Αποστολέας Θέμα: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο  (Αναγνώστηκε 4093 φορές)

George45

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 806
  • Αγαπημένο ξύλο: ολα!!
  • Αριθμός κατασκευών: MIA
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 11, 2019, 09:38:30 μμ »
Χρηστο τα σκαφη που φτιαχνεις ειναι αξιοζηλευτα και απο συνδιασμους ξυλων και απο σχεδιο καλουπιου μπραβο εισαι εραστης της τεχνης!!!!!!!!

Γιάννης Καραβασίλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 999
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 11, 2019, 11:39:14 μμ »
Πραγματικά τα σκάφη που βλέπω είναι υπέροχα. Καλώς ήρθες φίλε στην παρέα μας. Συνέχισε τη δουλειά που κάνεις....!!!!

Παπαβλαχόπουλος Γιάννης

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 371
  • Αγαπημένο ξύλο: το κοπάνημα
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 01:07:46 πμ »
Προσωπικά αυτό το όργανο δεν μου αρέσει  από πολλές απόψεις που δεν θέλω να σχολιάσω γιατί κάποιοι θα αρχίσουν να λένε το κοντό και το μακρύ τους. Άσχετα με αυτό, είπα κάτι που θεωρώ ότι θα βοηθήσει σε κάτι τους πιο καινούριους. Αν κάποιοι με πολύ λίγες κατασκευές (ίσως και καμία αξιόλογη) δεν βλέπουν τα "στραβά" δικαιολογούνται, χρειάζεται εμπειρία για να βλέπεις λεπτομέρειες που παίζουν ρόλο στην λειτουργία ενός οργάνου. Ειδικά οι αποστάσεις των χορδών μεταξύ τους είναι ένα από τα πολλά που θέλουν προσοχή και για τον ήχο και για την ευκολία στο παίξιμο. Αντιθέτως τα βερνίκια αν δεν είναι καλογυαλισμένα με βούρτσα και αλοιφές (που δεν είχα χρόνο να το κάνω) το όργανο παίζει το ίδιο.

Το ότι δε σου αρέσει προσωπικά μου το έδειξες από την πρώτη ανάρτηση σου με το ΌΛΑ στραβά.Καμιά φορά όταν βλέπουμε όλα τα αντικείμενα στραβά τότε ίσως δε φταίνε τα αντικείμενα  ???
Πολλές φορές το διαφορετικό ξενίζει.
Φτιάχνε εσύ όργανα τυποποιημένης παραφορτωμένης αισθητικής και άσε εμένα τον άσχετο με 12 χρόνια στην πλάτη να πειραματίζομαι και να φτιάχνω το διαφορετικό :)
Συγκρίνεις μια μικρορύθμιση του καβαλάρη(5-10 λεπτά) με το λουστράρισμα  εντάξει εδώ το τερμάτισες {music012}

Και που σε κύριε Γιάννη με τα τέλεια όργανα δες λίγο τα ντότς στο 12 τάστο πόσο στραβά είναι
επίσης τα στοκαρίσματα στις φιγούρες και άλλα πολλά που δε θέλω να αναφέρω.

Βλέπεις με το να βγάζεις ένα όργανο που δεν το έχεις δει από κοντά και ούτε καν το έχεις ακούσει σκάρτο όχι μόνο δε βοηθά κανένα αλλά μαλλόν
κρύβει ενδεχόμενο δόλο,ζήλια κτλ
 :)
Εγώ είπα ότι δεν μου αρέσει. Δεν είπα ότι είναι σκάρτο. Το στραβό που έγραψα αν το πήρες τόσο στραβά πρόβλημά σου και η γνώμη σου είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Και που σαι κύριε σχετικέ ψάξτο  καλύτερα ακόμα 12 χρόνια και ίσως κάτι κάνεις.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.115
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 07:55:09 πμ »
συνέχεια

ομορφη καθαρη δουλεια με μονη μου ενσταση την κολαντζα η οποια δεν σκεπαζει επαρκως τις δουγιες ( αυτη ειναι και η δουλεια της) Κατα τα αλλα  ωραια σκαφακια του γουστου μου
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Λάμπρος Σταυρίδης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.460
  • Αγαπημένο ξύλο: καρυδιά
  • Αριθμός κατασκευών: 8
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 11:59:45 πμ »
Ἀγαπητοί φίλοι Γιάννη καί καινούργιε φίλε Χρῆστο , καλημέρα ,
Ἐπειδή πολύ λυπήθηκα μέ τήν φιλονεικία σας , ὅπως ἄλλωστε πιστεύω καί ὅσοι τήν διάβασαν , ἐπιτρέψτε μου νά σᾶς πῶ δυό λόγια γιά νά λήξη αὐτό τό κακό μεταξύ δύο ἀνθρώπων πού οὔτε κἄν γνωρίζονται , καί νά μήν δηλητηριάζεται τό πνεῦμα τῆς ἰστοδελίδας .
Φίλε Χρῆστο , ἄν ἔχεις διαβάσει κι ἄλλες φορές μυνήματα μελῶν , θά διεπίστωσες ὅτι , ἐκτός ἀπ' τήν συνεργασία καί ἀλληλοβοήθεια μεταξύ μας , ὑπάρχει καί τό πνεῦμα μαθητείας , ὅπου κανείς δέν κάνει τό δάσκαλο σέ κανένα , ἀλλά ὅλοι , χωρίς ἐγωισμό καί ἔπαρση προσπαθοῦν νά βοηθήσουν καί νά βοηθηθοῦν .
Ἐπίτρεψέ μου νά σοῦ πῶ , ὅτι ἐμφανίστηκες μέ ἔπαρση γιά τή σιγουριά τῶν 12 χρόνων καί τῶν ἀσυνήθιστων γιά μᾶς ὑλικῶν σου , καί αὐτή ἦταν πού ἐνόχλησε . Καί ὁ Γιάννης , πού σέ διαβεβαιῶ εἶναι ἕνα χρυσό παιδί , ἕτοιμο νά βοηθήση ὅλους , μίλησε λίγο ἀπότομα καί σέ ἔθιξε . Μετά , ἑνός κακοῦ μύρια ἕπονται χωρίς τελειωμό . Καί χειροτερεύουν . Δέν ἔφταιξαν οὔτε τό παλιό καπάκι σου , οὔτε ἡ βαλανιδιά , οὔτε οἱ χαυλιόδοντες τοῦ μαμούθ . Ἴσα ἴσα , αὐτά ἦταν τόσο πρωτόγνωρα καί θαυμαστά γιά ὅλους !!! Φταίει ὁ ἐγωισμός μας πού δέν μποροῦμε νά διαχειριστοῦμε . Καί εἶναι κρίμα νά συμβαίνουν αὐτά μεταξύ δύο ἀνθρώπων πού ἐνῶ ἔχουν τόσα πολλά νά προσφέρουν , νά μή συνεργάζονται ἀλλά νά καταδαπανῶνται σέ φιλονεικίες .
Ἡ μόνη λύση γιά νά σταματήση ἐδῶ τό κακό , ἀλλά καί γιά νά ξεχαστοῦν ὅσα εἰπώθηκαν , εἶναι νά ζητήση συγνώμη ὁ ἕνας ἀπ' τόν ἄλλο μέ εἰλικρίνεια καί ταπείνωση . Τά μέλη τῆς  ίστοσελίδας , ἡ ὁποία κανένα δέν καταφρονεῖ , σᾶς ἔχουν ἀνάγκη , γιατί καί οἱ δύο ἔχετε πολλές γνώσεις , πού μόνο σέ εἰρηνική ἀτμόσφαιρα μποροῦν νά προσφερθοῦν καί νά εὐδοκιμήσουν .
Καί μή ξεχνᾶτε φίλοι , ὅτι ὁ ταπεινός , εἶναι καί ΜΕΓΑΛΟΣ .

Γιάννης Καραβασίλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 999
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 02:11:38 μμ »
Κώστα ένα σάιτ είναι αυτό...  https://alaskawoods.com/     .Δεν ξέρω από που το έχει πάρει ο φίλος μας ...υπάρχουν κι άλλα...!!!! Η αλήθεια είναι ότι είναι προϊόντα που κυκλοφορούν αρκετά χρόνια στην αγορά. Για το "φτωχομπούζουκο" Κώστα μου αν σκεφτούμε την ιστορία του λίγο, και πόσα χρόνια ζωής έχει στην πλάτη του σε σχέση με άλλα όργανα, ίσως θα πρεπε να διδαχτούμε όλοι μας από άλλα όργανα, και να το δούμε και με διαφορετική ματιά. Ταπεινή μου άποψη είναι αυτό....ο καθένας βλέπει με τα δικά του μάτια.

συμφωνουμε.....................................
Κατι αλλο τωρα μιας και σε βρηκα.Ζηταω συγνωμη απο τον φιλο Kafe  που τρωω mb  απο το ποστ του απλα ηθελα να ρωτησω...................ρε συ Γιανναρε....βγαλαμε φωτογραφια στην εκθεση? Τη θελω  {celebrate012} {celebrate012} {celebrate012} {celebrate012}

Και αυτός προμηθευτής καλός είναι,έχει και κάτι καπάκια που ήταν βυθισμένα σε νερό αρκετα χρόνια τα οποία είναι πανάλαφρα και βροντάνε έχουν και μια ντενιμ απόχρωση
 :)
https://alaskawoods.com/product/denim-sitka-spruce-classical-size-guitar/
.   
Χρήστο αν το έχεις δοκιμάσει αυτό το καπάκι θα ήθελα κάποια στιγμή περισσότερες λεπτομέρειες. Και σε τι όργανο το έχεις βάλει ;;

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.121
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 03:46:57 μμ »
γιαννη εχω δοκιμασει κεδρινα τετοιου ειδους (βανκουβερ) τα οποια ηταν εξαιρετικα!
(και ακριβουτσικα και κακομουτσουνα...)
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

Γιάννης Καραβασίλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 999
  • Αγαπημένο ξύλο: Μουριά
  • Αριθμός κατασκευών: 6
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 04:06:25 μμ »
γιαννη εχω δοκιμασει κεδρινα τετοιου ειδους (βανκουβερ) τα οποια ηταν εξαιρετικα!
(και ακριβουτσικα και κακομουτσουνα...)
Να σαι καλά ρε Στέλιο. Έχω ακούσει από αρκετούς για τον ήχο τους αλλά δεν το τόλμησα ποτέ. Εν τω μεταξύ  έχω δει και κάτι από σκουλήκι φαγωμένα (δεν κάνω πλάκα)...με ολόκληρες τρυπαρες πάνω στο καπάκι ....όχι στις άκρες ...Για φαντάσου να ποστάρουμε εδώ μέσα κανα τέτοιο τι έχει να γίνει.... ;) {celebrate010} ;)

kafes

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 43
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 05:53:58 μμ »
Χρηστο τα σκαφη που φτιαχνεις ειναι αξιοζηλευτα και απο συνδιασμους ξυλων και απο σχεδιο καλουπιου μπραβο εισαι εραστης της τεχνης!!!!!!!!
Ευχαριστώ  :)

kafes

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 43
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 05:54:46 μμ »
Πραγματικά τα σκάφη που βλέπω είναι υπέροχα. Καλώς ήρθες φίλε στην παρέα μας. Συνέχισε τη δουλειά που κάνεις....!!!!
Καλώς σας βρήκα,το παλευω όπως όλοι μας

kafes

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 43
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 06:04:37 μμ »
Προσωπικά αυτό το όργανο δεν μου αρέσει  από πολλές απόψεις που δεν θέλω να σχολιάσω γιατί κάποιοι θα αρχίσουν να λένε το κοντό και το μακρύ τους. Άσχετα με αυτό, είπα κάτι που θεωρώ ότι θα βοηθήσει σε κάτι τους πιο καινούριους. Αν κάποιοι με πολύ λίγες κατασκευές (ίσως και καμία αξιόλογη) δεν βλέπουν τα "στραβά" δικαιολογούνται, χρειάζεται εμπειρία για να βλέπεις λεπτομέρειες που παίζουν ρόλο στην λειτουργία ενός οργάνου. Ειδικά οι αποστάσεις των χορδών μεταξύ τους είναι ένα από τα πολλά που θέλουν προσοχή και για τον ήχο και για την ευκολία στο παίξιμο. Αντιθέτως τα βερνίκια αν δεν είναι καλογυαλισμένα με βούρτσα και αλοιφές (που δεν είχα χρόνο να το κάνω) το όργανο παίζει το ίδιο.

Το ότι δε σου αρέσει προσωπικά μου το έδειξες από την πρώτη ανάρτηση σου με το ΌΛΑ στραβά.Καμιά φορά όταν βλέπουμε όλα τα αντικείμενα στραβά τότε ίσως δε φταίνε τα αντικείμενα  ???
Πολλές φορές το διαφορετικό ξενίζει.
Φτιάχνε εσύ όργανα τυποποιημένης παραφορτωμένης αισθητικής και άσε εμένα τον άσχετο με 12 χρόνια στην πλάτη να πειραματίζομαι και να φτιάχνω το διαφορετικό :)
Συγκρίνεις μια μικρορύθμιση του καβαλάρη(5-10 λεπτά) με το λουστράρισμα  εντάξει εδώ το τερμάτισες {music012}

Και που σε κύριε Γιάννη με τα τέλεια όργανα δες λίγο τα ντότς στο 12 τάστο πόσο στραβά είναι
επίσης τα στοκαρίσματα στις φιγούρες και άλλα πολλά που δε θέλω να αναφέρω.

Βλέπεις με το να βγάζεις ένα όργανο που δεν το έχεις δει από κοντά και ούτε καν το έχεις ακούσει σκάρτο όχι μόνο δε βοηθά κανένα αλλά μαλλόν
κρύβει ενδεχόμενο δόλο,ζήλια κτλ
 :)
Εγώ είπα ότι δεν μου αρέσει. Δεν είπα ότι είναι σκάρτο. Το στραβό που έγραψα αν το πήρες τόσο στραβά πρόβλημά σου και η γνώμη σου είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Και που σαι κύριε σχετικέ ψάξτο  καλύτερα ακόμα 12 χρόνια και ίσως κάτι κάνεις.
Εμένα πάλι με ενδιαφέρουν όλες οι γνώμες και οι κριτικές αρκεί να είναι τεκμηριωμένες και μετά επιλέγω τι θα κρατήσω και τι όχι.
Αφήνω και αυτή τη φωτό του σκάφους σου εδώ μαζί με τις άλλες ας δουν οι ενδιαφερόμενοι και ας κρίνουν. {celebrate012}



kafes

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 43
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 06:21:30 μμ »
συνέχεια

ομορφη καθαρη δουλεια με μονη μου ενσταση την κολαντζα η οποια δεν σκεπαζει επαρκως τις δουγιες ( αυτη ειναι και η δουλεια της) Κατα τα αλλα  ωραια σκαφακια του γουστου μου
Κώστα το σκάφος έχει ενισχύσεις από μέσα,όταν φέρνεις τις ντούγιες με τέτοια εφαρμογή δε χρειάζεται κολάντζα(ταμπουράς πχ) απλά σου βγαίνει ο πάτος.Έχω φτιάξει και μπουζούκια χωρίς καθόλου κολάντζα ???
Δες τις φωτό ένα σώμα από μπαγλαμά χούφτα με ντούγιες διάσταση 7χ10εκατοστα

kafes

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 43
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 06:23:57 μμ »
γιαννη εχω δοκιμασει κεδρινα τετοιου ειδους (βανκουβερ) τα οποια ηταν εξαιρετικα!
(και ακριβουτσικα και κακομουτσουνα...)
Να σαι καλά ρε Στέλιο. Έχω ακούσει από αρκετούς για τον ήχο τους αλλά δεν το τόλμησα ποτέ. Εν τω μεταξύ  έχω δει και κάτι από σκουλήκι φαγωμένα (δεν κάνω πλάκα)...με ολόκληρες τρυπαρες πάνω στο καπάκι ....όχι στις άκρες ...Για φαντάσου να ποστάρουμε εδώ μέσα κανα τέτοιο τι έχει να γίνει.... ;) {celebrate010} ;)

Χαχαχαχα πουλάει και αυτός τέτοια

kafes

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 43
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 06:43:49 μμ »
γιαννη εχω δοκιμασει κεδρινα τετοιου ειδους (βανκουβερ) τα οποια ηταν εξαιρετικα!
(και ακριβουτσικα και κακομουτσουνα...)

2 τελευταία Sitka που έχω τώρα να σου πω εμένα μου αρέσουν,πανάκριβα ομως ναι.Γ@μώ το τελωνείο και τα μεταφορικά  ;)

kafes

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 43
Απ: Μπουζούκι τρίχορδο αρχαίο
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 07:14:38 μμ »
Ἀγαπητοί φίλοι Γιάννη καί καινούργιε φίλε Χρῆστο , καλημέρα ,
Ἐπειδή πολύ λυπήθηκα μέ τήν φιλονεικία σας , ὅπως ἄλλωστε πιστεύω καί ὅσοι τήν διάβασαν , ἐπιτρέψτε μου νά σᾶς πῶ δυό λόγια γιά νά λήξη αὐτό τό κακό μεταξύ δύο ἀνθρώπων πού οὔτε κἄν γνωρίζονται , καί νά μήν δηλητηριάζεται τό πνεῦμα τῆς ἰστοδελίδας .
Φίλε Χρῆστο , ἄν ἔχεις διαβάσει κι ἄλλες φορές μυνήματα μελῶν , θά διεπίστωσες ὅτι , ἐκτός ἀπ' τήν συνεργασία καί ἀλληλοβοήθεια μεταξύ μας , ὑπάρχει καί τό πνεῦμα μαθητείας , ὅπου κανείς δέν κάνει τό δάσκαλο σέ κανένα , ἀλλά ὅλοι , χωρίς ἐγωισμό καί ἔπαρση προσπαθοῦν νά βοηθήσουν καί νά βοηθηθοῦν .
Ἐπίτρεψέ μου νά σοῦ πῶ , ὅτι ἐμφανίστηκες μέ ἔπαρση γιά τή σιγουριά τῶν 12 χρόνων καί τῶν ἀσυνήθιστων γιά μᾶς ὑλικῶν σου , καί αὐτή ἦταν πού ἐνόχλησε . Καί ὁ Γιάννης , πού σέ διαβεβαιῶ εἶναι ἕνα χρυσό παιδί , ἕτοιμο νά βοηθήση ὅλους , μίλησε λίγο ἀπότομα καί σέ ἔθιξε . Μετά , ἑνός κακοῦ μύρια ἕπονται χωρίς τελειωμό . Καί χειροτερεύουν . Δέν ἔφταιξαν οὔτε τό παλιό καπάκι σου , οὔτε ἡ βαλανιδιά , οὔτε οἱ χαυλιόδοντες τοῦ μαμούθ . Ἴσα ἴσα , αὐτά ἦταν τόσο πρωτόγνωρα καί θαυμαστά γιά ὅλους !!! Φταίει ὁ ἐγωισμός μας πού δέν μποροῦμε νά διαχειριστοῦμε . Καί εἶναι κρίμα νά συμβαίνουν αὐτά μεταξύ δύο ἀνθρώπων πού ἐνῶ ἔχουν τόσα πολλά νά προσφέρουν , νά μή συνεργάζονται ἀλλά νά καταδαπανῶνται σέ φιλονεικίες .
Ἡ μόνη λύση γιά νά σταματήση ἐδῶ τό κακό , ἀλλά καί γιά νά ξεχαστοῦν ὅσα εἰπώθηκαν , εἶναι νά ζητήση συγνώμη ὁ ἕνας ἀπ' τόν ἄλλο μέ εἰλικρίνεια καί ταπείνωση . Τά μέλη τῆς  ίστοσελίδας , ἡ ὁποία κανένα δέν καταφρονεῖ , σᾶς ἔχουν ἀνάγκη , γιατί καί οἱ δύο ἔχετε πολλές γνώσεις , πού μόνο σέ εἰρηνική ἀτμόσφαιρα μποροῦν νά προσφερθοῦν καί νά εὐδοκιμήσουν .
Καί μή ξεχνᾶτε φίλοι , ὅτι ὁ ταπεινός , εἶναι καί ΜΕΓΑΛΟΣ .

Γειά σου και εσένα Λάμπρο,δε βλέπω καμία έπαρση σχετικά με τα υλικά,τώρα αν μερικοί το εξέλαβαν έτσι τι να πω,τα 12 χρόνια εμπειρίας τα έγραψα αρκετά αργότερα για να δώσω στο Γιάννη να καταλάβει ότι δεν έχει να κάνει με άσχετο γιατί από την πρώτη δημοσίευση του αυτή την εντύπωση προσπαθεί να δημιουργήσει για το πρόσωπό μου.Σε καμία περίπτωση δε μπήκα στο φόρουμ για να δημιουργήσω προβλήματα και ούτε εγωισμό έχω,το αντίθετο μάλλον.Μπήκα με χαρά για να μοιραστώ αυτά που βιώνω και δουλεύω καθημερινά.
Όταν όμως κάποιος ψάχνει να βρεί το σφάλμα ντε και καλά σε ένα όργανο έχοντας ο ιδιος 1000 λάθη ε τότε συγνώμη αλλά τότε εγώ σαν Χρήστος
οφείλω να του επισημάνω τα στραβά του.
Επίσης μεγάλη σημασία έχει το πως λες κάτι,λέγοντας (παράθεση Τα λόγια του Γιάννη):Καλώς ήρθες με το τσε γκεβάρα μπουζούκι!!! Το καπάκι το πρόλαβες από το τζάκι ή το έβαψες με κάτι? Ανέβασε καμιά φωτό από τα στάδια κατασκευής και στο επόμενο δώσε λίγο περισσότερο προσοχή ώστε να μην είναι όλα στραβά.
Δε νομίζω να βοηθούν τα λόγια αυτά κάποιον,αντιθέτως αν έλεγε ποια είναι τα όλα στραβά που βλέπει από την αρχή και χωρίς να προσπαθεί να μειώσει τη δουλειά μου όλα θα ήταν εντάξει.
Και ένα τελευταίο,σκέψου ότι κάποιος άλλος στη θέση μου με τέτοια συμπεριφορά μπορεί να είχε φύγει και μαζί να έφευγαν η γνώση και οι εμπειρίες του που είναι πολύτιμες για όλους μας.
Αυτά και χάρηκα :)


Tags: