Αποστολέας Θέμα: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!  (Αναγνώστηκε 74719 φορές)

Ανδρέου Δημ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.380
    • Κατασκευες
Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« στις: Ιανουάριος 28, 2012, 10:18:43 πμ »
Ειχα σκεφτει απο πιο παλια οτι θα ηταν πολυ ωραια ιδεα αν καταφερναμε να μαζευτουμε
ολοι οι φιλοι που ασχολουμαστε με την οργανοποιία και να κανουμε μια εκθεση οπου
θα παρουσιασουμε τις κατασκευες μας! Σε μια συζητηση στο τσατ του φορουμ το ανεφερα και οσοι ηταν παροντες τους αρεσε πολυ η ιδεα!! Προτεινω λοιπον να θεσουμε ενα χρονικο οριο 3 μηνων 
να κατασκευασουμε καποια οργανα (μπορει να φερουμε και απο τα ηδη κατασκευασμενα) και να κλεισουμε ενα χωρο εστω για μια και μοναδικη ημερα!
Να βρεθουμε ολοι μαζι να ανταλλαξουμε αποψεις να δοκιμασουμε οργανα και να περασουμε τελεια!
Δεν θα υπαρχει περιορισμος σε ειδος οργανου!Μπουζουκια κιθαρες ουτια ηλεκτρικες, τα παντα!

Για να βγουν τα εξοδα της εκδηλωσης μπορει να βαλουμε μια συμμετοχη πχ 10 ευρω ανα οργανο!

Νομιζω ειναι κατι που ειναι εφικτο  να γινει και θα εχει συμβει για πρωτη φορα ερασιτεχνες
να παρουσιασουν τις κατασκευες τους!

Πως σας φαινεται;;

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 11:04:59 πμ »
Δημήτρη
η ιδέα σου είναι πάρα πολύ καλή. Αυτό που νομίζω ότι πρέπει οπωσδήποτε να μεταβληθεί είναι ο χρόνος προετοιμασίας που πιστεύω ότι πρέπει να είναι τουλάχιστον εξάμηνο ώστε πέρα από την κατασκευή να δοθεί χρόνος προγραμματισμού του ταξιδιού ώστε αν είναι δυνατό να συνδυαστεί και με κάποια άλλη αναψυχή.

Από εκεί και πέρα θα πρέπει να επιλυθούν τα αναπόφευκτα γραφειοκρατικά θέματα π.χ. σε ποια πόλη θα γίνει η συνάντηση, σε τι είδους χώρο και ποιό, ποιός θα αναλάβει τη "διοργάνωση", ποιός θα ορισθεί διαχειριστής "ταμίας" κλπ.

Επίσης θέτω και κάποια άλλα πιθανώς ακραία ερωτήματα για να ξεκινήσει η συζήτηση, όπως αν θα συνδυαστεί με κάποιο γεύμα ή δείπνο, αν θα γίνει κάποιου είδους "διαφήμιση" (!!!!!), αν θα προσκληθούν επισήμως και κάποιοι καταξιωμένοι επαγγελματίες , αν θα υπάρξει κάποιος "ηχητικός" διαγωνισμός, αν θα δοθούν κάποια βραβεία ή απλώς κάποια αναμνηστικά (μπορεί να είναι απλώς φωτογραφίες) και πολλά άλλα που θα βγούν στην πορεία.

Από την άλλη μπορεί όλη αυτή η διαδικασία να γίνει πιο "χαλαρή" και "ανεπίσημη" θέτοντας από τώρα μια ορισμένη ημερομηνία (πχ. σε ένα εξάμηνο) για συνάντηση σε μια μεγάλη ταβέρνα όπου όσοι θέλουμε και μπορούμε θα βρεθούμε με τα όργανά μας (υπόσχομαι ότι τότε θα έχω και εγώ ένα δικό μου), να γνωριστούμε και να δούμε όλοι και τις κατασκευές μας, να τις χαρούμε παίζοντάς τις και να περάσουμε καλά.

Ας ξεκινήσει η κουβέντα και βλέπουμε.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 12:06:25 μμ »
Από την άλλη μπορεί όλη αυτή η διαδικασία να γίνει πιο "χαλαρή" και "ανεπίσημη" θέτοντας από τώρα μια ορισμένη ημερομηνία (πχ. σε ένα εξάμηνο) για συνάντηση σε μια μεγάλη ταβέρνα όπου όσοι θέλουμε και μπορούμε θα βρεθούμε με τα όργανά μας (υπόσχομαι ότι τότε θα έχω και εγώ ένα δικό μου), να γνωριστούμε και να δούμε όλοι και τις κατασκευές μας, να τις χαρούμε παίζοντάς τις και να περάσουμε καλά.

Αυτο το τελευταιο μαλλον τριανταφυλε ειναι και το καλυτερο.Δεν χρειαζομαστε ουτε διατυποσεις ουτε ISO  για να περασουμε καλα.Σε ταβερνα λοιπον........θα γινει λιγο χαβρα βεβαια , αλλα θα ειναι καλυτερα.Τωρα για να προσκληθουν selebryties ( χα χα) του χωρου, και βεβαια. Αλωστε ειναι και μελη εδω.Ποιος θα αρνηθει? Εμπρος οργανωθειτε.Να ρωτησω και κατι αλλο.Γυναικες θα φερουμε? Εγω λεω οχι μωρε......θα μας ζαλησουνε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2012, 01:31:22 μμ από Κούρος »
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 01:35:55 μμ »
.....................................Να ρωτησω και κατι αλλο.Γυναικες θα φερουμε? Εγω λεω οχι μωρε......θα μας ζαλησουνε

OXI !!!!!!

Μόνο αν κάποια είναι ερασιτέχνης οργανοποιός. Αν φέρουμε τις δικές μας, είναι καταδικασμένο το όλο εγχείρημα. Και εμείς το ίδιο. Για φαντάσου να αρχίσουν τις κριτικές. >:( >:( >:(

Είμαστε μια τρομερή παρέα. Όπου μπαίνουν αυτές, οι άντρες στο τέλος τσακώνονται.

Stamart

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • GeeTar
  • Αγαπημένο ξύλο: όχι άλλο μαόόόνιιι...
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 02:45:53 μμ »
η ιδεα ειναι παρα πολυ καλη...θα μπορουσε να πλαισιωθει και με live ισως...θα μπορουσα να βοηθησω και στην οργανωση, λογω επαγγελματικης εμπειριας...τες-πα...οπως και να χει ειναι πολυ καλη ιδεα και πρεπει να προχωρησει...

theodoropoulos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Αγαπημένο ξύλο: Padauk
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 02:51:07 μμ »
ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;;;;;;;

immortalx

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.449
    • Facebook profile
  • Αγαπημένο ξύλο: οτιδηποτε εκτος απο αυτο που βγηκε απ'τον παραδεισο XD
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 04:04:49 μμ »
ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;;;;;;;
Χαχαχαχα! Τζαμπα θα φερουμε τα οργανα, ποιος θα καθησει να τα κοιταξει αυτα  ;D ;)

Παντως ειναι πολυ καλη ιδεα και θα συμφωνησω με τον Τριανταφυλλο οτι ενα διαστημα 6 μηνων ειναι ισως πιο βολικο. Θα ειναι και καλοκαιρακι  :)

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 04:08:53 μμ »
ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ;;;;;;;

ΟΧΙ ΕΙΠΑΜΕ..........ΑΣΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΩ ΚΙΟΛΑΣ. ΑΜΑ ΔΩ ΚΑΝΑ .........ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΜΟΥ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Elias

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 406
    • κατασκευη ηλεκτρικης κιθαρας
  • Αριθμός κατασκευών: 3456
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 06:28:44 μμ »
σε τι στυλ θα το κανουμε? συγκεντρωση μεταξυ μας ή εκθεση?

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 06:38:17 μμ »
σε τι στυλ θα το κανουμε? συγκεντρωση μεταξυ μας ή εκθεση?

Αυτό προσπαθούμε αρχικώς να προσδιορίσουμε Ηλία. Νομίζω ότι μια προκαθορισμένη συνάντηση κατά το καλοκαιράκι με ταυτόχρονη παρουσίαση κατασκευών θα ήταν καλύτερο από μια "τυποποιημένη" έκθεση οργάνων που έχει πολύ περισσότερα προβλήματα διοργάνωσης.

Παντως ειναι πολυ καλη ιδεα και θα συμφωνησω με τον Τριανταφυλλο οτι ενα διαστημα 6 μηνων ειναι ισως πιο βολικο. Θα ειναι και καλοκαιρακι  :)

Γιάννη, εσύ θα βάλεις στον "οπλοβαστό" σου άξονα και θα τον φέρεις συρόμενο μαζί με το "φορτίο" του με αυτοκίνητο;

immortalx

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.449
    • Facebook profile
  • Αγαπημένο ξύλο: οτιδηποτε εκτος απο αυτο που βγηκε απ'τον παραδεισο XD
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 07:19:30 μμ »
 ;D Θα τον φορτωσουμε στο αμαξι του Ηλια  ;) Ειναι επισημως ο καταλληλος για ειδικες μεταφορες  ;D ;)

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 07:46:28 μμ »
Για να αρχίσουμε να λέμε συγκεκριμένα πράγματα, προτείνω η συγκεκριμένη εκδήλωση (έκθεση ή συνάντηση μετά έκθεσης) να γίνει στην Αθήνα (είναι κέντρο γαμώτο, τι να κάνουμε) το Σάββατο στις 30 Ιουνίου. Θα έχουμε αρκετό χρόνο για να τελειώσουμε τις κατασκευές μας, να προγραμματίσουμε οι επαρχιώτες το ταξίδι μας, θα έχουν τελειώσει και οι εξετάσεις των παιδιών, τα φροντιστήρια κλπ, θα είναι αρχή καλοκαιριού με (ελπίζω) όχι υψηλές θερμοκρασίες.

Επίσης, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω κάποια αντιδικία μεταξύ μελών μας που είναι και επαγγελματίες του χώρου της διασκέδασης, δεν θα ήταν άσχημο αν κάποιοι απ' αυτούς, γνωρίζοντας τις απαιτήσεις μας, γιατί όχι να προτείνουν το χώρο που εργάζονται και να μας κάνουν και κάποια προσφορά για το τραπέζι. Νομίζω ότι με την κρίση που περνάμε καλό είναι όσο μπορούμε να αλληλοβοηθιόμαστε.

Ανδρέου Δημ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.380
    • Κατασκευες
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 07:55:44 μμ »
Εγω το σκεφτομαι σαν εκθεση με τα οργανα παρατεταγμενα και το μεσημερι κλειδωμα της εκθεσης
και εξορμηση σε ταβερνα για γλεντι τρικουβερτο!!

Θα ηθελα απο τους φιλους επαγγελματιες να επισκεφτουν την εκθεση μας και να δουν και να ακουσουν τα οργανα και να μας πουν την γνωμη τους για να διορθωσουμε τα τυχον λαθη!!

Elias

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 406
    • κατασκευη ηλεκτρικης κιθαρας
  • Αριθμός κατασκευών: 3456
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 12:55:40 πμ »
η αληθεια ειναι οτι αν παμε κατευθειαν σε μαγαζι, δεν προκειτε να δουμε οργανα, απλα θα γνωριστουμε και θα ξεκινησει ο χαβαλες, κρασακι και ατελειωτο κεφι. οχι οτι ειναι ασχημο αλλα καλο θα ηταν να βρουμε και ενα χωρο ωστε να μπορεσουμε να δουμε και τα οργανα. παντως αναλαμβανω παντος ειδους μεταφορες  ;D

Χρήστος Φυλλαρίδης

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 380
Απ: Εκθεση οργανων απο τα μελη του φορουμ!!
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 02:06:57 πμ »
Πολυ ωραια ιδεα αυτη,εκθεση σε εκθεσιακο χωρο και να καλεσουμε και ΜΜΕ,ειναι πολιτιστικο δρομενο και μπορει να εχει θεση ΝΕΤ,ΕΤ1 ή ΕΤ3 παρουσιαση σε καποιο απο τα προγραμματα για πολιτιστικα.Μετα ας παμε να τα πιουμε.Τελικα ,τι?θα παρουμε γυναικες ή θα παρουμε τις γυναικες ?

Tags: