Αποστολέας Θέμα: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 30 Ιουνίου 2012  (Αναγνώστηκε 51215 φορές)

Vagges2010

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.320
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #165 στις: Ιούλιος 04, 2012, 08:02:26 μμ »
Γειά σου Παναγιώτη. Είσαι καλλιτεχνική φύση και αυτό κάνει μπαμ όταν κανείς βλέπει και ακούει  τα διαμάντια σου
If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it.

http://vagges2010.blogspot.com/

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #166 στις: Ιούλιος 04, 2012, 08:53:50 μμ »
Το έχουν πει και άλλοι : Κάνεις μια ερώτηση και παίρνεις σχεδόν αμέσως άμεση και τεκμηριωμένη απάντηση!!!! ;) ;)
Ευχαριστώ!!! :D :D

tasos56

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • ΑΓΑΠΩ ΤΟ ΔΑΣΟΣ
  • Αγαπημένο ξύλο: ΚΕΔΡΟΣ
  • Αριθμός κατασκευών: 11
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #167 στις: Ιούλιος 06, 2012, 10:32:49 μμ »
Έστω και με μεγάλη καθυστέρηση ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ.
Παιδιά χάρηκα πραγματικά που σας γνώρισα όλους από κοντά και ιδιαίτερα τον φίλο μου και δάσκαλο Δημήτρη Ανδρέου με το ωραίο του μπουζούκι που το ερωτεύτηκα.
Η έκθεση είχε μεγάλη επιτυχία.
Να είστε όλοι καλά.
ΤΑΣΟΣ 56

Ανδρέου Δημ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.380
    • Κατασκευες
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #168 στις: Ιούλιος 06, 2012, 10:47:06 μμ »
Σε ευχαριστουμε Τασο!  Στην επομενη εκθεση θα φερεις και το δικο σου οργανο!!


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2012, 11:57:29 μμ από Ανδρέου Δημ. »

Ανδρέου Δημ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.380
    • Κατασκευες
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #169 στις: Ιούλιος 07, 2012, 11:57:05 μμ »
Μου εστειλε ο φιλος ο Ζαρκαδας δυο βιντεακια που του ειχα ζητησει να τραβηξει στην εκθεση αλλα δυστυχως ειναι σε κακη αναλυση! Ειναι ο μεγιστος Γιωργος Κατσιγιαννης και παιζει τα 2  δικα μου μπουζουκια και μετα το μπουζουκαρο του Βαγγελη Ανδρονη! Εστω και με χαμηλη ποιοτητα το απολαυσα το βιντεο και τον Γιωργαρο που να σημειωσω το μπουζουκι που εφερε ηταν ΑΣΤΕΡΙ!!!!!!! Μπραβο Γιωργο πολυ χαρηκα που σε γνωρισα!!

Παιδια τωρα τον χειμωνα να κανονισουμε να κανουμε την πρωτη μαζωξη του φορουμ
σε ταβερνα αυτη τη φορα και με συνοδεια οργανων φυσικα!!



ΕΚΘΕΣΗ


ΕΚΘΕΣη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.3gp


Μερικες φωτο μαζεμενες στο θεμα που αναρτησα στο blog μου!

http://bouzoukimaker.blogspot.gr/2012/07/1.html

Νάσος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.937
  • Αγαπημένο ξύλο: Παλίσανδρος / Bumbiga
  • Αριθμός κατασκευών: 9
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #170 στις: Ιούλιος 08, 2012, 12:37:23 πμ »
Δημήτρη, σε ευχαριστούμε που μας φιλοξενείς στο blog σου :)

immortalx

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.449
    • Facebook profile
  • Αγαπημένο ξύλο: οτιδηποτε εκτος απο αυτο που βγηκε απ'τον παραδεισο XD
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #171 στις: Ιούλιος 08, 2012, 07:05:52 πμ »
Αξεχαστες στιγμες! Δημητρη καμια φωτο απο το συναρμολογουμενο μπαγλαμαδακι παιζει;

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #172 στις: Ιούλιος 08, 2012, 08:52:53 πμ »
ΣΕ ΠΕΙΣΜΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ....ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΣΜΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ NOKIA  5 ΑΕΤΙΑΣ ΕΞΟΥ ΚΑΙ Η ΚΑΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΠΕΡΙΨΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM. ΑΥΡΙΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.  ΟΤΙ ΤΗΛ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ...ΠΙΑΣΕΙ ΕΣΤΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΙΜΑ, ΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΟΥ, ΤΟ ΝΤΟΜΠΡΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΒΛΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ. ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ. ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Vagges2010

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.320
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #173 στις: Ιούλιος 08, 2012, 09:15:24 πμ »
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο μου τον Δημήτρη τον Ανδρέου. Εκπληκτικός καλλιτέχνης ο Γιώργος Κατσιγιάννης και το κυριότερο σεμνός άνθρωπος, κάτι που σήμερα μπορώ να πω ότι είναι είδος προς εξαφάνιση. Όσο για το μπουζούκι που έφερε, όντως είναι ΑΣΤΕΡΙ από όλες τις πλευρές. Δουλειά, φινίρισμα, ήχος εξαιρετικός και πολύ λειτουργικό από παικτικής άποψης. Κρίμα που δεν το φωτογράφισα.
Και κάτι ακόμη. ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΤΑ VIDEO ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2012, 09:26:09 πμ από Vagges2010 »
If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it.

http://vagges2010.blogspot.com/

ioannis

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 57
    • www.bulgariviolins.gr
  • Αγαπημένο ξύλο: maplewood
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #174 στις: Ιούλιος 08, 2012, 12:13:09 μμ »
Κωστα οπως ξερεις εχω το ιδιο κοιτα  μηπως εχει φουσκωσει η μπαταρια και πιεζει την SIM και εγω το επαθα το πασχα αλαγη  μπαταριας και το εσωσα 

Γιώργος Κατσίγιαννης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 929
  • Αριθμός κατασκευών: 30 και συνεχιζουμε....
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #175 στις: Ιούλιος 08, 2012, 02:45:02 μμ »
 Παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια μεσα απο την καρδια μου αλλα να ξερετε οτι ειναι τιμη μου που σας γνωρισα.... ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΛΑΜΑΤΑ και το εννοω!!!!
 Αλλωστε αυτο φαινεται μεσα απο τις κατασκευες σας.......ενας ανθρωπος με κακα αισθηματα δεν θα μπορεσει ποτε να φτιαξει κατι τοσο ζωντανο,τοσο Θεικο οπως ενα μουσικο οργανο!!!!
 Ευχαριστω που υπαρχει το φορουμ μας το υπεροχο και μας δινει αυτες τις συγκινησεις και ευχαριστω ολους εσας προσωπικα που υπαρχετε στην ζωη μου......να σας εχει ο Θεος καλα!!!!
 Εννοειται οτι πρεπει να ξαναγινει η εκθεση και εννοειται οτι.... ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΤΑ VIDEO ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ. >:( >:( >:( >:( >:(

tasos56

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • ΑΓΑΠΩ ΤΟ ΔΑΣΟΣ
  • Αγαπημένο ξύλο: ΚΕΔΡΟΣ
  • Αριθμός κατασκευών: 11
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #176 στις: Ιούλιος 08, 2012, 06:22:52 μμ »
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ  ΣΑΣ  ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ  Ο  ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΣΑΤΕ ΕΙΜΑΙ Ο ΤΑΣΟΣ 56 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΟΥ  ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΟ  ΔΗΜΗΤΡΗ  ΑΝΔΡΕΟΥ
ΤΑΣΟΣ 56

Ανδρέου Δημ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.380
    • Κατασκευες
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #177 στις: Ιούλιος 08, 2012, 09:03:37 μμ »
Τασο σε παρακαλω μην ξαναπεις δασκαλος για μενα!! Μαθητης ειμαι και εγω! Απλα εχω δειξει καποια πραγματα απο τις κατασκευες μου. Μπορει και εκει να υπαρχουν λαθη! Μετα απο καθε οργανο μαθαινω και εγω παραπανω πραγματα!!!

Φιλε Γιαννη immortalx δυστυχως δεν τραβηξα καμια φωτο ή βιντεακι απο τον μπαγλαμα!
Εδω δεν τραβηξα φωτο για την αφισα που περασα τοση αγωνια για να προλαβω να την εχω στην εκθεση και μαλιστα τωρα μιλαγα με τον Ηλια και δεν την ειδε! Εκει που την βαλαμε πολλοι δεν θα την ειδαν!  Γιαννη ετσι για την ιστορια τραβηξα ενα βιντεακι στο σπιτι για τον μπαγλαμα και μια φωτο που ειχα τραβηξει τον φιλο μου Βαγγελη που περασαμε φανταστικα στην Κορινθο για 2 μερες!!




Vagges2010

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.320
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #178 στις: Ιούλιος 08, 2012, 09:31:41 μμ »
Γειά σου ρε Δημήτρη. Πράγματικά δύο φανταστικές μέρες στην Κόρινθο, δουλέψαμε πυρετωδώς στο εργαστήριο του Δημήτρη και όταν λέω εργαστήριο, εννοώ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ που πολλοί επαγγελματίες θα ζήλευαν με όλα τα εργαλεία (όχι όπως το δικό μου που χωράει μόνο εμένα). Δύο μέρες μέσα στα ξύλα και τα ροκανίδια. ΤΡΕΛΑ !!!!!! Αν δείτε προσεκτικά την φωτογραφία, θα διαπιστώσετε ότι έχω παλαβώσει μιας και δεν με βοηθάνε και πολύ τα μάτια μου. Κακός συνδιασμός μυωπία κια πρεσβυωπία.
Να είσαι καλά Δημήτρη
If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it.

http://vagges2010.blogspot.com/

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: 1η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 30/06/2012
« Απάντηση #179 στις: Ιούλιος 08, 2012, 09:36:00 μμ »
μπαγλαμας σε κιτ play-mobile   χα χα α ρε μητσο μεγαλε.Στο εργαστηρι βλεπω κι ενα λαουτο.Τι τοκανες?   επισκευη?
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Tags: