Αποστολέας Θέμα: ΚΑΛΕΣΜΑ  (Αναγνώστηκε 5698 φορές)

john 2004

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.748
ΚΑΛΕΣΜΑ
« στις: Οκτώβριος 01, 2012, 08:15:10 μμ »
Καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες! επιστρεφω με μια καλεση. Η ΕΣΤΙΑ ΚΡΗΤΩΝ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, που  φιλοξενησε την εκθεση μας τον περασμενο ιουνιο, διοργανωνει γιορτη τσικουδιας, το επομενο σαββατοκυριακο 6-7 οκτωβριου στο παλατακι χαιδαριου. ο καλος φιλος μας και προεδρος της εστιας Γιωργος Συριανογλου μας εχει ολους καλεσμενους! οσοι ειμαστε κοντα καλο θα ηταν να τους τιμησουμε, οπως μας τιμησαν αυτοι  στην πρωτη μας αποπειρα να βγαλουμε παραεξω το μερακι μας.
 [ Invalid Attachment ]
 
 
Υ.Γ. Ζαρκαδα πες στην γυναικα σου οτι δεν τελειωσες με τα βαψηματα στην αθηνα και πρεπει να ξανακατεβεις και αυτο το σαββατοκυριακο!

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 09:02:57 μμ »
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ.  ΤΙ ΚΩΛΟΠΑΙΔΙΑ ΕΙΣΤΕ ΡΕ?  ΕΜΕΝΑ ΒΡΗΚΑΤΕ?   ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΑΣΤΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΤΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΜΙΑΝ ΕΤΕΡΑΝ ΦΟΡΑΝ ΣΕ ΠΜ. ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

yiannis

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.261
    • Greek luthiers community
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδιά...
  • Αριθμός κατασκευών: 15 και αυξάνονται!!!
  • Περιοχή: Πειραιάς
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 09:10:10 πμ »
Ρε γαμώτο αυτό το Σαββατοκύριακο θα γίνει;
Μάλλον θα λείπω, πάντως αν είμαι εδώ θα περάσω σίγουρα...
Καλό θα ήταν να δίναμε ραντεβού κάποια συγκεκριμένη ώρα και μέρα όποιος μπορεί για να βρεθούμε εκεί δοθείσης της ευκαιρίας..

john 2004

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.748
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 17, 2013, 08:11:03 μμ »
Η ΕΣΤΙΑ ΚΡΗΤΩΝ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ που θα φιλοξενησει και φετος στον χωρο της την εκθεση μας, μας καλει και παλυ σε μια ακομα εκδηλωση της
 
  [ Invalid Attachment ]  

ΖΟΥΠΙΔΗΣ ΠΑΝΟΣ

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Ότι δημιουργώ είναι προέκταση δική μου...!!!
  • Αγαπημένο ξύλο: Κερασιά
  • Αριθμός κατασκευών: 1
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 26, 2013, 11:55:33 μμ »
Έρχεται και πάλι η 'Γιορτή Κρασιού 2013' στην Αλεξανδρούπολη μετά από 25 ολόκληρα χρόνια...!!!-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πληθώρα πολιτιστικών εκδηλώσεων με τη συμμετοχή συλλόγων της ευρύτερης περιοχής και άλλες δράσεις θα περιλαμβάνει η γιορτή κρασιού που θα αναβιώσει φέτος στην Αλεξανδρούπολη.

Μετά από 25 χρόνια απουσίας η "Γιορτή Κρασιού 2013" θα αναβιώσει στην Αλεξανδρούπολη από την Δευτέρα 29 Ιουλίου εώς την Κυριακή 04 Αυγούστου.

Εφτά μέρες αδιάκοπου γλεντιού διοργανώνουν ο Δήμος Αλεξανδρούπολης και η Τουριστική Ιαματική Επιχείρηση του Δήμου Αλεξ/πολης σε συνεργασία με την Ένωση Πολιτιστικών Φορέων Έβρου.

Η Γιορτή θα ξεκινήσει με εναρκτήρια πομπή, από τον Φάρο Αλεξανδρούπολης και θα καταλήξει στο χώρο της Γιορτής (ΕΟΤ), για την επίσημη έναρξη. Μπροστά θα πηγαίνουν το άρμα με τον Διόνυσο και θα ακολουθούν κλόουν , ξυλοπόδαροι καθώς και τοπικοί Σύλλογοι.

Πολύ γλέντι, πολύ διασκέδαση, πολύ μουσική, τρελό ξεφάντωμα για όλες τις ηλικίες.....    ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ    ....!!!  ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...!!!

"Αισιοδοξούμε ότι θα καθιερωθεί ως ένας θεσμός με πολιτιστικά ,αλλά και τουριστικά οφέλη τόσο για την περιοχή όσο και για τους συμπατριώτες μας."

Η είσοδος θα είναι 2 ευρώ.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο πρόεδρος της Τ.Ι.Ε.Δ.Α Μαυρίδης Κωσταντίνος αποκάλυψε ότι στην επόμενη Γιορτή Κρασιού θα συμπεριληφθεί και το έθιμο των "Ανθεστηρίων" .
[/b]

Stamart

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • GeeTar
  • Αγαπημένο ξύλο: όχι άλλο μαόόόνιιι...
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:40:35 πμ »
Μεγαλη συγκινηση...το εζησα μικρος ολα τα χρονια που γινοτανε...ελπιζω να καθιερωθει ξανα... ;D

Χρήστος Φυλλαρίδης

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 380
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 28, 2013, 12:31:37 μμ »
Ευγε, ευγε αναμνησεις υπεροχες ως πιτσιρικας,εκει ειδα και αγγιξα τον Ζαμπετα, που να φανταζομουν οτι θ'ασχοληθω μ'αυτο το οργανο αργοτερα!!

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 28, 2013, 11:02:27 μμ »
Συγχαρητήρια στους τοπικούς παράγοντες που αναβιώνει μια τέτοια γιορτή.

Πιστεύω ότι τέτοιες κινήσεις είναι το γιατρικό για την αντιμετώπιση της κατάστασης που βιώνουμε.
Αποδεικνύει ότι ως Έλληνες "ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ" και ότι, ότι και να κάνουν εμείς θα βρίσκουμε τη λύση να περνάμε καλά.

john 2004

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.748
Απ: ΚΑΛΕΣΜΑ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 08:25:42 μμ »
Καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες! Και φετος η Εστια Κρητων Χαιδαριου,  που  φιλοξενησε την εκθεση μας τον περασμενο ιουνιο, διοργανωνει γιορτη τσικουδιας, το επομενο σαββατοκυριακο 12 & 13 οκτωβριου στο παλατακι χαιδαριου. Θα ειναι χαρα και δικια μου αλλα και των ανθρωπων του συλλογου να βρεθουμε με καποιους απο εσας και να πιουμε μια ρακι παρεα!

 [ Invalid Attachment ]

Tags: