίσως γιατί έχει χάσει χρόνο τον οποίο πιθανώς δεν είχε και δεν περίμενε επικρίσεις αλλά ανταμοιβή. Τα παραπάνω ποστ δεν είχαν στόχο το Δημήτρη και τον κάθε Δημήτρη αλλά την διαφύλαξη τον Μελών του Φόρουμ από τσαρλατάνους εμπόρους.

saved

• Sr. Member
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Λιγο εκτως θεματος..ποιοι αλλοι ειναι χοριγοι;βασικα αν γινετε να μου βαλετε λινκ με ιστοσελιδες γιατι θελω να εχω μια λιστα με τα καταστιματα του ιδους

Μάνος Τουρπάλης

• Hero Member
  • Αριθμός κατασκευών: -

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα παιδιά που διοργανώνουν την έκθεση.

Τα παραπάνω ποστ δεν είχαν στόχο το Δημήτρη και τον κάθε Δημήτρη αλλά την διαφύλαξη τον Μελών του Φόρουμ από τσαρλατάνους εμπόρους.

δηλαδή δεν βλέπεις καμμία αντίφαση εδώ? - και πως ακριβώς διαφυλάττεις τα μέλη κράζοντας τους διοργανωτές ?

η ζωή δεν είναι άσπρο - μαύρο. Καλά θα ήταν, το ¨"γκρίζο" είναι που την καθορίζει κι εδώ εμένα σχεδόν με μαύρισες.

Τον έμπορο δεν τον ξέρω, αλλά για την υποψία εικονικής έκπτωσης, νομίζω λύνεται το πρόβλημα με ένα τηλέφωνο (να πάρει κανείς τιμές τηλεφωνικά πριν παρουσιαστεί με την κάρτα) - και αυτό θα ήταν η δική μου προτροπή αν ήθελα να διαφυλάξω κανέναν.

sakkalis

• Moderator
  • Hero Member
Καλημέρα,

χτες παραδόθηκαν οι κάρτες στον Κωνσταντέλλο των μελών που είχαν ζητήσει να παραδοθούν εκεί. Εκτός από τα μέλη που είναι εκτός Αθηνών και αυτών που δεν μπορέσανε να περάσουν από την έκθεση, κατέθεσα και τις κάρτες κάποιων μελών που είχαν ζητήσει να με βρουν για τις πάρουν οι ίδιοι αλλά μέχρι χτες δεν είχαμε συναντηθεί. Μπορείτε πλέον με το όνομα σας να πάρετε την έκπτωση που προσφέρθηκε στις αγορές σας.

ΥΓ.
Εχτές που πήγα έκανα και τις αγορές μου (πήρα χορδές και κλειδιά (τα φτηνά)) και μου έγινε κανονικά η έκπτωση χωρίς πρόβλημα.
Δημήτρης Σ.