Αποστολέας Θέμα: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες  (Αναγνώστηκε 29555 φορές)

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 26, 2014, 06:25:54 μμ »
ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ...........................ΜΟΝΟ 130 ΕΥΡΩ? ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ.
ΚΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΡΟ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ? ΕΞΟΧΑ.....
ΑΠΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ. ΜΠΑΡ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ? ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ-ΝΕΡΟ ΚΛΠ?
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

παυλος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 692
    • http://trixordo.webnode.gr/
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Αριθμός κατασκευών: 0,1
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 26, 2014, 07:02:01 μμ »
πολυ ωραιο ειναι μπραβο χρηστο.
δεν εχει και καρεκλες ;)---γιωργο. 8)
Εγω και ο Ζοζέφ.

ΡΕΜΠΕΤΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 643
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 26, 2014, 07:11:19 μμ »
Εμένα ο χώρος μου φαίνεται τέλειος γιαυτό που θέλουμε, μπράβο Χρήστο.
Θα κάνω κι εγω μια ερώτηση αύριο στο δήμο Γλυφάδας, μήπως μπορούν να μας δώσουν καμιά αίθουσα.

ΡΕΜΠΕΤΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 643
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 26, 2014, 07:32:11 μμ »
Ερώτηση.
Μας ενδιαφἐρει κάποια κάλυψη από τηλεόραση? ALPHA συγκεκριμένα. Ίσως είναι καλό για την έκθεση να γίνει γνωστή και στον υπόλοιπο κόσμο.
Σκεφτείτε το και πείτε μου. Έχω κάποια γνωριμία.

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 26, 2014, 07:56:17 μμ »
ΒΡΕ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ..............................
ΚΑΝΤΕ ΟΤΙΟ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΓΝΩΜΙΚΟ.
......ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΜΑΙΜΟΥ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΗΣ.
ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 26, 2014, 08:06:44 μμ »
ρε σεις αφίσα θα βγάλουμε; αν γινει τελικά σ αυτο το κτηριο η έκθεση που ειναι ψηλοκέντρο θα έρθει αρκετος κοσμος αν το μαθει, μια αφισα θα βοηθούσε σ αυτό. για τα καναλια δεν ξερω αν θελουν ολοι δεν θα ειμαι εγω ο σπαστικος που θα πει οχι, μονο προς θεου ρε παιδια μην μας πιασει η τρεμη στο στομα της, καθε φορα που την βλέπω νομίζω οτι θα πετρώσω, μαλλον ειναι απογονος της Μεδουσας

insect

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Αριθμός κατασκευών: 2.617
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 26, 2014, 08:16:39 μμ »
παιδιά καλό είναι να κοιτάξετε και από ήχο τι λέει το τουνελάκι!! μην πιάσει ο ζαρκ την ηλεκτρική να παίξει machine head και γκρεμιστούν οι σοβάδες !!  ;)  φαντάζεστε να μιλάτε από την μία και να ακούγεται από την άλλη!! :-[



ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 26, 2014, 09:15:02 μμ »
παιδιά καλό είναι να κοιτάξετε και από ήχο τι λέει το τουνελάκι!! μην πιάσει ο ζαρκ την ηλεκτρική να παίξει machine head και γκρεμιστούν οι σοβάδες !!  ;)  φαντάζεστε να μιλάτε από την μία και να ακούγεται από την άλλη!! :-[

ΧΑ ΧΑ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ. ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΑΥΤΟΥΣ ΡΕ?
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ Ο JOHN 2004 ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ, ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΕΚΘΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ.  ΝΑ ΟΙ ΝΤΑΚΟΙ, ΝΑ ΟΙ ΤΗΓΑΝΙΕΣ, ΝΑ ΟΙ ΡΑΚΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΦΕΥΓΑΜΕ........ ΣΚΟΥΠΙΖΕ ΚΙΟΛΑΣ.
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ, ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΤΑΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ ΟΜΩΣ. ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ. ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΑΡΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΓΙΑ ΒΑΛΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΟΣ.........................

Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

ΡΕΜΠΕΤΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 643
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 26, 2014, 09:19:04 μμ »



ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ Ο JOHN 2004 ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ, ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΕΚΘΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ.  ΝΑ ΟΙ ΝΤΑΚΟΙ, ΝΑ ΟΙ ΤΗΓΑΝΙΕΣ, ΝΑ ΟΙ ΡΑΚΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΦΕΥΓΑΜΕ........ ΣΚΟΥΠΙΖΕ ΚΙΟΛΑΣ.
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ, ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΤΑΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ ΟΜΩΣ. ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ. ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΑΡΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΓΙΑ ΒΑΛΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΟΣ.........................

ΣΩΣΤΟΣ!!

Πλιακώνης Κωνσταντίνος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.003
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδια
  • Αριθμός κατασκευών: κανενα
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 26, 2014, 09:42:44 μμ »
Χρήστο πανέμορφο και ξαναλέω επειδη είμαι και χοντρή ψονάρα!!!! πολύ κουλτουριάρηκος, ένας χώρος που αρμόζει σε εμάς τους καλητέχνες (Δασκαλάρα μου ZARK σχολίασε δεν αντέχω άλλο θέλω να τα ακούσω) λοιπόν παιδιά πέρα από την πλάκα Χρήστο - Γιάννη ότι θέλετε πάρτε με τηλέφωνο είμαι εδώ θέλω να βοηθήσω 
...............Τώρα δεν πουλάω τρέλα άλλαξα γνώμη.....

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.584
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 26, 2014, 10:09:17 μμ »
Παιδιά ο χώρος φαίνεται καλός και το μίσθωμα δεν είναι τίποτα. Μπορεί  να γίνει πραγματικά πολύ ωραία έκθεση εκεί.
Και αφίσα μπορούμε να βγάλουμε και τραβάει η όρεξη μας.
Ένα θέμα που πρέπει να δούμε είναι η ηχητική του χώρου όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω.
Θα υπάρχει η δυνατότητα να παίξουμε κιόλας και να πιούμε τις ρακές μας;
Μου κάνει για κυριλέ και μάλλον δεν κάθεται το χύμα με ξίδια και μεζέδες.
Από την άλλη μπορούμε απλά να εκθέσουμε εκεί και να κανονίσουμε με το κλείσιμο της έκθεσης να γίνει σε παρακείμενο καφενέ παραδίπλα εκεί (δεν μπορεί κάτι θα βρούμε) να τελέιωσουμε με την απαραίτητη κρασοκατάνυξη και οργανοπαιξία.
Βάζουμε όλοι όσοι εκθέτουμε από ένα δεκαρικάκι, μισθώνουμε τον χώρο και με τα υπόλοιπα ότι περισέψει πληρώνουμε τα ξίδια του καφενέ.
Τι λέτε μάγκες; 
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Ανδρέου Δημ.

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.380
    • Κατασκευες
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 26, 2014, 11:59:10 μμ »
Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου!
Ισως συνηθισαμε τον προηγουμενο χωρο!
Πολυ ψυχρο το βλεπω!
Επισης στενος ο διαδρομος μου φαινεται!
Και οτι δεν θα εχεις ορατοτητα δεν ειναι καλο!
Ποσο πλατος εχει αυτος ο διαδρομος;;
Τα παγκακια που εχει ειναι στενα για να σταθουν οργανα!
Δεν εχει και καρεκλες!

Φυσικα αν αρεσει στους περισσοτερους εκει θα γινει και ειναι σεβαστο!
Απλα οπως το βλεπω απο τις φωτο δεν μου αρεσει!!!


john 2004

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.748
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 27, 2014, 02:38:21 πμ »
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ Ο JOHN 2004 ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ, ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΕΚΘΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ.  ΝΑ ΟΙ ΝΤΑΚΟΙ, ΝΑ ΟΙ ΤΗΓΑΝΙΕΣ, ΝΑ ΟΙ ΡΑΚΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΦΕΥΓΑΜΕ........ ΣΚΟΥΠΙΖΕ ΚΙΟΛΑΣ.
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ, ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΤΑΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ ΟΜΩΣ. ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ. ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΑΡΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΓΙΑ ΒΑΛΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΟΣ.........................

Σε αλλον θα τρεχουμε!  Ο λογος που δεν εχω γραψει κατι μεχρι τωρα στο θεμα είναι ότι φετος είναι λιγο δυσκολα τα πραγματα από αποψη χρονου για μενα και δεν ξερω αν θα μπορω να βοηθησω σε ολο αυτό. Πολύ περισσοτερο τις μερες του ιουνιου, θα σε εχω εδώ από την προυγουμενη βδομαδα Κωστακη (αν αυτή είναι τελικα η οριστικη ημερομηνια) εχουμε βαπτιση.....


Στο θεμα μας τωρα, το σιγουρο είναι ότι δεν θα κρεμασουμε κιολας τον Χρησταρα που εκανε το αυτονοητο να κανει μια ερωτηση στο πολιτιστικο κεντρο της περιοχης του (αλλοι το εκαναν?), και μπραβο του! Καταπληκτικος, πανέμορφος χωρος και βεβαια καθολου ψυχρος ??? Από τους ιδανικότερους χωρους για μια σοβαρη εκθεση.  Εδώ λοιπον μπαινει το θεμα του τι θελουμε να κανουμε. Αν διαβασει κανεις πως ξεκινησε αυτή η ιστορια πριν από δυο χρονια, θα βρει συζητηση που γινοταν στο φορουμ για το τι είδους σηναντηση θα καναμε. Ειχαν γραφτει τοτε προτασεις  μεχρι και για ταβερνα! Και ο λογος είναι απλος. Αποδειχτηκε στην πραξη ότι με δυο τηλεφωνα μπορούμε να μαζευτούμε μια μεγαλη παρεα, να πιουμε τα κρασάκια μας, να παιξουμε (οι μισοι τα οργανα τους και οι αλλοι μισοι παλαμακια  ;D) και γενικοτερα να κανουμε τον χαβαλέ μας. Όμως ποιοι? οσοι είναι από αθηνα και γυρω περιοχες και αν εχει τυχη να είναι εδώ την συγκεκριμενη μερα καποιος φιλος από επαρχεια.  Οι υπολοιποι δεν εχουν αυτην την ευκαιρια και βεβαια δεν εχουν και την δυνατοτητα να ερθουν μια φορα για την εκθεση και άλλη μια φορα για την παρεα. Και αυτό εχει αποδειχτεί στην πραξη μιας και εχει ξαναγινει και αυτή η συζητηση. Με εχει καλυψει απολυτα ο φιλος Sakkalis για το πως θα επρεπε να είναι τα πραγματα και το πρόγραμμα μας εκεινη την ημερα, αλλα από την εμπειρια των δυο προηγουμενων εκθέσεων νομιζω ότι το μετα την εκθεση κομματι θα το χασουν οι περισσοτεροι. Εγω όπως ειχα πει και στις προηγούμενες που ηταν και διπλα μου, περνω τα τσιγαρα μου και τον καφε μου και σε πεντε λεπτα είμαι εκει. Αντε σε 25 αν γινει σε κανενα γαλατσι για παράδειγμα. Τα παιδια που θα εχουν όμως ταξιδι γυρισμου θα χασουν το καλυτερο κομματι. από αυτό που ειδα από τις φωτογραφιες καταλαβαινω ότι δεν παιζει εκει μεσα να κανουμε μεζεδες κρασια καφεδες τυροπιτες τσιγαρα, με τα τρια τελευταια στο πατωμα μετα την χρηση τους όπως περσι!!!!!!!!!!!! Και βεβαια το μεγαλο μειον του χωρου, ισως και το μονο, ότι δεν θα μπορουν να εχουν ολοι επαφη με κάθε οργανο που θα παιζει την κάθε στιγμη. Οσο για τους φιλους που γραψαν παραπανω για την ασφαλεια των οργανων τους, ο τροπος είναι απλος, στηνεις τα οργανάκια σου και στέκεις μπροστα τους να περνα ο κοσμος να τα βλεπει, να τους εξηγεις κιολας τι είναι πως το εφτιαξες κ.τ.λ.  Δεν γινεται να θες και το οργανο ανεγγιχτο και να πινεις τα κρασάκια σου απολαμβανοντας την ρεμπετικη κομπανια του μαστροπαυλου, Γεωργαλα, Ρεμπετη,σακκαλη, Μωραιτη,ρελαρε και λοιπων.... Αλλιως παρε και έναν security! 

Αρα για μενα ξαναρχεται το θεμα, τι εκθεση θελουμε, ώστε να βρουμε και τον χωρο που θα καλυπτει τις ανάγκες μας. Προσωπικα επειδή δεν εχουμε την δυνατοτητα να βρησκομαστε συχνα με τους μακρινους, θα προτιμουσα κατι που να εχουμε αμεση επαφη μεταξυ μας και δυνατοτητα στον ιδιο χωρο και χρονο, να μπορούμε να πιουμε και το κρασι μας, να μιλησουμε και να κανουμε το παρεακι μας! Τωρα για αυτους που θελουν να δειξουν τα οργανα τους στη μερκελ..... καλο θα είναι να στρωθουν κατω  να φτιαξουν κανενα μπουζουκακι να το δειξουν σε εμας, γιατι ετσι όπως το βλεπω θα ερθουν με τέσσερεις δουγιες στο χερι και τιποτα άλλο!!!

Ευχαρηστω που σας κουρασα, αλλα εχω και αλλα! ;D
Εχω μια προταση προς τον Γιαννη, βρε Γιανναρα οπου και αν καταληξουμε τελικα κανε την εκθεση για μας! Σου εγραψε ο κεδρος παραπανω να βαλεις μια ημερομηνια καταλυτικη για τις συμμετοχες για να ξερουμε τι μας γινεται, και πολύ καλα εκανε. Βαλε αλλον έναν ορο για τους συμμετέχοντες, να εχουν γραψει εστω και ένα γαμημενο μηνυμα-σχολιο για οποιαδήποτε κατασκευη οποιουδηποτε φιλου από εδώ μεσα. Μην δουμε παλι να μαζεύονται τιποτα περίεργοι με μονο σκοπο να πουλησουν την δουλεια τους, χωρις να τους νοιαζει ουτε το φορουμ ουτε ποιοι ειμαστε ουτε τι φτιαχνουμε! και να πρεπει να τους κανω και τον υπηρετη, και σε αυτους και σε οποιους μπηκαν χωρις καν να είναι γραμμενοι στο φορουμ.

Το γραψα και πειτε με παραξενο περιεργο ιδιοτροπο η ότι μπινελικι σας ερχετε, αλλα εχω αλλεργια σε οσους μπαινουν στο φορουμ για να μας γραψουν ότι εφτιαξαν αυτό και τελος. Για να γραψουν ότι κανουν μια εκθεση και τελος. Η για να μας παραπεμψουν σε μια δικια τους σελιδα και τελος. Και δεν εχουν βρει ποτε κατι καλο η κακο για να το σχολιασουν. Δεν εχουν δει για παράδειγμα κατι να σχολιασουν στις κατασκευες του Βαγγελη του Φεραιου η του Immortalx. τρια καθολου τυχαια παραδείγματα, χωρις να θελω να μειωσω τους υπολοιπους. Εεεε
Αρα τελικα το θεμα μας είναι τι θελουμε να κανουμε. Αλλωστε σαν ερασιτεχνες  που ειμαστε (όπως μου λεγατε) θα αναγνωριστούμε μετα θ.....   σαν τους μεγαλους καλλιτεχνες, αρα τι τα θελουμε τα χαιλικια? 
Ας κανουμε κατι για εμας για την παρεα πρωτίστως!

Αυτά!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2014, 02:59:19 πμ από john 2004 »

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 27, 2014, 02:54:03 πμ »
Καταρχήν πρέπει να οργανωθούμε λιγάκι, αίθουσες ψάχνουν και αλλά παιδιά απ το φόρουμ και θα επιλεγεί η καλύτερη και αυτή που είναι η πιο κατάλληλη για την έκθεση μας, αλλά για να κλίσει μια αίθουσα, πρέπει να ξέρουμε πόσες συμμετοχές θα έχουμε φέτος, εννοώ συνολικά και με παρουσίες οργάνων αλλά και χωρίς, δηλαδή πόσοι απ το φόρουμ θα είναι στην έκθεση, ένα άλλο είναι αυτό της ημερομηνίας, ο Γιάννης πρότεινε  την 29η Ιουνίου που πέφτει ημέρα Κυριακή, είστε όλοι εντάξει μ αυτό; Για να κλίσει μια αίθουσα, θα πρέπει να ξέρουμε αν μπορούν να μας την παραχωρήσουν την ημερομηνία που θέλουμε και να γνωρίζουμε αν και πόσα χρήματα χρειάζονται για την αίθουσα γιατί αυτά θα πάνε ρεφενε, γι αυτό ένα μήνα πριν πρέπει να ξέρουμε πόσοι θα ήμαστε για να γίνουν τα κουμάντα, φτάνει ο χρόνος ως το τέλος Απριλίου για να δηλώσουν όσοι θέλουν συμμετοχή; Αυτά είναι τα πρώτα που πρέπει να γίνουν.
Δημήτρη ο χώρος είναι καθαρά εκθεσιακός, επίσης όπως είπα είναι κυκλικός, δεν είναι ένας διάδρομος όπως φαίνεται στις φωτογραφίες, είναι κύκλος, για 40 συμμετοχές φτάνει και περισσεύει, για ρακες, πενιές, τσιγάρο, φαϊ κτλπ υπάρχει προαύλιος χώρος με δυο κιόσκια, επίσης εγω απλά βρήκα μια αίθουσα, δεν έχει σημασία αν αρέσει σε μένα ή όχι, το θέμα είναι τι θα αποφασιστεί από κοινού εδώ μέσα, μπορεί αύριο να βρεθεί κάτι πιο κατάλληλο, πιο παρεϊστικο ή ότι τελικά αποφασίσουμε πως θέλουμε, οπότε αλλάζουμε ρότα, τελικά όμως τι θέλουμε; αλλά όπως είπα κ πιο πάνω προτεραιότητα έχουν άλλα θέματα, ας δούμε πόσοι θα είμαστε, τι χώρο ψάχνουμε και βλέπουμε.

kedros27(Χρήστος.Μ)

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.501
  • Αγαπημένο ξύλο: κέδρος
  • Αριθμός κατασκευών: 14
Απ: Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας 2014! Προτάσεις και ιδέες
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 27, 2014, 03:00:39 πμ »
λεω κ εγω ποιος γραφει μηνυμα στις 3 το πρωί ;D ;D ;D ;D παω να στειλω κ μου λεει εχει σταλει μηνυμα, φουρναρης έπρεπε να γίνεις ;)
συμφωνώ με τους Ζαρκαδα  σακαλη και Γιάννη και στον αλλο τον Κωστα τον πλιακωνη που προσφέρθηκε να βαλει πλάτη.
Υ.Γ Γιάννη δεν με κρεμάει κανένας, δεν εχουμε υπογράψει συμβόλεο, στο ψαξιμο είμαστε, έτσι κ αλλιώς δεν είμαστε αγγλοι, παραδοσιακοί γαμάτοι Ελληνες της τελευταίας στιγμής είμαστε, ψαξτε παίδες ψάξτε και θα βρεθεί αυτο που θέλουμε.

Tags: