Αποστολέας Θέμα: Παραγγελία από Stewmac.com  (Αναγνώστηκε 2748 φορές)

Metallikas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.210
Παραγγελία από Stewmac.com
« στις: Ιούλιος 28, 2014, 08:25:08 μμ »
Καλησπέρα σε όλους...θέλω να πάρω 1-2 πραγματάκια από stewmac (2 truss rod μπάσου 1 ξύστρα μίνι οβάλ και 1 template για μαγνήτη μπάσου) δεν τα βιάζομαι καθόλου οπότε αν και κάποιος άλλος φίλος θέλει κάτι, να παραγγείλουμε μαζί να μην πληρώνουμε 2 φορές τα μεταφορικά...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2014, 08:41:51 μμ από Metallikas »

georgalasg

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.738
    • παρουσίαση κατασκευών
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Περιοχή: Άλιμος - Κυπαρίσσι Λακωνίας
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 28, 2014, 09:48:44 μμ »
θα παρω κατι λιμες για ταστα και για κοκκαλακια οπου να ναι

αλλα να ξερεις ότι τα μεταφορικα πανε αναλογα το ποσό, οποτε το κερδος είναι μικρο.

Αθηνα ανεβοκατεβαίνω οποτε δε μου είναι πρόβλημα να την κανουμε μαζί.

Παντως καποιος είπε για τελωνειο πλεον και σε μικροτερα ποσα. Ας το δουμε αυτό γιατί αν χωρια δε πληρωσουμε και μαζί πληρωσουμε θα ερθει πιο ακριβα....
Εγω και ο Ζοζέφ.
https://georgalasg.wordpress.com/

Metallikas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.210
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 28, 2014, 09:54:35 μμ »
Βασικά πριν λίγο σκέφτηκα μήπως ο chris που έχει την σελίδα http://www.dimizparts.gr/ μπορούσε να μας πει αν έχει άκρη για να πάρουμε αυτά τα 2-3 πράγματα...μπορεί ο άνθρωπος να μην έχει προλάβει να τα ανεβάσει και να έχει...από την άλλη γιατί να τα πέρνουν οι Αμερικάνοι και να μην τα δώσουμε στο δικούς μας ανθρώπους στη χώρα μας να κάνει και κύκλο το χρήμα...

Πάντως με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα truss rod μπάσου δεν βρήκα στην Ελλάδα με 10 ευρώ που το έχει ο Αμερικάνος...

chris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 500
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 28, 2014, 10:17:02 μμ »
εχω παραγγελία από τή hosco γιά όλα τά όργανα σέ δύο ποιώτητες αλουμινίου καί σιδερένια αλλά δυστυχώς θά αργήσουν τουλάχιστον ενάμιση μήνα καί θά τά έχω καί φθηνώτερα.γιά νά καταλάβεται τί γίνεται σήμερα φορτώθηκε παραγγελία  μέ κλειδιά τήs shaler καί τά οποία πληρώθηκαν στίς 26 μαίου .Δηλαδή περίπου 2 μήνες + καί η γερμανία είναι δίπλα μας

Metallikas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.210
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 28, 2014, 10:23:42 μμ »
εχω παραγγελία από τή hosco γιά όλα τά όργανα σέ δύο ποιώτητες αλουμινίου καί σιδερένια αλλά δυστυχώς θά αργήσουν τουλάχιστον ενάμιση μήνα καί θά τά έχω καί φθηνώτερα.γιά νά καταλάβεται τί γίνεται σήμερα φορτώθηκε παραγγελία  μέ κλειδιά τήs shaler καί τά οποία πληρώθηκαν στίς 26 μαίου .Δηλαδή περίπου 2 μήνες + καί η γερμανία είναι δίπλα μας

εγώ προσωπικά μπορώ να περιμένω πάντως...ευχαριστώ για την απάντηση

chris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 500
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 28, 2014, 10:43:31 μμ »
περιμένεται Καλόπαιδα μήν σάς ποιάνη βιασύνη δέν βαρεθήκατε νά πληρώνετε τού κόζμου τά μεταφορικά καί νά τά ακουμπάτε στό μπάρμπα sam, σέ λίγο καιρό θά έχω από όλα τά καλούδια στήν καλύτερη ποιώτητα καί στή μισή τιμή.Τό μπάρμπα χρήστο νά τόν ακούτε τί λέει δέν είναι τυχαίος άνθρωπος . Η υπομονή είναι χρυσός. Αγάλια -αγάλια η αγουρίδα θά γίνη μέλι.

georgalasg

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.738
    • παρουσίαση κατασκευών
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Περιοχή: Άλιμος - Κυπαρίσσι Λακωνίας
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 28, 2014, 11:18:10 μμ »
να περιμενω και εγω; (λιμες για ταστα και κοκκαλακια)
Εγω και ο Ζοζέφ.
https://georgalasg.wordpress.com/

pikolo

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 389
  • Αριθμός κατασκευών: 3
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 29, 2014, 03:34:53 πμ »
και γω ενδιαφερομαι για το σαιτ του chris!! καθρ μερα μπαινω ν δω αν εχει κατι καινουριο...

Κοῦρος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.035
  • Αγαπημένο ξύλο: Οξυά
  • Αριθμός κατασκευών: Καμιά 50ριά επισκευές για την ώρα
Απ: Παραγγελία από Stewmac.com
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 05, 2014, 10:11:22 μμ »
περιμένεται Καλόπαιδα μήν σάς ποιάνη βιασύνη δέν βαρεθήκατε νά πληρώνετε τού κόζμου τά μεταφορικά καί νά τά ακουμπάτε στό μπάρμπα sam, σέ λίγο καιρό θά έχω από όλα τά καλούδια στήν καλύτερη ποιώτητα καί στή μισή τιμή.Τό μπάρμπα χρήστο νά τόν ακούτε τί λέει δέν είναι τυχαίος άνθρωπος . Η υπομονή είναι χρυσός. Αγάλια -αγάλια η αγουρίδα θά γίνη μέλι.

Τὸ ὅτι ὁ μπαρμπα Χρῆστος δὲν εἶναι τυχαῖος, τὸ προσυπογράφω κι ἐγω. Καὶ ἔχει ἀπόλυτο δίκιο σ' αὐτὰ που λέει. Ὑπομονή!!!! :) :)

Tags: