Αποστολέας Θέμα: limba για μανικι  (Αναγνώστηκε 2731 φορές)

snowthanos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 289
  • Αγαπημένο ξύλο: καρύδια
limba για μανικι
« στις: Μάιος 25, 2013, 03:52:08 πμ »
χαιρετω ολα τα μαστορια. εχω μια ερωτησουλα. το λιμπα κανει για μανικο? για μπαγλαμα το παλευω.
Είμαι κουλός αλλά δεν το βάζω κάτω.

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: limba για μανικι
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 25, 2013, 09:53:36 πμ »
φαντάζομαι οτι το θες για τα πλαϊνά του μάνικου, εγώ το δούλεψα πρόσφατα, έκανα το σκάφος απο ένα τζουραδάκι που φτιάχνω, έχει ωραία νερά, νομίζω ότι για πλαϊνά  θα είναι μια χαρά, είναι και ελαφρύ και πιο εντυποσιακό απ το φλαμούρι.

mpouzoukimaker

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 281
  • Αγαπημένο ξύλο: κελεμπεκι
  • Αριθμός κατασκευών: 7
Απ: limba για μανικι
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 25, 2013, 01:11:30 μμ »
καντα ολα λιμπα!!!
Αντε να περασει η μερα....

snowthanos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 289
  • Αγαπημένο ξύλο: καρύδια
Απ: limba για μανικι
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 25, 2013, 04:31:23 μμ »
καντα ολα λιμπα!!!
λιμπα θα τα κανω σιγουρα.
Είμαι κουλός αλλά δεν το βάζω κάτω.

snowthanos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 289
  • Αγαπημένο ξύλο: καρύδια
Απ: limba για μανικι
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 25, 2013, 04:32:32 μμ »
φαντάζομαι οτι το θες για τα πλαϊνά του μάνικου, εγώ το δούλεψα πρόσφατα, έκανα το σκάφος απο ένα τζουραδάκι που φτιάχνω, έχει ωραία νερά, νομίζω ότι για πλαϊνά  θα είναι μια χαρά, είναι και ελαφρύ και πιο εντυποσιακό απ το φλαμούρι.
  λεω να το κανω ολο, ειναι τσαμπε βλεπεις απο παλετες... και δεν εχω την πολυτελια να παρω αλλα ξυλα.
Είμαι κουλός αλλά δεν το βάζω κάτω.

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: limba για μανικι
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 25, 2013, 05:15:01 μμ »
θες να έχεις το κεφάλι σου ισυχο; βάλε δυο κοντρες αναμεσα, αυτη είναι η γνώμη μου, είναι μαλακό ξύλο και θα σου έρθει μπροστά το μανίκι, στην αναγκη αν δεν βρίσκεις βέγκε ή δεν παίζει χρήμα κόψε και βάλε κόντρες απο δρυς ή στην έσχατη λύση κόψε το limpa σε 3 κομμάτια και γύρνα το κεντρικό αναποδα ωστε να έχει αλλιως τα νερά, σκέτο μην το βάλεις παίζει να έχεις πρόβλημα στο μέλλον.

snowthanos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 289
  • Αγαπημένο ξύλο: καρύδια
Απ: limba για μανικι
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 26, 2013, 02:17:46 πμ »
θες να έχεις το κεφάλι σου ισυχο; βάλε δυο κοντρες αναμεσα, αυτη είναι η γνώμη μου, είναι μαλακό ξύλο και θα σου έρθει μπροστά το μανίκι, στην αναγκη αν δεν βρίσκεις βέγκε ή δεν παίζει χρήμα κόψε και βάλε κόντρες απο δρυς ή στην έσχατη λύση κόψε το limpa σε 3 κομμάτια και γύρνα το κεντρικό αναποδα ωστε να έχει αλλιως τα νερά, σκέτο μην το βάλεις παίζει να έχεις πρόβλημα στο μέλλον.
ετσι το σκεφτομουν και εγω, τρια κοματια κτλ αλλα  θα παω να παρω κοντρες καπια στιγμη, παντος ευχαριστω ..
Είμαι κουλός αλλά δεν το βάζω κάτω.

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: limba για μανικι
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 26, 2013, 05:37:58 μμ »
καλύτερα να το αναβάλεις λιγάκι κ να γίνει σωστά παρά να το βιαστείς και να έχεις ασχημα αποτελέσματα, έχω χαλάσει όργανο από μαλακία και ασε απογοήτευση φίλε μου, οπότε περίμενε να σου έρθουν οι κόντρες να κάνεις την δουλειάσου σωστά.

Tags: