Αποστολέας Θέμα: μαδέρι τρίμετρο Χανιά  (Αναγνώστηκε 10770 φορές)

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 16, 2013, 09:26:35 μμ »
Από καλλιγά έχει περάσει κάποιος για να μας πει τιμές; φίλε μου, εσένα απ την Κύμη λεω γιατί δν ξέρω τ ονομά σου, χωρίς να ξέρω νομίζω ότι οι τιμές που αγόρασες είναι πολύ καλές, έτσι μου φαίνονται εμένα τουλάχιστον, αλλά είπα δεν έχω ιδέα.
Κώστα, αυτός στην Λαμία είπες είναι μαγαζί για πατώματα; δηλαδή πουλάει με το τετραγωνικό; ή είναι αποθήκη; αμα μάθεις και συμφέρει,σφύρα και από εδώ, γιατί πάει ο πατέρας μου πέρα δώθε Λαμία αν είναι να τον στείλω να πάρει καμία τάβλα. :)

θα μαθω εγω ρε μην βιαζεσαι
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 16, 2013, 09:29:29 μμ »
ελήφθει κέντρο ΟΒΕΡ ;D

g.duras

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά
  • Αριθμός κατασκευών: 1
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 16, 2013, 09:33:18 μμ »
Κώστα γενικότερα εδω στη περιοχή είναι μονοπώλιο ο Θεοδωρου. Και δώ στο χωριό που είμαι όλη η ξυλεια για σκεπές κ κουφώματα είναι απο εκεί. Για Τιμές δεν είχα εικόνα ο ίδιος αλλα σίγουρα όσον αφορά τα οικοδομικά είναι καλός κ όλοι ψωνίζουν απο κει. Εχει κ στη Χαλκίδα ξυλεμπορικα αλλα ακόμα κ οι εκεί μάστορες ψωνίζουν απο Κυμη. Αύριο που θα μάθω για τον εβενο θα ξέρουμε κ γιαυτο.

g.duras

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά
  • Αριθμός κατασκευών: 1
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 18, 2013, 09:14:26 μμ »
Παιδια καλησπέρα και πάλι. Είχα νεότερα απο το θεοδωρου. Τελικά εβενο δεν μπορεί να μου βρει. Μου έδωσε τιμη για βέγκε ομως κ νομίζω οτι είναι συμφέρουσα προσφορα αλλα θέλω κ τη γνώμη σας. Για μια τάβλα 2,30m επι 14cm επι 5cm μου ζήτησε 52 ευρώ. Να την παραγγείλω ή δεν συμφέρει;

insect

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Αριθμός κατασκευών: 2.617
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 18, 2013, 09:23:39 μμ »
άμα δεν την θες στείλε την μου!!  ;D ;D ;D  ξέρεις πόσες ταστιέρες φτιάχνεις!!! εγώ φαντάζομαι αλλά θέλω να ακούσω τους ειδικούς!!!!

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 18, 2013, 09:34:19 μμ »
Παιδια καλησπέρα και πάλι. Είχα νεότερα απο το θεοδωρου. Τελικά εβενο δεν μπορεί να μου βρει. Μου έδωσε τιμη για βέγκε ομως κ νομίζω οτι είναι συμφέρουσα προσφορα αλλα θέλω κ τη γνώμη σας. Για μια τάβλα 2,30m επι 14cm επι 5cm μου ζήτησε 52 ευρώ. Να την παραγγείλω ή δεν συμφέρει;

ΠΑΡΤΗ ΠΑΡΤΗ....................ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΒΛΑ ΑΥΤΟ . ΕΙΝΑΙ ΜΑΔΕΡΑΚΙ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 18, 2013, 10:02:46 μμ »
Παιδια καλησπέρα και πάλι. Είχα νεότερα απο το θεοδωρου. Τελικά εβενο δεν μπορεί να μου βρει. Μου έδωσε τιμη για βέγκε ομως κ νομίζω οτι είναι συμφέρουσα προσφορα αλλα θέλω κ τη γνώμη σας. Για μια τάβλα 2,30m επι 14cm επι 5cm μου ζήτησε 52 ευρώ. Να την παραγγείλω ή δεν συμφέρει;

Φίλε η τιμή είναι πάρα πολύ καλή και γι' αυτό το λόγο εγώ θα προτιμούσα να το δω πρώτα.
Αν υποθέσουμε ότι έχει κάποια προβλήματα όπως σκασίματα, σκεβρώματα, περίεργα νερά, αποχρωματισμούς κλπ τότε και το μισό να σου μείνει πάλι καλά είναι.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 18, 2013, 10:06:04 μμ »
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 18, 2013, 10:38:43 μμ »
εγώ μίλησα στο τηλ με τον Καλλιγά και μου ειπε να περάσω από εκεί να μου δίξει και να μου πει τιμές κτλπ, αμα πάω με το καλό θα σας πω εντυπώσεις, περιμένω να έχω κάνα ευρώ πάνω μου ομως για να πάρω τίποτα, τον ρώτησα αν γίνεται να κόψω από μαδέρι και μου είπε ναι,όχι σε όλα αλλα σήγουρα μου είπε θα την βρούμε την άκρη, του είπα απο που βρήκα το τηλέφωνο και κατάλαβε τι διαστάσεις ψάχνω,λέει έλα και θα τα βρούμε όλα.

Γιάννης Ελευθεριάδης

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 311
  • Trial and error
  • Αριθμός κατασκευών: 1
Απ: μαδέρι τρίμετρο Χανιά
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 05, 2013, 11:08:57 μμ »
Από τον καλλιγά πήρα και γω,μου τα έστειλε χανιά,ήθελα να πάρω σφένδαμο και μου είπαν ότι δεν θα έβρισκα χανιά(τελικά ο βασιλής,Insect βρήκε και στα χανιά),το θέμα είναι ότι απ΄την τάβλα που πήρα,
ύψος 2,5 πλάτος 0,18 και πάχος 0,022 θα βγάλω 2 καπάκια αξιοπρεπή γιατί πρώτον δεν ήταν ισόπαχο σε όλο το μήκος και είχε και αρκετούς ρόζους αλλά τότε όταν διάλεγα δεν ήξερα πολλά.... :)
πήρα επίσης και bubinga η οποία είχε και λίγο σομφόξυλο πάνω,βέβαια αυτά τα είδα,ή καλύτερα μου τα επισήμανε ο τριαντάφυλλος όταν τα παραλάβαμε....Το πολύ πολύ εκείνο το κομμάτι να πάει για καπάκι.Μου είχε πει ότι δεν μπορεί να μου κόψει ώστε να πάρω μικρότερα κομμάτια,παρόλα αυτά μου έστειλε και 2 κομμάτια δεσποτάκι για σώμα δώρο.Ανάμοικτες εντυπώσεις λοιπόν....Αλλά αν έχεις όχημα να τα πάρεις εκείνη την ώρα ώστε να μην έχεις εκπλήξεις δεν θα έχεις θέμα πιστεύω.

Tags: