Αποστολέας Θέμα: κατασκευη σκαφτου τζουρα  (Αναγνώστηκε 1554 φορές)

dzorbis

• Newbie
  • *
κατασκευη σκαφτου τζουρα
« στις: Νοέμβριος 20, 2015, 06:49:38 μμ »
καλησπερα,
μου μπηκε η ιδεα να φτιαξω ενα δικο μου σκαφτο τζουρα, μιας και πιανει λιγο το χερι μου. δεν εχω ξανασχοληθει με το ολο αθλημα παρα μονο παιχτικα, εχω ενα τριχορδο μπουζουκι. μπορει κανεις να με βοηθησει με οδηγιες, σχεδια, ξυλα, βηματα κτλ ή μηπως δεν θα τα καταφερω?

θα ηθελα επισης να παρακαλεσω αν καποιος εχει φτιαξει καποιον πειραματικο τζουρα για εξασκηση τον οποιο δεν χρειαζεται, αν μπορουσε να μου τον στειλει.
ευχαριστω πολυ

Δημήτρης Αγγελακοπουλος

• Sr. Member
Απ: κατασκευη σκαφτου τζουρα
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 08:30:17 μμ »
Γειά σου φίλε! Εγώ σου προτείνω να ξεκινήσεις διαβάζοντας το φόρουμ. Ξεκίνα από τις "παρουσιάσεις κατασκευών" και συνέχισε με τις "κατασκευές εγχόρδων". Ότι απορία σου γεννιέται θα ανατρέχεις  στην αντίστοιχη ενότητα (σχέδια, κόλλες κλπ.). Αν δεις οτι "ψήνεσαι" με αυτά που βλέπεις και διαβάζεις και καταλήξεις να διαβάζεις αρειμανίως και να "ρουφάς" πληροφορίες" τότε ξεκίνα τη δικιά σου κατασκευή. Αν βαρεθείς το διάβασμα από την αρχή, τότε κάνε ότι καταλαβαίνεις  ;D .
Όπως και να έχει δεν υπάρχει πιθανότητα να διαβάσεις το φόρουμ και να μην είσαι σε θέση έστω θεωρητικά να ξεκινήσεις μια κατασκευή...
Καλά κουράγια!
Όπως τον έβρω τον καιρό, έτσι τον αρμενίζω

Tags: τζουρας