Αποστολέας Θέμα: Βοηθεια με μουρια  (Αναγνώστηκε 1667 φορές)

Λευτερης Κυρ.

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 191
Βοηθεια με μουρια
« στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:37:33 πμ »
Πριν απο καμια 10αρια μερες ειπα να βγαλω για την πρωτη της βολτα τη νεοφερμενη στον κοσμο Ιρμα (βλεπε φωτο),

 και μαλλον μου εφερε γουρι... Σε ενα δρομακι διπλα στο σπιτι ο δημος εκοψε μια μουρια και παρατησε 4-5 κουτσουρα στην ακρη...
Ολα ειχαν μια τρυπα στη μεση (κατα μηκος) που χωραγε ολο το χερι μου, και εμεινε μονο ενα καθαρο. (το ποσο θα μου το πειτε εσεις που θα δειτε τις φωτο). Η διαδικασια γνωστη. Πλαστικο χρωμα στα σοκορα κλπ. Το θεμα ειναι οτι ο φλοιος βγαινει μονος του οπως θα δειτε, οποτε δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να πιασει το μισο μπαλκονι (μαμημενη Αθηνα με τα μπαλκονια 1χ2) + το να φτιαξω κανενα σκεπαστρο απο πανω για να μην το βαραει ο ηλιος (σε περιπτωση που εχει καμια αρωστια η τπτ αλλο, δεν ξερω). Δειτε και δωστε τα φωτα σας!
Ευχαριστω εκ των προταιρων
Λευτερης









Λευτερης Κυρ.

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 191
Απ: Βοηθεια με μουρια
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:46:15 πμ »
Ξεχασα να πω οτι στα σημεια που υπηρχαν κλαδια, εχει μαζεψει μια καφε σκονη σαν χωμα.  αυτα τα σημεια πρεπει να κοπουν και να βαφτουν κι αυτα?

Λευτερης Κυρ.

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 191
Απ: Βοηθεια με μουρια
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 08, 2014, 10:28:12 μμ »
Κανεις?  :'( :'(

Λευτερης Κυρ.

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 191
Απ: Βοηθεια με μουρια
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 09, 2014, 01:09:18 μμ »
Σημερα πηγα να κοψω καποια παρακλαδια του κορμου, που φαινονταν σαπια, και βρηκα μεσα καμποσα σκουληκια λευκα στο χρωμα.. παει για πεταμα η μπορω να το σωσω καπως?

Metallikas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.210
Απ: Βοηθεια με μουρια
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 09, 2014, 03:14:18 μμ »
Αυριο το απόγευμα να ερχόμουν μήπως να το βλέπαμε...και στην χειρότερη να βοηθήσω στο πέταμα

Λευτερης Κυρ.

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 191
Απ: Βοηθεια με μουρια
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 09, 2014, 03:15:42 μμ »
Πεταχτηκε ηδη, μου εστειλε ο φιλος john2004! ευχαριστω παντως  :)

Tags: