Αποστολέας Θέμα: lidl  (Αναγνώστηκε 117091 φορές)

Γιάννης Καραβασίλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 999
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: lidl
« Απάντηση #450 στις: Μάρτιος 14, 2019, 08:25:31 μμ »
https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=24104


Τι να λέει αυτό το πριονοκορδελάκι......αξίζει τίποτε .για μικροδουλειές;;;;.η να γυρίσω σελίδα..;;;;;.

Εξαρτάται τις μικροδουλειές που θες να κάνεις. Αν θέλεις να κόβεις καμάρια για κανένα οργανάκι ή δούγες από σχετικά μαλακό ξύλο είναι μια χαρά αρκεί να φοράει επάνω την κατάλληλη κορδέλα και να την έχεις ρυθμίσει σωστά...!!!! Τα 350 WATT είναι λίγα για να κάνεις κάτι παραπάνω. Ξυλεία για ολοκληρωμένο όργανο πάντως δεν θα μπορέσεις να βγάλεις...(κολάντζα, πλαινάρια...). Όμως σαν τιμή σε σχέση με παρόμοιες που κυκλοφορούν στην αγορά είναι πάρα πολύ καλή. Απλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω όπως σου περιέγραψαν και παραπάνω τα άλλα παιδιά.   

Γρηγόρης Μαυρακης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.452
  • Αγαπημένο ξύλο: Ινδικος παλισανδρος
  • Αριθμός κατασκευών: Καμμια
Απ: lidl
« Απάντηση #451 στις: Μάρτιος 14, 2019, 10:52:23 μμ »
Για τις ανάγκες της κλασσικής κιθάρας κάνει?καπάκια μπράτσα και καμάρια.. καβαλάρη και κλειδιερα..

Γιάννης Καραβασίλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 999
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: lidl
« Απάντηση #452 στις: Μάρτιος 14, 2019, 11:17:24 μμ »
Η γνώμη μου Γρηγόρη είναι ότι γι αυτά κάνει. Δεν μπορεί να κόψει μαδέρι μεγάλο και με πάχος όμως. Μέχρι 3,5 με 4 εκατοστά πάχος μπορεί να το κόψει κι αυτό δύσκολα αν μιλάμε για σκληρό ξύλο. Έχω ακριβώς την ίδια σε metabo. Καμάρια ,καβαλάρη ,κλειδιέρα και το καπάκι γύρω γύρω τα κόβει. Μόνο αυτά όμως δεν έχει δύναμη για παραπάνω . Αν την αγόραζα όμως σήμερα θα έπαιρνα σίγουρα κάτι διαφορετικό να μπορώ να κάνω ότι θέλω.

Γρηγόρης Μαυρακης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.452
  • Αγαπημένο ξύλο: Ινδικος παλισανδρος
  • Αριθμός κατασκευών: Καμμια
Απ: lidl
« Απάντηση #453 στις: Μάρτιος 14, 2019, 11:44:44 μμ »
Ευχαριστώ κ. Γιάννη.. το κόστος είναι αρκετά μικρό και επίσης κάτι πιο μεγάλο θέλει χώρο.. ο δικός μου είναι 2 επί 3 και μάλιστα ο ένας τοίχος είναι ανεκμεταλευτος γιατί είναι η πόρτα του λεβητοστασιου..οπότε και μόνο η ύπαρξη ηλεκτρικού εργαλείου είναι πολυτέλεια.. η πρώτη μου κατασκευή είναι εντελώς χειροποίητη για αυτό το λόγο.. του χώρου..

Γιάννης Καραβασίλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 999
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: lidl
« Απάντηση #454 στις: Μάρτιος 15, 2019, 12:09:55 πμ »
Γρηγόρη κι εγώ γι αυτό την είχα πάρει...Ο δικός μου χώρος είναι στην ταράτσα το καμαράκι 2Χ2...Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Υ.Γ  Σ ευχαριστώ για το κ.Γιάννη αλλά με κάνεις να νιώθω πιο μεγάλος ;) ;)...Οκ είμαι μόνο 50 ...Γεννηθείς το 1969 οπότε απλά Γιάννη φίλε Γρηγόρη.

Γρηγόρης Μαυρακης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.452
  • Αγαπημένο ξύλο: Ινδικος παλισανδρος
  • Αριθμός κατασκευών: Καμμια
Απ: lidl
« Απάντηση #455 στις: Μάρτιος 15, 2019, 08:10:21 πμ »
Εγώ όμως είμαι μόνο 34!!Αλλά αφού το επιθυμείς φίλε Γιάννη κομμένα τα κυριε..!

Γιωργος π

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Αγαπημένο ξύλο: Όλα αρκεί να παράγουν ήχο κ ομορφιά......
  • Αριθμός κατασκευών: 5
Απ: lidl
« Απάντηση #456 στις: Μάρτιος 15, 2019, 08:29:26 πμ »
Εγώ την πήρα την bormann και μου γλύτωσε πολλες ώρες πριονισματος και ξυσηματος.....  Πχ ένα καπάκι για να το κόψεις γύρω γύρω με το πριόνι προσεκτικά έκανες 10-15 λεπτά...... Τώρα 10-15 δευτερόλεπτα...

Γιάννης Καραβασίλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 999
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: lidl
« Απάντηση #457 στις: Μάρτιος 15, 2019, 08:57:22 μμ »
Εγώ όμως είμαι μόνο 34!!Αλλά αφού το επιθυμείς φίλε Γιάννη κομμένα τα κυριε..!

ΟΚ Γρηγόρη....!!!!
κι αυτό το "μόνο 34" πως μας το πετάς έτσι....;;; ;)
Καλή συνέχεια.

insect

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Αριθμός κατασκευών: 2.617
Απ: lidl
« Απάντηση #458 στις: Μάρτιος 05, 2020, 02:35:16 μμ »
Καλή χρονιά παιδιά! βλέπω φέρνει το λιντλ πριονοκορδελάκι https://www.lidl-hellas.gr/el/p/axiopista-anthektika-ergalia-lidl/parkside-prionokordela-pbs-350-a1/p48467 99 ευρώ

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.548
Απ: lidl
« Απάντηση #459 στις: Μάρτιος 05, 2020, 04:13:42 μμ »
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

mikerory

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Αγαπημένο ξύλο: maple
  • Αριθμός κατασκευών: 7
  • Περιοχή: Εξάρχεια
Απ: lidl
« Απάντηση #460 στις: Μάιος 21, 2020, 11:13:22 πμ »
https://www.lidl-hellas.gr/el/c/ergalia-lidl/c1929

Πολύ πράμα.. κάτι σφηκτηράκια λέω να τα τσιμπήσω και τους πριτσιναδόρους. Επίσης άσχετο με οργανοποιία (μπορεί και όχι) αλλά έχει πάρει κανένας το αλφάδι σταυρού? Για καμιά γυψοσανίδα... λέτε να είναι εντελώς για κλάματα?
Μέτρα μία και κόψε δέκα

insect

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Αριθμός κατασκευών: 2.617
Απ: lidl
« Απάντηση #461 στις: Ιούνιος 19, 2020, 11:20:05 μμ »
14" προιονοκορδελα στο λιδλ της Γαλλίας  :cheesy2: https://www.techgear.gr/ps4-lidl-95-euros-27416

Tags: