Αποστολέας Θέμα: 3η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 6 Ιουλίου 2014  (Αναγνώστηκε 37542 φορές)

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 19, 2014, 08:43:47 μμ »
Ρε συ Κώστα θα κατέβεις από Άγιο Κωνσταντίνο φορτωμένος με όργανα και θα σε αφήσουμε να φύγεις έτσι, χωρίς να τα πιούμε και να τα παίξουμε; Δεν είναι δυνατόν αυτό. Εννοείται πως είμαι και εγώ μέσα. Πήρα και άδεια ολοήμερη από το αφεντικό ;D μετά δημοσίων θεαμάτων να πάει χαμένη;
Κανόνισε να έρθει και ο κουνιάδος ε;

Πάντως αν δεν κάνω λάθος δεν έχουμε αναφέρει ώρες λειτουργείας γα την έκθεση. Καλό θα είναι να ορίσουμε μια ώρα προς ενημέρωση του κόσμου που θα έρθει.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΥΝΙΑΔΟ ΒΡΕΕΕΕΕΕ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΔΕΡΦΟ. ΚΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ  ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΜΠΑΤΖΑΝΑΚΗ. ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΦΕΡΩ..................
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.564
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 19, 2014, 09:12:22 μμ »
Μωρέ δεν πάνα ναι και θείος. Κατάλαβες εσύ ποιον εννοώ.
Φέρ'τον άνθρωπο να παίξουμε κανά τραγούδι.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 19, 2014, 09:38:02 μμ »
εγω που δεν εχω μπατζανάκη τι να φέρω;

ΡΕΜΠΕΤΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 643
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 19, 2014, 10:21:41 μμ »
Μπραβο. Απο το προηγουμενο βραδυ. Σωστος..... Και συνεχιζουμε και την κυριακη....

+1000..... ;D

Δεν πιστεύω να περιμένετε να σας πω αν είμαι μέσα ή όχι ? Λείπει ο Μάρτης απ΄τη Σαρακοστή?

Metallikas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.210
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 20, 2014, 10:17:15 πμ »
Χρήστο εσύ θα φέρεις εμένα...να σου πω ρε η κόκκινη θα έρθει ή θα πάμε μόνοι μας?

yiannis

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.261
    • Greek luthiers community
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά...
  • Αριθμός κατασκευών: 15 και αυξάνονται!!!
  • Περιοχή: Πειραιάς
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 20, 2014, 07:58:10 μμ »
 Θέλω να ευχαριστήσω και προσωπικά τον Κο Κουκουριγκο για την τιμή που μας κάνει να έρθει να μιλήσει πάνω στις μελέτες ετών που έχει κάνει και να ανακοινώσει τα αποτελέσματα αυτών των μελετών, και πιστεύω πως όλοι θα πάρουμε πολλές χρήσιμες πληροφορίες από αυτήν την ομιλία!
 Οι συμμετέχοντες έχουν φτάσει τους 28 και πιστευω πως θα δούμε πολλά όμορφα όργανα

Επίσης στη λίστα τον πραγμάτων που πρέπει να κάνω στην έκθεση είναι :

3) να διαφωνήσουμε λίγο με τον Γίαννη σχετικά με titebond και ψαρόκολλα (και στο τέλος....ΨΑΡΟΚΟΛΛΑ)


Αχιλλέα κάποιος σε τρόλαρε μάλλον και αντί να γράψεις και στο τέλος...TITEBOND ,έγραψες Ψαρόκολλα ;D

Metallikas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.210
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 20, 2014, 08:59:39 μμ »
Ποιοί είναι αυτοί οι 28? (ψαρόκολλα...)

Nikos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.470
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά Πρώτα καιιιιιι οοοοοοολαα τα άλλα καρποφόρα και ρετσινόδεντρα.
  • Αριθμός κατασκευών: 1-0=1+2=3 και ο κούκος.
  • Περιοχή: Αθήνα.
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 25, 2014, 02:40:53 πμ »
Προλαβαίνω να συμετάχω και εγώ στην έκθεση, αν ναι, να πλακώθω να φτιάξω κάνα μπαγλαμά σκαφτό που είναι εύκολο για εμένα.
Είμαι Βασιλιάς στα βράχια,
Στις δροσές και στα φεγγάρια.

Μάνος Τουρπάλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.287
  • Αριθμός κατασκευών: -
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 25, 2014, 11:17:50 πμ »
Γιαννη ανεβασε και σε word το πινακακι με τα χαρακτηριστικα. Θα γινουν πιο περιποιημενα γραφοντας τα στον υπολογιστη

... έφτασεεεε.... (σε μένα έλαχε ο κλήρος)

 [ Invalid Attachment ]

έκανα πλάκα βέβαια με το περιεχόμενο, απλώς κάτι έπρεπε να γράψω για να φαίνεται ποια πεδία συμπληρώνετε.
Μην αφήσετε τίποτα όμως απ' αυτά να φαίνεται, ρεζίλι έγινα...

georgalasg

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.738
    • παρουσίαση κατασκευών
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Περιοχή: Άλιμος - Κυπαρίσσι Λακωνίας
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 25, 2014, 12:45:09 μμ »
Προλαβαίνω να συμετάχω και εγώ στην έκθεση, αν ναι, να πλακώθω να φτιάξω κάνα μπαγλαμά σκαφτό που είναι εύκολο για εμένα.

δεν εχει αναφερθει καποια καταληκτικη ημερομηνια για δηλωσεις συμμετοχης. Φανταζομαι οτι το μονο θεμα είναι για να οργανωσουμε το χωρο, οποτε μαλλον δεν υπαρχει προβλημα. Θα σου απαντησουν και οι αρμοδιοι για τις υποθεσεις μου. Οποτε βουρ στον πατσα...
Εγω και ο Ζοζέφ.
https://georgalasg.wordpress.com/

Nikos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.470
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά Πρώτα καιιιιιι οοοοοοολαα τα άλλα καρποφόρα και ρετσινόδεντρα.
  • Αριθμός κατασκευών: 1-0=1+2=3 και ο κούκος.
  • Περιοχή: Αθήνα.
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 26, 2014, 12:17:48 πμ »
Ανάληψη πρώτου βαθμού ετοιμότητας-ΕΠΙΧΕΊΡΗΣΗ ΑΣΠΡΟ ΠΑΓΩΝΙ-
Τα λέμε λοιπόν.
ΤΣΑΓΑΝΕΑΣ:ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
Είμαι Βασιλιάς στα βράχια,
Στις δροσές και στα φεγγάρια.

Nikos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.470
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά Πρώτα καιιιιιι οοοοοοολαα τα άλλα καρποφόρα και ρετσινόδεντρα.
  • Αριθμός κατασκευών: 1-0=1+2=3 και ο κούκος.
  • Περιοχή: Αθήνα.
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 27, 2014, 05:27:18 πμ »
Με απολύετε όχι Κύριε Δεν το δέχομαι,είμαι άτομο υψηλού Κάφρους,ΑΚΟΥ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟ ΠΑ-ΡΕ-ΤΟΥ-ΜΑΙ.(αφεντικό)εντάξει-εντάξει (γέλια)πέρασε να πάρεις το υπόλοιπο,και καλή τύχη.
Κύριε GEORGALAS ευχαριστώ για την πρόσκληση και ευχαριστώ επίσης όλλες της ενέργεις (μεταφυσικές ή πρακτικές) ανθρώπων εδώ μέσα,από τον μεγαλύτερο στον μικρότερο.JOHN,πρώτο το λαούτο,GIORIKA.πρώτη η Θήκη.Για τον Φίλο στο άρθρο για το οινόπνευμα για την γομαλάκα,έχω να πω ότι και εγώ βρήκα σε ένα φαρμακείο 95ο καθαρο 240 ml. 2,50 euro.Kάνει και για πιώμα(α ρε βελιάλ)
Δεν γράφω(ναι δεν γράφω αλλά πληκτρολογώ)τίποτα άλλες ακραιοσχίζουσες εγωκεντρικές υποχθόνιες σαχλαμάρες. γιατί έχομεν και μίαν αξιοπρέπειαν(έλα,αμιιί),έτσι λοιπόν παίρνω την στράτα το στρατί,στρατί το μονοπάτυ,και ξέρω τι να κάνω για την βρώ την άκρη(του διχτιού).
ΟΠΟΥ ΛΑΛΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΟΚΚΟΡΙΑ,ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΟΚΟΡΟΜΑΧΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΟΚΚΌΡΙΑ.
Έτσι λοιπόν με ΠΛΗΡΗΣ ΕΠΙΓΝΩΣΗ της ηλιθιότητας της παρορμητικότητας της αυτοκαταστροφικότητας της κοπρολογίας και της αληλοεπικυνδυνητότας(πρός ομοίους,όπως οποαδήποτε μορφή ΒΙΑΣ είτε συνηδητά είτε ΑΣΥΝΗΔΗΤΑ) ναι είμασται το μεγαλύτερο ποσοστό(ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΕΜΠΕΣΗΣ) ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΜΟ(ΚΟΠΡΟΛΕΞΙΠΑΙΝΙΑ) ΚΛΑΣΤΕ ΜΕ ΚΑΙ ΧΕΣΤΕ ΜΕ,ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΗΝ ΟΧΛΑΓΩΓΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΚΑΒΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΟΣΥΡΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.και να ξέρετε οτι δεν γνωρίζω κανέναν σας και δεν ΜΙΣΩ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΩ,ΠΑΡΑ ΤΟΝ ΕΜΑΥΤΟ ΚΑΤΑΓΑΜΩ.
Αν μπορεί ο, ή,συνονιστές να διαγράψουν τα βοθρωλύματα μου θα ήταν καλό για μια πιο υγιής κοινωνία στό Φόρουμ,εξάλου δεν έχω προσφέρει σχεδόν τίποτα.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΑΥΤΗ ΤΕΧΝΗ ΕΛΛΗΝΕΣ.εγώ πάντος θα μπαίνω να παίρνω πληροφορίες και τεχνικές,αλλά δεν ξαναπληκτρολογώ γιατί με έχουν κυριέψει ΚΑΤΟΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ,και μπορεί να αμολύσω πάλι κακάκια και δεν μου φταίνε τα καλά παιδάκια, τέλος να μωνιάσετε γιατί υπάρχουν αόρατες δυνάμεις που πρέπει όλοι μαζί να πολεμήσετε.
ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΗΤΗΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΔΕΜΕΝΟΙ.
Συγχαρητήρια προσλαμβάνεστε by Plakamekaneis.gr







Είμαι Βασιλιάς στα βράχια,
Στις δροσές και στα φεγγάρια.

Nikos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.470
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά Πρώτα καιιιιιι οοοοοοολαα τα άλλα καρποφόρα και ρετσινόδεντρα.
  • Αριθμός κατασκευών: 1-0=1+2=3 και ο κούκος.
  • Περιοχή: Αθήνα.
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 28, 2014, 11:38:27 μμ »
Κύριε Γιάννη,σβήστε αυτήν την παράνοια παρακαλώ,να το αποθηκεύσεται όμως όπως και τα άλλα μυνήματα μου,και όταν γίνει κάποια έρευνα από τους ειδικούς να τους τα δώσετε για να βγάλουν αποτέλεσμα.
Ναι είμαι ψιλο-καλιτέχνης με ότι σημαίνει αυτό,δηλαδή εάν δεν είχα κάποια << ιδιαιτερότητα>> δεν θα ήμουν σε αυτόν των χώρο και ίσως να μην υπήρχα αυτήν τη στιγμή.
Όλλο ψάχνω,και διαβάζω,και βλέπω,για τέχνες,και για σοφίες,και για ανθρωπιά,αλλά και για το αντίθετο,το αντίθετο που μπορεί να βγαίνει και σε εμένα καμοιά φορά.
Θα σας δω στήν έκθεση.
Είμαι Βασιλιάς στα βράχια,
Στις δροσές και στα φεγγάρια.

Sforzando

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.346
  • Για την υπέροχη τέχνη της Οργανοποιίας!!!
    • LUTHIER SCHOOL
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 02, 2014, 08:27:15 μμ »
Η αφίσα μας στους δρόμους του Μοσχάτου ;) ;)


Sforzando

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.346
  • Για την υπέροχη τέχνη της Οργανοποιίας!!!
    • LUTHIER SCHOOL
Απ: 3η Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 06/07/2014
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 02, 2014, 08:34:04 μμ »
...

Tags: