Θεώρια,Έρευνα,Ιστορία > Έρευνα

Εποξικη ρητινη

(1/2) > >>

tsipis:
Γεια χαρα , ψαχνοντας στο νετ για αλλα πραγματα επεσα σε αυτο το βιντεο ψαχνοντας το λιγο παραπανω βρηκα αυτον τον τυπο που νομιζω οτι βαζει εποξικη ρητινη στα σωματα που φτιαχνει. Το βρηκα ωραια ιδεα σε περιπτωση που το ξυλο που θελουμε να βαλουμε εχει ενα ελατωμα και το αποριπτουμε για αυτον τον λογο,για παραδειγμα εχω μια ριζα απο ελια που θα ηθελα να βαλω σε μια κατασκευη αλλα το εχω βαλει στην ακρη. Αν το παμε ενα βημα παραπανω μπορουμε να χρησιμοποιησουμε ρητινη για τσαμπουκαδες σχεδια στην ταστιερα η οτι αλλο σκεφτει ο καθενας. Εμενα με επιασε μια τρελα και θα το προσπαθησω με το συγκεκριμενο κομματι ξυλου που ανεφερα αλλα θα ηθελα και τις γνωμες σας. Τελος αν εχει ανεβει το θεμα σε λαθος κατηγορια παρακαλω τους διαχειριστες να το μετακινησουν. Ευχαριστω.
https://youtu.be/gBx9txEUZIc
http://www.stonewolfguitars.com/

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ:
αυτο που σου χρειαζεται ειναι ενας μετασχηματιστης απο φουρνακι μικροκυματων, κι ενας ηλεκτρολογος να σου πει τι θα κανεις.Νομιζω το υγρο που ριχνει για να γινει η ...ηλεκτροπληξια στο ξυλο ειναι νερο με σοδα.Εσυ κανε καλου κακου και μια ασφαλεια ζωης.

tsipis:

--- Παράθεση από: ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ στις Φεβρουάριος 19, 2018, 06:27:19 μμ ---αυτο που σου χρειαζεται ειναι ενας μετασχηματιστης απο φουρνακι μικροκυματων, κι ενας ηλεκτρολογος να σου πει τι θα κανεις.Νομιζω το υγρο που ριχνει για να γινει η ...ηλεκτροπληξια στο ξυλο ειναι νερο με σοδα.Εσυ κανε καλου κακου και μια ασφαλεια ζωης.

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν έχω καμία πρόθεση να ασχοληθώ με ρευματα φίλε, απλώς θα κλείσω τα ελαττώματα του ξύλου με αυτό το υλικό  και θα το χρησιμοποιήσω σε μια κατασκευή, ο φίλος εκεί φτιάχνει το μισό σώμα της κιθάρας με ρητινη και αναρωτιέμαι τι συμπεριφορά έχει και πως επηρεάζει το τελικό αποτέλεσμα.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ:
τι να επηρεασει μωρε? Ηλεκτρικη ειναι.

tzekos:
φιλος,οτι θες απο εποξικες ρητινες ειμαι αυτος που θα σε βοηθησει.ασχολουμαι επαγγελματικα,..πολλα χρονια.......... {music026}

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση