Αποστολέας Θέμα: ζητείται κιθάρα λα'ι'κιά η ρεμπετοκίθαρο...  (Αναγνώστηκε 1645 φορές)

tasarosrock (tasos kar)

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 316
ζητείται κιθάρα λα'ι'κιά η ρεμπετοκίθαρο...
« στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:38:42 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες . Φίλος ζητά να του φτιάξω μια κιθάρα τέτοια λαικιά που λεέι  ;D ;D ;D . αφού γέλασα πολύ μιας και οχι απλά δεν προκειται να καταφέρω ποτέ να φτιάξω τέτοια κιθάρα αλλά και δεν το χω γενικότερα με τις κιθάρες , του είπα ότι θα ρωτήσω εδώ μήπως κάποιος τον βοηθήσει. Το λοιπόν ψάχνει η να φτιάξει μια ή κάποια μεταχειρισμένη . Σαν λίγο-ανεργος λίγο άφραγκος , έχει καταφέρει να μαζέψει 500-600 ευρά με μεγάλο κόπο και σε όπου και αν έψαξε του έλεγαν για 1200 και πάνω. ενδιαφέρεται μόνο για καλό ήχο και καθόλου για περίτεχνα σχέδια και στολισμό. Αν έχει κανείς κάτι υπόψιν του ή αν ασχολείται με κατασκευές τέτοιας κιθάρας ας μου πεί για να μην ενοχλώ έναν έναν με προσωπικά μυνήματα.

georgalasg

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.738
    • παρουσίαση κατασκευών
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Περιοχή: Άλιμος - Κυπαρίσσι Λακωνίας
Απ: ζητείται κιθάρα λα'ι'κιά η ρεμπετοκίθαρο...
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 06:16:44 μμ »
Μακαρι να βρεθει καποιος απο εδω μεσα.
Αν δε βρεθει πηγαινε στον καρανδρεα στην αθηνα ειναι καπου στο κεντρο. Αυτος παιρνει μεταχειρισμενες κιθαρες τις κανει ενα σερβις και τις πουλαει. Απο εκει πηρα την κιθαρα μου 450 ευρω. Ειναι του 1970 περιπου αγνωστου κατασκευαστη και σκοτωνει. Ειχε αλλη μια στο 300 ευρω αρκετα καλη και εκεινη. Αυτα πριν δυο χρονια αλλα τα γραφω για να σου περιγραψω τιμες κατασταση κλπ. Γενικα φερνει. Αν δε βιαζεται ολο και κατι θα βρεθει.

Ο καρελας φτιαχνει καινουριες κιθαρες σχετικα οικονομικες. Θυμαμαι οτι στο site του ειχε απο 800 euro αλλα τωρα που κοιταξα τις ειχε στα 1200.δεν χανεις να ρωτησεις αν δε τον εχει ηδη ρωτησει...
Εγω και ο Ζοζέφ.
https://georgalasg.wordpress.com/

tasarosrock (tasos kar)

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 316
Απ: ζητείται κιθάρα λα'ι'κιά η ρεμπετοκίθαρο...
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 10:06:06 μμ »
ευχαριστώ . θα τον ενημερώσω και θα πάω και μια βόλτα απο κει που μου είπες μιας και ο φίλος είναι στη άρτα.

ANDREASD

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
Απ: ζητείται κιθάρα λα'ι'κιά η ρεμπετοκίθαρο...
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 12:24:45 πμ »
Υπάρχει ένα οκταράκι παλιό γερμανικό αν τον ενδιαφέρει στα 600ε
το τηλ. μου είναι 6974930484 Ανδρέας

ptolemaios

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Αγαπημένο ξύλο: σφενδάμι
  • Αριθμός κατασκευών: 1
Απ: ζητείται κιθάρα λα'ι'κιά η ρεμπετοκίθαρο...
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 22, 2014, 01:25:25 μμ »
για κιθάρα λαίκή να απευθυνθείς στο κατασκευαστή -μέλος του forum -nikolas feraios-

Tags: