Αποστολέας Θέμα: 2η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης", 16 Ιουνίου 2013  (Αναγνώστηκε 81782 φορές)

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #195 στις: Ιούνιος 17, 2013, 10:20:27 μμ »
Λοιπόν.........

Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει αλλά αυτός ο γαμ...... ο Μέρφυ με τους νόμους του έδωσε ρεσιτάλ πάλι. Μέχρι και το Σάββατο το μεσημέρι δεν ήξερα αν θα μπορέσω να έρθω. Αρκετές μέρες τώρα απέφευγα να ποστάρω κιόλας γιατί μου την έδινε να βλέπω τα όργανα που ετοιμάζονται και εγώ να μην γνωρίζω αν θα μπορέσω να τα δω από κοντά.

Όταν τελικώς το βράδυ έφευγε το πλοίο στις 9 και δεν ήμουνα μέσα δεν ήξερα ποιος μου έφταιγε. >:( >:( >:( >:(

Πάντως θα έχω πλήρη αναφορά για τα τεκταινόμενα στην έκθεση από τον κατάσκοπό μου (Γιάννη Ελευθεριάδη).

Ένα έχω να πω από αυτά που είδα : ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ.

Και ναι, ο Ηλίας ήταν σίγουρα μαζί σας.

Όσον αφορά τώρα για την επόμενη, το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι θα είμαι εκεί ο κόσμος να χαλάσει και ας με κράξετε όσο θέλετε αν δεν έχω καταφέρει να φτιάξω κι εγώ κανα ........... μάνικο.  ;D ;D

xrhstos77

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Αγαπημένο ξύλο: ελια
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #196 στις: Ιούνιος 17, 2013, 10:28:13 μμ »
ΚΙ ΕΔΩ ΟΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ........................
ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΝΟ 1 ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ  ( ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ)  ΜΕΤΑ ΖΑΡΚΑΔΑΣ , ( ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ) ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΘΕΡΙΟ ΤΗΣ ΑΜΦΙΣΑΣ ΚΕΔΡΟΣ 27

το παλληκάρι που ξέχασες πρέπει να είναι ο  "xrhstos77" ...... όνομα πραγματικό ούτε εγώ θυμάμαι....πολλές μπύρες....

ναι εγω ειμουν!

Να πω και εγώ τα συγχαρητήρια μου σε όλους σας ! χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και από κοντά!

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που έτρεξαν για να γίνει σωστά η συνάντηση ,
και ένα ευχαριστώ την Εστία Κρητών Χαιδαρίου για την φιλοξενία τους!

Αν και δεν τον είχα γνωρίσει τον Ηλία είμαι σίγουρος ότι ήταν και αυτός μαζί μας χθες , και ευχαριστούμε και την οικογένεια του που έφερε τις κιθάρες του!

Όσο για τα όργανα χθες τι να πω !!!

οι κιθάρες ειδικά του Yannis η  Flying V και του immortalx η μπλε super strat ήταν όλα τα λεφτά , χωρίς βέβαια  να αδικώ τις υπόλοιπες

τα μπουζούκια και μπαγλαμάδες πιο να πρώτο διαλέξω!

Οι λύρες του φίλου giorika απίστευτες ! κρίμα που δεν είχαμε κάποιον να μας παίξει λίγο

Και οι κρητικές που είχαμε βεβαίως !

Και είχαμε και την ευκαιρία να δούμε και από κοντά ασκομαντουρες (σωστά το λέω?) μπράβο στο φίλο που τα έφερε και μας έπαιξε κιόλας!

Σε γενικές γραμμές η έκθεση δεν θύμιζε  καθόλου το τίτλο της (το ερασιτεχνικής) όλα τα όργανα ήταν επαγγελματικού επιπέδου και αυτό πιστεύω ότι έχει να κάνει με το φόρουμ και με όλους εσάς που μοιράζετε τις γνώσεις σας απλόχερα
Ο χρόνος ποτέ δεν συγχωρεί!
Ούτε μπορεί να γυρίσει πίσω

john 2004

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.748
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #197 στις: Ιούνιος 17, 2013, 10:29:20 μμ »
μαρεσεις!!! κακως δεν τυπωσα την μπλουζα με το εν λογο κραξιμο! μου φαινεται καποιο πουλακι θα στο ειπε >:(
παντος το πρωι που πηγα στο λιμανι να παραλαβω τον κατασκοπο..... περιμενα οτι θα ειχες κανει την εκπληξη! Να μαστε καλα και του χρονου και παλι ολοι μαζι θα μαστε. Το ολοι πιστευω να το διαβαζουν και στον παραδιπλα νομο στο νησι τα δυο παλικαρια που γραψαν απουσια!

Δημητρης Βλαχος

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #198 στις: Ιούνιος 17, 2013, 11:18:02 μμ »
Εχω και εγω ενα βιντεακι με την εκθεση το ανεβαζω σε λιγακι προσπαθω να κρατησω το κινητο ευθεια αλλα ημουν με 38 πυρετο και δεν την πολυπαλευα αλλα εχω τραβηξει τον Σωκρατη να παιζει με την ασκομαντουρα του πραγματικα τα σπαει και παιζει πολυ λιγο χρονικο διαστημα ταλεντο λεμε!!!!

ΡΕΜΠΕΤΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 643
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #199 στις: Ιούνιος 17, 2013, 11:18:13 μμ »
Μερικές ακόμη φωτογραφίες.















 [ Invalid Attachment ]

ΡΕΜΠΕΤΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 643
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #200 στις: Ιούνιος 17, 2013, 11:20:18 μμ »
.




 [ Invalid Attachment ]

Ανδρέου Δημ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.380
    • Κατασκευες
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #201 στις: Ιούνιος 17, 2013, 11:29:40 μμ »
Δημητρη Ανδρεου δεν μας ειπες τα παιδια που παιζουν στην αρχη στο βιντεο σου με τις μπουζουκαρες σου ποια ειναι.

Φιλε δεν τα ηξερα τα παιδια που επαιξαν!!
Ξαφνικα τους ειδα  να παιζουν και στο τελος που μιλησαμε μου ειπαν
οτι ξεκινανε και αυτοι την ενασχοληση με την οργανοποιία και τωρα φτιαχνουν και οι
3 μαζι ενα μπαγλαμα!!

Νάσος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.937
  • Αγαπημένο ξύλο: Παλίσανδρος / Bumbiga
  • Αριθμός κατασκευών: 9
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #202 στις: Ιούνιος 17, 2013, 11:49:06 μμ »
Παιδιά για άλλη μια φορά το καταχάρηκα που σας είδα και ταυτόχρονα λυπήθηκα που ασχολήθηκα με τα δικά μου όργανα και τις σχετικές ερωτήσεις και δεν διέθεσα καθόλου χρόνο να δώ τα καταπληκτικά μπουζούκια και τους τζουράδες μπαγλαμάδες και σας που τα φτιάξατε.
Εβλεπα παντού γνώριμα βλέματα απο παιδιά άγνωστα να ζητάνε μια κουβέντα αλλά ο χρόνος λίγος.
Προσωπικά δεν άκουσα σχεδόν κανένα ακουστικό όργανο απο τη πολύ βαβούρα - ναι και φωτοβολταικά θα φέρω- και άφησα παραπονεμένο το Παναγιώτη με τις καταπληκτικές δίδυμες ;)

Νάμαστε καλά και γρήγορα μια μπυροποσία για να πουμε μια κουβέντα παραπάνω ;)



Δημητρης Βλαχος

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #203 στις: Ιούνιος 17, 2013, 11:54:54 μμ »
Την εκανα την μαλακια παιδες γυριστε αναποδα τις οθονες σας!!!!

Δημητρης Βλαχος

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #204 στις: Ιούνιος 17, 2013, 11:56:23 μμ »
Σορυ για την καθυστερηση αλλα ο υπολογιστης μου ειναι της υπομονης!
Βιντεο απο εκθεση 2013

ΡΕΜΠΕΤΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 643
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #205 στις: Ιούνιος 18, 2013, 12:49:50 πμ »
Ωραίο το βιντεάκι αλλά στραβολαίμιασα. :)

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #206 στις: Ιούνιος 18, 2013, 12:52:25 πμ »
ΚΙ ΕΔΩ ΟΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ........................
ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΝΟ 1 ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ  ( ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ)  ΜΕΤΑ ΖΑΡΚΑΔΑΣ , ( ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ) ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΘΕΡΙΟ ΤΗΣ ΑΜΦΙΣΑΣ ΚΕΔΡΟΣ 27

το παλληκάρι που ξέχασες πρέπει να είναι ο  "xrhstos77" ...... όνομα πραγματικό ούτε εγώ θυμάμαι....πολλές μπύρες....

ναι εγω ειμουν!

Να πω και εγώ τα συγχαρητήρια μου σε όλους σας ! χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και από κοντά!

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που έτρεξαν για να γίνει σωστά η συνάντηση ,
και ένα ευχαριστώ την Εστία Κρητών Χαιδαρίου για την φιλοξενία τους!

Αν και δεν τον είχα γνωρίσει τον Ηλία είμαι σίγουρος ότι ήταν και αυτός μαζί μας χθες , και ευχαριστούμε και την οικογένεια του που έφερε τις κιθάρες του!

Όσο για τα όργανα χθες τι να πω !!!

οι κιθάρες ειδικά του Yannis η  Flying V και του immortalx η μπλε super strat ήταν όλα τα λεφτά , χωρίς βέβαια  να αδικώ τις υπόλοιπες

τα μπουζούκια και μπαγλαμάδες πιο να πρώτο διαλέξω!

Οι λύρες του φίλου giorika απίστευτες ! κρίμα που δεν είχαμε κάποιον να μας παίξει λίγο

Και οι κρητικές που είχαμε βεβαίως !

Και είχαμε και την ευκαιρία να δούμε και από κοντά ασκομαντουρες (σωστά το λέω?) μπράβο στο φίλο που τα έφερε και μας έπαιξε κιόλας!

Σε γενικές γραμμές η έκθεση δεν θύμιζε  καθόλου το τίτλο της (το ερασιτεχνικής) όλα τα όργανα ήταν επαγγελματικού επιπέδου και αυτό πιστεύω ότι έχει να κάνει με το φόρουμ και με όλους εσάς που μοιράζετε τις γνώσεις σας απλόχερα

ΡΕ ΧΡΗΣΤΑΡΑ ΕΣΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΡΕ? ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Axilleass

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 94
  • Αριθμός κατασκευών: 7 (και συνεχίζουμε ! :) )
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #207 στις: Ιούνιος 18, 2013, 10:45:37 πμ »
Γιάννη μου ετσι οπως το θετεις εχεις δίκιο ! Αλλά με την χμμ... παρουσία μου στο φόρουμ, έχει συμβεί το εξής παράξενο. Ενώ εγω σας ...διαβάζω απο καιρό και ειναι σαν να σας γνωρίσω τους περισσότερους, καθότι ειμαι απασχολημένος -μεχρι μανίας !! :) - με την πρώτη μου κατασκευή, για την οποία παρεπιπτόντως  εχω μαζέψει μπολικο υλικό και όπου να ναι θα σας την παρουσιάσω, δεν εχω προλάβει να γραψω καθόλου στο φόρουμ εως τώρα ! Οπότε τι να σας έλεγα...ειμαι ο Αχιλλέας που δεν με ξέρετε αλλα θα με μάθετε μελλοντικά ?? :) !
Έπειτα ηρθα μυστήρια ωρα, γινοταν ψιλοχαμός -καλό γιατί δείχνει οτι είχε επιτυχία η εκθεση, κακο για γνωριμίες !!
Παντως τωρα που ..βρεθήκαμε, δεν χανόμαστε !! Αντε παντα τετοια !

KOSTAS7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 990
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #208 στις: Ιούνιος 18, 2013, 12:33:40 μμ »
Παιδια καλησπερα
οποιος εχει το video της αυτοσχεδιας ρεμπετικης κομπανιας ας το ανεβασει να δω και εγω το μπουζουκι μου να λαλαει
ευχαριστω πολυ

john 2004

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.748
Απ: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"
« Απάντηση #209 στις: Ιούνιος 18, 2013, 01:16:32 μμ »
Παιδια καλησπερα
οποιος εχει το video της αυτοσχεδιας ρεμπετικης κομπανιας ας το ανεβασει να δω και εγω το μπουζουκι μου να λαλαει
ευχαριστω πολυ


Κωστα στο βιντεο που λεει ο Ανδρεου οτι παιζει ο Ζηρας, στο πρωτο μισο εχει την ρεμπετοκομπανια!

Tags: