Αποστολέας Θέμα: αυτο κι αν ειναι οργανο.......  (Αναγνώστηκε 10352 φορές)

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« στις: Απρίλιος 10, 2013, 09:58:55 μμ »
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΟΛΑ ΝΑ ΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗ    http://youtu.be/3TcVzoDhLO4
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Nikolas Fereos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 659
  • Όλα διορθώνονται.....
  • Αγαπημένο ξύλο: μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: ουκ εστιν αριθμός
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 10, 2013, 10:12:43 μμ »
Ο Θανάσης ο Βαλαβάνης είναι φίλος και γείτονας -δεν παίζεται με τίποτα ......ειναι όμως εξαιρετικός μάστορας και βαθύς γνώστης  της οργανοποιοίας, ειναι συνταξιούχος εδω και 3-4 χρόνια και το έχει ρίξει στις ''πρωτοποριακές'' κατασκευές . Γειά σου Θανάση πρωτοπόρε!!!!

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 10, 2013, 10:17:06 μμ »
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΧΥΝΕΙ. ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

chris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 500
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 10, 2013, 10:31:53 μμ »
Είδες Κωσταντή η λεγάμενη πώς τό χαιδεύη. Σάν νά μου θιμίζη κάτι.

efthymis

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 89
  • Αριθμός κατασκευών: 30
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 11, 2013, 08:16:07 πμ »
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΟΛΑ ΝΑ ΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗ    http://youtu.be/3TcVzoDhLO4
Αφιερωσε τοσο κοπο και χρονο ο ανθρωπος για να φτιαξει τι ;Να μας πει τι;
Εχει μπερδεψει τα οργανα και τη χρησιμοτητα τους καθως και την ιστορια .
Σα μουσικος το θεωρω προσβολη για τη μουσικη.
 Με απωθει πολυ η συγκεκριμενη κατασκευη και θα την χαρακτιριζα πνευματικη ανωμαλια .
Οσο για τον Αρχιδαμο παραθετω ενα λινκ για οποιον θελει να μαθει ποιος ηταν      http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF%81%CF%87%CE%AF%CE%B4%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%82
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2013, 08:31:21 πμ από efthymis »
efthymis

ΚαΠα

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.685
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 11, 2013, 10:18:38 πμ »
Είχα την τύχη να γνωρίσω το Θανάση Βαλαβάνη στο πλαίσιο της έρευνας που κάνω για τους Έλληνες οργανοποιούς. Ο Θανάσης είναι χημικός (καθηγητής Χημείας) και τώρα είναι συνταξιούχος.

Παρόλο ότι δεν υπήρξε ποτέ επαγγελματίας οργανοποιός και δεν πουλάει τα όργανα που κατασκευάζει, έχει παίξει σημαντικό ρόλο στη σύγχρονη Ελληνική οργανοποιία. Στα μέσα της δεκαετίας του ’80 δημιούργησε οργανωμένη σχολή οργανοποιίας στην Ελλάδα, στο πλαίσιο της ΝΕΛΕ Σερρών. Ίσως ήταν η πρώτη οργανωμένη σχολή οργανοποιίας που υπήρξε ποτέ στην Ελλάδα και που ήταν ενεργή για πολλά χρόνια. Από εκείνα τα εργαστήρια βγήκαν πολλοί ερασιτέχνες αλλά και επαγγελματίες οργανοποιοί (π.χ. Αφοί Κουκουρίγκου, Αφοί Τσονίδη, Δ. Καραογλάνης, κ.α.) οι οποίοι στη συνέχεια λειτούργησαν και ως εκπαιδευτές στη συγκεκριμένη σχολή αλλά και αλλού. Αυτό εξηγεί επίσης γιατί στην περιοχή των Σερρών υπάρχουν αναλογικά πολλοί περισσότεροι οργανοποιοί, από ότι σε άλλες αντίστοιχες περιοχές.

Έχει φτιάξει πολλά όργανα πρωτότυπα. Τη συγκεκριμένη κατασκευή την έκανε πριν μερικά χρόνια. Θα μπορούσε να την χαρακτηρίσει κανείς "ακραία" και τον κατασκευαστή της "ιδιόρρυθμο". Ίσως όμως θα είμαστε όλοι ποιό προσεκτικοί στους χαρακτηρισμούς μας αν γνωρίζαμε πρόσωπα, βιώματα και καταστάσεις (για τα οποία δεν δικαιούμαι να πω τίποτα παραπάνω). 
Blog "ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΙ" http://greekluthiers.wordpress.com/
Blog "ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΣ" http://organopoios.wordpress.com/

BOULIS13

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 765
  • Αγαπημένο ξύλο: kung-fu - street fight - ελληνορωμαϊκη
  • Αριθμός κατασκευών: 7*1/2
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 11, 2013, 12:54:35 μμ »

Αφιερωσε τοσο κοπο και χρονο ο ανθρωπος για να να μας πει τι;
Εχει μπερδεψει ......... την αλήθεια ........... και ......το ψέμα...... καθως και την ιστορια .
Σαν ...λογικός άνθρωπος.......... το θεωρω προσβολη για την .....ανθρωπότητα.......
 Με απωθει πολυ η συγκεκριμενη ....θεωρία... και θα την χαρακτιριζα πνευματικη ανωμαλια .

1.......είπε ο καρδινάλιος κατά το δικαστήριο του Γαλιλαίου......
2.......είπε ο καρδινάλιος κριτικάροντας τα γραπτά του Δαρβίνου......
3.......είπε ο καρδινάλιος  καίγοντας  το τελευταίο βιβλίο του Φρόυντ......

......είναι εκπληκτικό ....... όποιο τέλος και άν διαλέξεις όλα ταιριάζουν........αλλάζοντας μόνο πέντε λέξεις ........
.......πιθανότατα "ο καρδινάλιος ζει ανάμεσά μας".......ή έχει αφήσει βαριά κληρονομιά στα κεφάλια μας......


Αφιερωσε τοσο κοπο και χρονο ο ανθρωπος για να φτιαξει τι ;Να μας πει τι;
......πολύ περισσότερα απο τους εκατοντάδες που έφτιαξαν μιά super-duper γυαλιστερή stratocaster....
Εχει μπερδεψει τα οργανα και τη χρησιμοτητα τους καθως και την ιστορια .
.......η ιστορία φτιάχθηκε απο τύπους που κάτι είχαν μπερδέψει με κάτι άλλο (κατά την άποψη των αντιπάλων τους)...όποια πέτρα κι αν σηκώσεις τέτοιους θα βρείς......οι "άλλοι" ξεχάστηκαν ήδη......
Σα μουσικος το θεωρω προσβολη για τη μουσικη.
.......επειδή πιστεύω ότι το χιούμορ (κάτά προτίμηση μαύρο) προηγείται ...το θεωρώ διασκεδαστικότατο.....
 Με απωθει πολυ η συγκεκριμενη κατασκευη και θα την χαρακτιριζα πνευματικη ανωμαλια .
........και μένα (εδώ συμφωνώ απόλυτα λέξη προς λέξη) αλλά δυστυχώς επειδή  ισχύουν  όλα τα παραπάνω
μπορώ να το παραβλεψω.......

....όσο για την ελευθερία του λόγου ..... παραθέτω ένα λινκ για όποιον θέλει να μάθει τι είναι :

Τίποτα δεν είναι ιερό όλα μπορούν να φτιαχθούν....




http://it.scribd.com/doc/34486921/Raoul-Vaneigem-%CE%A4%CE%AF%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%99%CE%B5%CF%81%CF%8C-%CE%8C%CE%BB%CE%B1-%CE%9C%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-%CE%9B%CE%B5%CF%87%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BD

ΥΓ
ξέρω ότι είμαι  ένας πνευματικά ανώμαλος  που απωθεί ......αλλά δυστυχώς αύτος είμαι.....συγχωρέστε με.....

......εδώ ξαναμπαίνει στη σκηνή ο καρδινάλιος και το έργο συνεχίζεται.......ΑΕΝΑΩΣ.
κύριε ταξιτζή....ν΄αφήσω δυό πίτσες κ΄εφτά μπύρες στο πίσω κάθισμα;..   :-[ :-[ :-[

tasarosrock (tasos kar)

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 316
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 11, 2013, 01:38:30 μμ »
μαγγα μου γουστάρω τον τυπά. μπραβο του. σαν μουσικό όργανο δεν μου άρεσει αλλά έχει και αυτό τη θέση του . έτσι για να την σπαει στους πουριτανούς να τους τα πετάει στη μάπα...  που μόνο ένα είδος μουσικής υπάρχει που μόνο αυτό είναι όργανο που μόνο αυτός ξέρει να παίζει που μόνο έτσι παίζεται σωστά που μόνο έτσι φτιάχνεται. δροσιστείτε....
υγ. Boulis τα είπες πολύ ωραία ....και το βιβλιαράκι απο τα πιο ωραία που έχω διαβάσει.

mpouzoukimaker

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 281
  • Αγαπημένο ξύλο: κελεμπεκι
  • Αριθμός κατασκευών: 7
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 11, 2013, 04:17:30 μμ »
Πολυ ωραια κατασκευη. Και για τους ερειστες βρηκα κιολας τροπο χρησης! Λοιπον αφου εχει ηχο σαν μπαγλαμαδακι μπορει να χρησιμοποιιθει στα πανυγυρια σε οσους παραγγελνουν κομματια και δεν δινουν χαρτουρα οταν ερθει να σου παρραγειλει το γυριζεις προς την μουρη του και παιζοντας μιση εισαγωγη αρχιζει και σε καταβρεχει!! ;) ;) Επισεις μπορεις εκει που πανε οι πολιτικοι για φαι να μπεις μεσα να πας να τους παιξεις στο τραπεζι τους καταβρεχοντας και αυτους ως ενδειξη αγανακτησης. Εχει πολλες χρησιμοτητες αν το ψαξεις ποιο βαθια...

Και ναι κι εγω δηλωνω πνευματικα ανωμαλος

Ζητω ο φρουντ και οι "τρελοι επιστημονες"
Αντε να περασει η μερα....

Κώστας Τρικάλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 544
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 11, 2013, 05:47:28 μμ »
ωραίος ο Βασίλης  ;D και ο Μπούλης καλά τα λέει.
Ο Θανάσης είναι ωραίο τρελοκομείο, από τους πιο ωραία τρελούς που έχω γνωρίσει. 'Εχουμε παίξει μπαγλαμάδες από κονσέρβες, με κλειδιά από κέρματα, μπαγλαμάδες από καρύδα, χελώνα και ότι άλλο δε θα έκανε ένας "σοβαρός" οργανοποιός. Μάλιστα τα περισσότερα όργανα τα είχε φτιαξει με ένα μόνο μαχαίρι σε διακοπές στις παραλίες.
Αυτό που με συγκίνησε και το μνημονεύω πάντα, είναι πως αν του έλεγες: μμμμ ωραίο όργανο! μου αρέσει, σου το χάριζε!!! Όλα τα όργανα τα είχε χαρίσει τότε (κάπου στα 150). Τον γνώρισα φοιτητής το 1990 στο Ηράκλειο και πάντα λέω δεν παίζεται. Είναι παρασάγκας μπροστά της σοβαροφάνειας
Γειά σου Θανάση!

mpouzoukimaker

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 281
  • Αγαπημένο ξύλο: κελεμπεκι
  • Αριθμός κατασκευών: 7
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 11, 2013, 07:48:30 μμ »
γεια σου getit αλανι!
Αντε να περασει η μερα....

efthymis

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 89
  • Αριθμός κατασκευών: 30
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 11, 2013, 08:07:52 μμ »

Αφιερωσε τοσο κοπο και χρονο ο ανθρωπος για να να μας πει τι;
Εχει μπερδεψει ......... την αλήθεια ........... και ......το ψέμα...... καθως και την ιστορια .
Σαν ...λογικός άνθρωπος.......... το θεωρω προσβολη για την .....ανθρωπότητα.......
 Με απωθει πολυ η συγκεκριμενη ....θεωρία... και θα την χαρακτιριζα πνευματικη ανωμαλια .

1.......είπε ο καρδινάλιος κατά το δικαστήριο του Γαλιλαίου......
2.......είπε ο καρδινάλιος κριτικάροντας τα γραπτά του Δαρβίνου......
3.......είπε ο καρδινάλιος  καίγοντας  το τελευταίο βιβλίο του Φρόυντ......

......είναι εκπληκτικό ....... όποιο τέλος και άν διαλέξεις όλα ταιριάζουν........αλλάζοντας μόνο πέντε λέξεις ........
.......πιθανότατα "ο καρδινάλιος ζει ανάμεσά μας".......ή έχει αφήσει βαριά κληρονομιά στα κεφάλια μας......


Αφιερωσε τοσο κοπο και χρονο ο ανθρωπος για να φτιαξει τι ;Να μας πει τι;
......πολύ περισσότερα απο τους εκατοντάδες που έφτιαξαν μιά super-duper γυαλιστερή stratocaster....
Εχει μπερδεψει τα οργανα και τη χρησιμοτητα τους καθως και την ιστορια .
.......η ιστορία φτιάχθηκε απο τύπους που κάτι είχαν μπερδέψει με κάτι άλλο (κατά την άποψη των αντιπάλων τους)...όποια πέτρα κι αν σηκώσεις τέτοιους θα βρείς......οι "άλλοι" ξεχάστηκαν ήδη......
Σα μουσικος το θεωρω προσβολη για τη μουσικη.
.......επειδή πιστεύω ότι το χιούμορ (κάτά προτίμηση μαύρο) προηγείται ...το θεωρώ διασκεδαστικότατο.....
 Με απωθει πολυ η συγκεκριμενη κατασκευη και θα την χαρακτιριζα πνευματικη ανωμαλια .
........και μένα (εδώ συμφωνώ απόλυτα λέξη προς λέξη) αλλά δυστυχώς επειδή  ισχύουν  όλα τα παραπάνω
μπορώ να το παραβλεψω.......

....όσο για την ελευθερία του λόγου ..... παραθέτω ένα λινκ για όποιον θέλει να μάθει τι είναι :

Τίποτα δεν είναι ιερό όλα μπορούν να φτιαχθούν....




http://it.scribd.com/doc/34486921/Raoul-Vaneigem-%CE%A4%CE%AF%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%99%CE%B5%CF%81%CF%8C-%CE%8C%CE%BB%CE%B1-%CE%9C%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-%CE%9B%CE%B5%CF%87%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BD

ΥΓ
ξέρω ότι είμαι  ένας πνευματικά ανώμαλος  που απωθεί ......αλλά δυστυχώς αύτος είμαι.....συγχωρέστε με.....

......εδώ ξαναμπαίνει στη σκηνή ο καρδινάλιος και το έργο συνεχίζεται.......ΑΕΝΑΩΣ.



Βασίζομαι στην ελευθερία του λόγου και γι΄αυτό έγραψα την άποψή μου. Δεν κρίνω το χάρισμά του  ή το ταλέντο αλλά το μήνυμα που εκπέμπει ένα δημιούργημα, ένα έργο τέχνης αυτό που ονομάζουμε πολιτισμός και θα αφήσουμε κληρονομιά στα παιδιά μας. Ποιο είναι το νόημα του ακραίου; Να ξεχωρίσω; Να προκαλέσω; Να μιλάνε για μένα με κάθε κόστος ή να μιλάνε για μένα με σεβασμό; Ελευθερία ή ασυδοσία; Και γιατί έρχεται μόνο η λέξη σοβαροφάνεια στο νου σας; Δεν υπάρχει η λέξη σοβαρότητα; Μήπως έτσι χαμηλώνουμε τον πήχυ του ταλέντου μας όταν δημιουργήματά μας μπορούν να φιλοξενηθούν μόνο σε τέτοιου είδους εκπομπές; Μήπως τελικά τροφοδοτούμε αυτά που οι ίδιοι άλλες στιγμές  κοροιδεύουμε;
efthymis

BOULIS13

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 765
  • Αγαπημένο ξύλο: kung-fu - street fight - ελληνορωμαϊκη
  • Αριθμός κατασκευών: 7*1/2
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 11, 2013, 09:02:07 μμ »
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ .....

.... ;D ;D ;D.....αυτός ή αυτή????

.....εκτός απο τον "Αρχίδαμο" υπάρχει και το "Αιδιοφωνο"



μάλλον πρέπει να "παίξουν" και τα δύο μαζί ...ντουέτο σε μουσική "δωματίου".... ;D ;D
κύριε ταξιτζή....ν΄αφήσω δυό πίτσες κ΄εφτά μπύρες στο πίσω κάθισμα;..   :-[ :-[ :-[

παυλος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 692
    • http://trixordo.webnode.gr/
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Αριθμός κατασκευών: 0,1
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 11, 2013, 09:16:46 μμ »
βουλη13 ασχολεισε με ξενους τι γραφουν αυτον τον ραουλ...
κοιτα τι γραφουν τα ελληνικα.
ΚΙ ΑΠΟΨΕ ΜΕΛΛΟθΑΝΑΤΟΣ
(Θεόδωρου Δερβενιώτη - Χρήστου Κολοκοτρώνη) 1956

Κι απόψε μελλοθάνατος
στης φυλακής το βάθος
τραγούδια λέω θλιβερά
όλο καημό και πάθος
στης φυλακής το βάθος

Στης φυλακής τα σίδερα,
μ' έχουνε μελλοθάνατο
κι ώρα την ώρα καρτερώ,
ή λευτεριά ή θάνατο

Αναστενάζει η φυλακή
και τα κελιά βουίζουν
για μένα κλαίει ο ντουνιάς
και οι καρδιές ραγίζουν
και τα κελιά βουίζουν

Κατηγορώ, κατηγορώ,
τον άνθρωπο τον άδικο
που μ' έριξε στη φυλακή,
και μ' έχουνε κατάδικο

Κι αν θα χαθώ μια χαραυγή
κανείς να μην δακρύσει
κι όποιος μπορεί την μάνα μου
ας στην παρηγορήσει,
κανείς να μην δακρύσει

Στης φυλακής τα σίδερα,
μ' έχουνε μελλοθάνατο
κι ώρα την ώρα καρτερώ,
ή λευτεριά ή θάνατο

Columbia, Αριθμός δίσκου: DG 7198, Αριθμός μήτρας: CG-3369

Οι στίχοι στο όνομα Μελ. Κολοκοτρώνη

Δεκάδες τραγούδια γράφτηκαν εκείνη την περίοδο που αναφέρονταν στην Κύπρο, αλλά στο μυαλό του Ελλαδίτη, ηχούσαν ως αναφορές στα δικά του πάθη, τις θανατικές εκτελέσεις τις εκτοπίσεις τις φυλακές και τα βασανιστήρια. Η αξιοπρέπεια, η άρνηση στις « δηλώσεις», η πίστη στα ιδανικά της λευτεριάς μέχρι θανάτου, δεν θα μπορούσαν παρά να είναι διαχρονικό σημείο αναφοράς για κάθε αγωνιστή.
ΕΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΡΑΟΥΛ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΑΝ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.
ΙΣΟΠΕΔΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΑ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΡΥΘΜΟ ΧΙΠ-ΧΟΠ---ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
ΑΝΤΙΣΤΡΕΨΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΚΛΑΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΔΙΑΙΡΕΣΗ κανω οτι θελω για την ελευθερια του λογου.
[σεβασου καποια γεγονοτα]οχι εσυ γενικως μιλαω.
 εικονιδιο χαμογελο

 
Εγω και ο Ζοζέφ.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: αυτο κι αν ειναι οργανο.......
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 11, 2013, 10:20:22 μμ »
ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ.  ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΙΓΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ, ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΣΚΕΜΕΝΑ.
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Tags: