Αποστολέας Θέμα: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας  (Αναγνώστηκε 76029 φορές)

Γιαννης Λυκομητρος

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Αριθμός κατασκευών: 2
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #210 στις: Απρίλιος 14, 2016, 04:18:20 μμ »
 Καλησπερίζω την παρέα. Είμαι αρκετά καινούριος στο χώρο ασχολούμαι με την οργανοποιία περίπου 7 μήνες τώρα. Ο λόγος ξεκίνησα ήταν γιατί πάντα ήθελα να φτιάξω το δικό μου μπαγλαμά. Ξεκινώντας να ψάχνω πληροφορίες έπεσα επάνω στο  forum και με έπιασε μια έντονη κάψα. Αλλά για καλή μου τύχη ψάχνοντας κάποιον να μου κάνει σέρβις στο μπουζούκι μου (έκανα μαθήματα πριν από 2 χρονιά περίπου και ήθελε να ξαναρχησω) έπεσα επάνω στον Μωραΐτη Γιάννη και στον Κώστα Εφρεμιδη. Από τότε λοιπόν έγινα ο βοηθός του Γιάννη.

KOSTAS7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 990
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #211 στις: Απρίλιος 14, 2016, 04:41:23 μμ »
Καλησπερίζω την παρέα. Είμαι αρκετά καινούριος στο χώρο ασχολούμαι με την οργανοποιία περίπου 7 μήνες τώρα. Ο λόγος ξεκίνησα ήταν γιατί πάντα ήθελα να φτιάξω το δικό μου μπαγλαμά. Ξεκινώντας να ψάχνω πληροφορίες έπεσα επάνω στο  forum και με έπιασε μια έντονη κάψα. Αλλά για καλή μου τύχη ψάχνοντας κάποιον να μου κάνει σέρβις στο μπουζούκι μου (έκανα μαθήματα πριν από 2 χρονιά περίπου και ήθελε να ξαναρχησω) έπεσα επάνω στον Μωραΐτη Γιάννη και στον Κώστα Εφρεμιδη. Από τότε λοιπόν έγινα ο βοηθός του Γιάννη.
καλησπέρα φίλε Γιάννη καλώς ήρθες στην μεγάλη παρέα μας και ξεκίνα φόρτσα γιατί έχουμε και έκθεση α και πρέπει να ψήσουμε τον μάστορα να μας πει και να μας παίξει κάτι όμορφο στην έκθεση

Αντώνης

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 11
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #212 στις: Απρίλιος 26, 2016, 05:39:44 μμ »
Καλώς σάς βρήκα μερακλήδες . Πρίν λίγο καιρό μού ήρθε η έμπνευση να φτιάξω ένα τζουρά ( παθαίνω διάφορα κατά καιρούς ) , καί άρχισα να ψαχουλεύω στο ίντερνετ .
Έτσι σας πέτυχα κι έχω πέσει με τα μούτρα στό διάβασμα .
Πολλά μπράβο στούς ιδρυτές τού forum  καί πολλά ευχαριστώ σε όλους τούς συμμετέχοντες πού μοιράζονται απλόχερα τις γνώσεις τους .
Τά ξαναλέμε .
το μαστορεύειν εστί φιλοσοφείν .

mihosal

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Αγαπημένο ξύλο: Σφεντάμι, Μουρνιά
  • Αριθμός κατασκευών: 2
  • Περιοχή: Χανιά
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 09:47:16 πμ »
Καλημέρα σε όλους και όλες. Ονομάζομαι Μιχάλης, νέος στο χώρο της οργανοποιίας (Μόλις 3 εβδομάδες στο χώρο).

Χρόνια τώρα ήθελα να ασχοληθώ με αυτό αλλά ποτέ δεν έκανα την αρχή μιας και δεν ήξερα πώς να ξεκινήσω..

Οπότε πριν λίγο καιρό, είχα την τύχη να ξεκινήσω μαθήματα οργανοποιίας, κάνοντας την αρχή με 2 μπαγλαμάδες, που ξεκίνησα να φτιάχνω παράλληλα.

Έτσι λοιπόν, πήρα την απόφαση να γραφτώ και εδώ στο φόρουμ, για τη περαιτέρω γνώση αλλά και για την παρέα.   μπυρα


Καλώς σας βρήκα λοιπόν  :13:

 


sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.573
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #214 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 10:23:06 πμ »
Καλως ήρθες Μιχάλη στην παρέα.
Εδώ είμαστε να τα λέμε και να ανταλλάσουμε, απόψεις, γνώσεις κλπ.


Αν θες, μπορείς να ανοίξεις και ένα θέμα για να παρουσιάσεις τις κατασκευές που έχεις κάνει. 
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

mihosal

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Αγαπημένο ξύλο: Σφεντάμι, Μουρνιά
  • Αριθμός κατασκευών: 2
  • Περιοχή: Χανιά
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #215 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 02:06:51 μμ »
Ευχαριστώ πολύ.

Οι μέχρι στιγμής εν εξελίξει κατασκευές μου είναι στο παρακάτω θέμα:

http://www.luthier.gr/index.php?topic=4251.msg81368#msg81368

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.154
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #216 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 04:51:15 μμ »
καλως ηλθες μιχαλη στη παρεα μας!
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

mihosal

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Αγαπημένο ξύλο: Σφεντάμι, Μουρνιά
  • Αριθμός κατασκευών: 2
  • Περιοχή: Χανιά
Απ: Καλωσήρθατε στην κοινότητα μας
« Απάντηση #217 στις: Οκτώβριος 19, 2021, 09:04:48 πμ »
Ευχαριστώ, Καλώς σας βρήκα.   :13:

Tags: