Αποστολέας Θέμα: ΜΕΤΑΒΟ 317 ή ΒOSTON 450N ΠΡΙΟΝΟΚΟΡΔΕΛΕΣ  (Αναγνώστηκε 1244 φορές)

Alkiviadis

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 0
ΜΕΤΑΒΟ 317 ή ΒOSTON 450N ΠΡΙΟΝΟΚΟΡΔΕΛΕΣ
« στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 11:04:42 μμ »
Καλησπερα σε όλους τους φιλους. Ειμαι στα σκαριά για αγορά πριονοκορδέλας. Αφού ψάχτηκα για κορδέλα μαραγκού τις απέκλεισα λογο βαρους και ογκου. Ετσι λοιπον κατευθυνομαι πλεον στην πιο μικρή κατηγορία.Ειμαι μεταξυ της ΜΕΤΑΒΟ 318 την εχω βρει στα 592 ευρώ απο εξωτερικο με τα μεταφορικα και δεν ξερω αν αξιζει να δωσω τα περιπου διπλασια λεφτα για την μεγαλη της Boston την 450. Απο τη μια σκεφτομαι μηπως καποτε χρειαστω το παραπανω υψος και δυναμη απο την αλλη φοβαμαι μηπως ειναι περριτη και δυσχρηστη λογο βαρους η boston. Οι εργασιες που σκοπευω να κανω ειναι ξυλουργικες κατασκευες -κουτια-επιπλα κ.α  και εχοντας στησει το υπολοιπο εργαστηριο (δισκοπριονο παγκου-φαλτσοπριονο-τραπεζι ρουτερ-επιτραπεζια σεγα-πλανη ξεχονδρηστηρας) θα ήθελα να ολοκληρωσω με ενα εργαλειο που να κρατήσει και να βγαλει τα λεφτα του στην πορεια χωρις προβληματα. Θα ήθελα τη γνωμη σας κι ακομα καλυτερα αν καποιος εχει καποιο απο τα μοντελα αυτα ή καποιο αλλο που να προτεινει. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Tags: