Αποστολέας Θέμα: Αλλεν και εργαλεια σε ιντσες.  (Αναγνώστηκε 2426 φορές)

SD Tragos

• Jr. Member
  • **
  • "Support Music. Not Rumors..."
    • SD Workstation
Αλλεν και εργαλεια σε ιντσες.
« στις: Νοέμβριος 23, 2015, 07:08:33 μμ »
Καλησπερα σε ολους. Γνωριζει κανεις που μπορουμε να προμηθευτουμε αλλεν σε ιντσες? Και γενικα εργαλεια τα οποια ειναι αμερικανικου τυπου? Απο Ελλαδα παντα, και αν υπαρχει καποιος Αθηνα ακομα καλυτερα!

Ευχαριστω.

tzekos

• Full Member
  • Αγαπημένο ξύλο: κεδρος
  • Αριθμός κατασκευών: δυο
Απ: Αλλεν και εργαλεια σε ιντσες.
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 18, 2015, 08:57:58 μμ »
καλησπερα φιλε μου.ασχολουμε με τον μοντελισμο και εχω ενα αυτοκινητο κατασκευη αμερικης,τα εργαλεια του ειναι σε ιντσες,τα αλεν δηλαδη.κανε ενα κοπο και μπες σε μοντελιστικο καταστημα,εκει μπορει να εχουν,θα προσπαθησω να μαθω και εγω απο φιλους μου,,πιστευω να βοηθησα {celebrate004}

saved

• Sr. Member
  • Αριθμός κατασκευών: 3
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 21, 2015, 10:07:44 πμ »
Πολυ ευκολο.Οτι θες σε ιντσες,πας σε μαγαζια με κλειδια συνεργειων..jcb,caterpilar,massey ferguson,εταιριες που δουλευουν perkins κινητηρες..ολες οι εγγλεζο-αμερικανικες εταιριες την ιντσα την πανε συνεφο..αλεν,κλειδια,κολαουζα,ολα τα καλα.ανεπροκοποι αμθρωποι.οπισθοδρομικοι.μετα περιμενουν να δουν χαιρι..

GiorgosDIY

• Newbie
  • *
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 15, 2016, 09:27:43 πμ »
Ολες οι σοβαρες εταιριες εργαλειων Accesa, Unior, Facom,Beta,Wiha,Hazet,Usag,SnapOn και πολλες αλλες ακομα βγαζουν τις συλλογες τους και σε ιντσες. Λογο ποιοτητας ειναι πολυ πιο ακριβα απο τα εργαλεια της σειρας . Ενας λογος που ακομα επειμενουν με τις ιντσες ειναι οτι  με λιγα εργαλεια ( σε  νουμερα) μπορουν να επισκευασουν  ολοκληρους κινητηρες  δηλαδη πιο γρηγορα και εχοντας μαζι τους λιγοτερο βαρος οι τεχνιτες . Οταν πας στο καραβι ή στο ορυχειο δεν μπορεις να κουβαλας ολο το συνεργειο με τα εργαλεια μαζι σου. Αν πας τωρα να μαστορεψεις ενα παπακι ,το πιο πιθανο ειναι να χρειαστεις εργαλεια σε γερμανο-πολυγωνα απο 6mm-24mm στην καλυτερη περιπτωση. Αν πας Σπυρου Πατση θα βρεις τα παντα και σε διαφορες τιμες.

Tags: