Αποστολέας Θέμα: 5η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 26 Ιουνίου 2016  (Αναγνώστηκε 36597 φορές)

tzekos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Αγαπημένο ξύλο: κεδρος
  • Αριθμός κατασκευών: δυο
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 23, 2016, 09:43:46 πμ »
ενα 36 αρι φιλμ και πολυ σας ειναι....και θελω να μου σαξετε και θαλαμο σκοτινο για να τσι εμφανισω... {music009}

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 23, 2016, 09:58:00 πμ »
ενα 36 αρι φιλμ και πολυ σας ειναι....και θελω να μου σαξετε και θαλαμο σκοτινο για να τσι εμφανισω... {music009}

Ε ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΠΟΥ ΘΑΝΑΙ ΚΑΙ ΣΚΟΤΑΔΙΑ, ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΤΗ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.584
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 23, 2016, 11:19:54 πμ »
Καλημέρα,
 
Μιας και πλησιάζει η ώρα ας κάνουμε και μια ανασκόπηση με τις τελευταίες λεπτομέρειες.
Ώρα έλευσης: 10:30. Ας προσπαθήσουμε να το κρατήσουμε τυπικά αυτό για να αποφύγουμε τον συνωστισμό μετά την έναρξη της έκθεσης.
Κάθε όργανο θα πρέπει να συνοδεύεται από το καρτελάκι σήμανσης με τα στοιχεία του εκθέτη και του οργάνου. Στο καρτελάκι στο πάνω δεξιά μέρος υπάρχει πεδίο που πρέπει να συμπληρωθεί το νούμερο που έχει ο κάθε εκθέτης στη λίστα εκθετών που δημοσιεύσαμε. Τα καρτελάκια θα πρέπει να φέρει ο κάθε εκθέτης μόνος του συμπληρωμένα (είτε χειρόγραφα, είτε εκτυπωμένα).
Για κάθε μεγάλο όργανο (π.χ. μπουζούκι, κιθάρα κ.α.) θα πρέπει ο ίδιος ο εκθέτης να φέρει και το δικό του σταντ.
Σας παρακαλούμε να σεβαστούμε τον χώρο της έκθεσης που μας φιλοξενεί και να μην παραβιάζουμε τους βασικούς κανόνες του κτιρίου. Χώροι για κάπνισμα και φαγητό είναι μόνο οι εκτός της αίθουσας εξωτερικοί χώροι. Πρέπει όλοι να βοηθήσουμε στο θέμα της τήρησης της καθαριότητας του χώρου μιας και πέρυσι είχαν συμβεί διάφορα άσχημα στο θέμα αυτό. Ο χώρος που μας παραχωρήθηκε από τον δήμο Μοσχάτου είναι ο χώρος συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου και φέρει ηλεκτρικό εξοπλισμό που θα μαζευτεί πρόχειρα για την έκθεση. Ας προσπαθήσουμε να σεβαστούμε και να διαφυλάξουμε την ιδιοκτησία αυτού που μας φιλοξενεί και μάλιστα χωρίς κόστος.
Η οργανωτική επιτροπή θα είναι από τις 09:30 στο κτίριο για την διευθέτηση του χώρου. Εάν κάποιος από εσάς θέλει να βοηθήσει μπορεί να έλθει και νωρίτερα από τις 10:30 να μας συναντήσει. Επίσης μετά το πέρας της έκθεσης (17:00), όποιος επιθυμεί ας παραμείνει να βοηθήσει στο μάζεμα.
Το παρόν μήνυμα θα σταλεί και με π.μ. σε όλους τους εκθέτες.
Κλείνοντας να επισημάνω ότι μέχρι στιγμές έχω λάβει μόνο μία συμμετοχή για τις 15 εκπωτικές κάρτες που διατίθενται για τα μέλη του φόρουμ που δεν εκθέτουν. Θα ανοίξω καινούργιο θέμα στις αγγελίες για αυτό, για να μην γεμίζει με άσχετα μηνύματα αυτό το θέμα. Πιστεύω ότι είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση και είναι κρίμα να μην τις πάρει κάποιος εντός του χρονικού περιθωρίου μιας ισχύουν μόνο για τον Ιούλιο. 
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.584
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 24, 2016, 12:19:37 μμ »
Καλημέρα,
Σχετικά με την μάζωξη του Σαββάτου έχουμε κλείσει στο συνηθισμένο μέρος στο Πειραιά.
Το μαγαζί είναι ''ο έλατος'' στο Κερατσίνι (Πειραιάς) στην οδό Καλοκαιρινού 36.  Θα μαζευτούμε κατά τις μία.Το link από το facebook του μαγαζιού με διεύθυνση και τηλέφωνο επικοινωνίας για όσους δεν έχουν ξανάρθει.
https://el-gr.facebook.com/Cafodeon]https://el-gr.facebook.com/Cafodeon
Φέρτε και όργανα (εννοείται) να παίξουμε και να τα π(ι)ούμε.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Μάνος Τουρπάλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.287
  • Αριθμός κατασκευών: -
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 25, 2016, 05:08:52 μμ »
... τελικά δεν θα μπορέσω να κατέβω ούτε φέτος, αισθάνομαι την ανάγκη όμως να ευχαριστήσω δημόσια τα μέλη (john 2004, sakkalis, ΚαΠα μέχρι στιγμής) που βοηθούν με τον ένα ή άλλο τρόπο να συμμετέχω έστω "δι΄αντιπροσώπου".. ευχαριστώ παιδιά!

insect

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Αριθμός κατασκευών: 2.617
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 26, 2016, 08:00:11 μμ »
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!! {music023} {music024}

tzekos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Αγαπημένο ξύλο: κεδρος
  • Αριθμός κατασκευών: δυο
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 26, 2016, 08:15:36 μμ »
δυστηχος το φιλμ που ειχα μαζι μου,ηταν 24...και οι μισες καηκαν,,,του χρονου παλι {celebrate010} {celebrate010} {celebrate010}

georgalasg

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.738
    • παρουσίαση κατασκευών
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Περιοχή: Άλιμος - Κυπαρίσσι Λακωνίας
Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 26, 2016, 08:17:25 μμ »
Μην ανησυχειτε...
Εχει τραβηξει ο παυλος...  :-[
Εγω και ο Ζοζέφ.
https://georgalasg.wordpress.com/

παυλος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 692
    • http://trixordo.webnode.gr/
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Αριθμός κατασκευών: 0,1
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 26, 2016, 08:23:18 μμ »
το τηλ το ξεχασα στου πλιακωνη θα τα βαλει με ειπε ο κωστας {celebrate010}
Εγω και ο Ζοζέφ.

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.584
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 26, 2016, 08:36:21 μμ »
Η έκθεση μας τελείωσε και γύρισα σπίτι.
Νοιώθω την ανάγκη να γράψω λίγα λόγια σαν Δημήτρης και όχι σαν διοργανωτής.
Τα συναισθήματα μου είναι ευχάριστα μιας και αισθάνομαι ότι πήγαμε καλά. Έχουμε κάποιες εκκρεμότητες ακόμα (ενημέρωση για την παραλαβή δώρων, αποτελέσματα φηφοφορίας,φωτογραφίες, βίντεο κ.α.) αλλά θα ήθελα για λίγο να καθαρίσω το μυαλό μου μιας και την τελευταία εβδομάδα ειδικά έπαθα overdose έκθεσης. Θα επανέλθουμε αλλά δώστε μας λίγο χρόνο. Αισθάνομαι ανακούφιση μιας και είχα αγχωθεί αρκετά το τελευταίο διάστημα.
Αυτήν την φορά δεν πρόλαβα ούτε να παίξω ούτε και να δώ όλα τα όργανα αλλά και τους φίλους όπως θα ήθελα. Θα ήθελα σαν πρώτη επαφή να ευχαριστήσω όλον κόσμο που ασχολήθηκε με την έκθεση (εκθέτες, χορηγούς, επισκέπτες φίλους κ.α.). Όσο καλά και να οργανωθεί κάτι αν δεν συμμετέχει ο κόσμος δεν γίνεται τίποτα.Πιο αναλυτικά στην επίσημη δήλωση κλεισίματος της έκθεσης.΄
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Στέλιο που τρέξαμε παρέα όλη την έκθεση για την άψογη συνεργασία του. Τα καταφέρουμε να τα βγάλουμε πέρα χωρίς να πιέσει ο ένας τον άλλο και χωρίς εγωισμούς. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Γιάννη Δαμίγο (admin) που ξεκίνησε αυτήν την όμορφη παρέα και μας δίνεται η ευκαιρία να τα λέμε και να περνάμε καλά.
Αυτά από εμένα προς το παρόν. Καληνύχτα και καλή αντάμωση ξανά.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Ιωσήφ Τορρένς

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.207
  • Αριθμός κατασκευών: Λίγα πράματα
  • Περιοχή: Αθήνα Κυψέλη
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 26, 2016, 09:46:23 μμ »
Πέρασα πολύ όμορφα στην έκθεση και ευχαριστώ και τους δύο διοργανωτές . Εγινε καλή προετοιμασία και νομίζω ότι αυτή φάνηκε στο αποτέλεσμα , στους επισκέπτες και στη γενική χαρά που μοιραστήκαμε.

Μερικές φωτό ... Ο γιός του Στέλιου, ο Θοδωρής Θεοδωρούδης παίζοντας με την κιθάρα του Αχιλλέα Ακριτίδη (αν δεν κάνω λάθος )



Πάλι ο νεαρός Θοδωρής με την "αφρικάνα" του πατέρα του , που κατά τη γνώμη μου, την έκανε να ακουστεί πολύ ωραία !



Τρεις "ηλικιωμένοι" νέοι που μας χάρισαν ωραίες στιγμές ...





 [ Invalid Attachment ]
Τίποτα δεν ισιώνει από μόνο του ... θέλει πολλή δουλειά ...
Να είστε όλοι καλά ! ... για να ισιώνετε τα "στραβά " ...

Ιωσήφ Τορρένς

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.207
  • Αριθμός κατασκευών: Λίγα πράματα
  • Περιοχή: Αθήνα Κυψέλη
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 26, 2016, 09:55:53 μμ »
Και η λαϊκή κομπανία που ξεκίνησε απο δυο τρεις μουσικούς και σύντομα διευρύνθηκε με άλλους φίλους, με νέα τρίχορδα μπουζούκια που αλλάζαν χέρια, χωρίς καθυστερήσεις για κουρντίσματα και χωρίς να χαλάει η "ροή" του αυτοσχέδιου προγράμματος ... Ευχαριστούμε παιδιά να είστε όλοι καλά !!!







 [ Invalid Attachment ]
Τίποτα δεν ισιώνει από μόνο του ... θέλει πολλή δουλειά ...
Να είστε όλοι καλά ! ... για να ισιώνετε τα "στραβά " ...

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.116
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 27, 2016, 01:10:47 πμ »
Εγω θα κανω ενα παραπονο.............................
Εχω φαει στη μαπα 5 εκθεσεις και δεν εχω φχαριστηθει σε καμια. Δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα κι οποιος πει το αντιθετο λεει ψεματα.
Εκει που πας να πεις δυο κουβεντες, ερχετε ενας κολητος και σε κοβει, μεχρι να χαιρετησεις αυτον, νασου δυο φιλοι απο το forum  που εχεις να δεις ενα χρονο, ..........σε ξανακοβουν στη μεση, κι εκει που λες ενταξει τωρα τοχω, νασου και σκαει μυτη ο Νικολοπουλος. Φετος στο τσακ γλυτωσα το εγκεφαλικο.
Να πω κατι παιδια? Οπως ελεγε κι ο σχωρεμενος ο Παπανδρεου....ΔΕ ΜΑΣ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ.
Καποιος ....νομιζω ο Πλακιωνης ειπε σημερα. Ρε τι μαλακιες? του χρονου να το κανουμε 3ημερο.Και απαντω....και παλι δεν θα μας φτανει.
Και παλι εκει που θα λες....ωραια παει σημερα στο χαλαρο, θα ερχεται ο Ανεμελος και θα λεει.........ρε μαλακα Ζαρκαδα, θα φαμε τιποτα?Η ας πουμε θα ακουγετε στο βαθος μια τρελη πενια και θα λεει καποιος.......ελατε μαλακες παιζει ο Κατσιγιαννης με το Μωραιτη και τα σπανε.
Γι αυτο σας λεω ...ουτε 10 μερες δε μας χορταινουν εμας. Απλα μια φορα το χρονο θα παιρνουμε μια μικρη δοσουλα ως υποκαταστατο ωστε να βγει η χρονια και να ξαναβρεθουμε.
Ενα τεραστιο ευχαριστω σε αυτους που  ετρεξαν το project  Σακαλης και Στελιος, και σε οσους παραβρεθηκαν , εκθετες η απλα επισκεπτες .Ενα μπραβο στους ακομπεξαριστους Αφοι Μωραιτη, Σταμκο και Σπουρδαλακη, που ηρθαν να μας δουν καθως και στον τεραστιο Χρηστο Νικολοπουλο που μετα απο την συναυλια της ΚΝΕ ηρθε οπως υποσχεθηκε,ενω αλλος θα κοιτουσε να κλεψει καμια ωρα υπνο. Ακομα  ενα μεγαλο ευχαριστω για την τιμη να με βραβευσετε ως το ποιο αρτιο οργανο, αν και νομιζω οτι εδω επαιξε ρολο η δημοτικοτητα μου παρα το αποτελεσμα των κοπων μου. Σοβαρα ειδα οργανα απο αγνωστο ερασιτεχνη που μου φυγανε τα τσισα. Οπως και ναχει ευχαριστω........
Του χρονου παλι
Αφου μπορει αυτος, μπορω κι εγω...........................

Νάσος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.938
  • Αγαπημένο ξύλο: Παλίσανδρος / Bumbiga
  • Αριθμός κατασκευών: 9
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 27, 2016, 07:09:25 πμ »
Εγω θα κανω ενα παραπονο.............................
Εχω φαει στη μαπα 5 εκθεσεις και δεν εχω φχαριστηθει σε καμια. Δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα κι οποιος πει το αντιθετο λεει ψεματα.

Πρώτα πρώτα ευχαριστώ σε όλους και ιδιαίτερα στους διοργανωτές γιατί μας ανεχτήκατε, καταλαβαίνω ότι καμμία φορά ανέβηκε η ένταση στους ενισχυτές και ίσως ενοχλήσαμε και λίγο , επίσης δεν τήρησα κατα γράμμα τη παρουσίαση στις ηλεκτρικές κιθάρες στο εικοσάλεπτο που ήταν προγραμματισμένο είχα κανονίσει να έρθει φίλος μουσικός για βοήθεια αλλά με πούλησε (δις) οπότε το ρόλο ανέλαβαν οι γηραιοί που λέει και ο Ιωσήφ παραπάνω
Έχω και γω ακριβώς την ίδια αίσθηση με τον Ζαρκάδα όλο το σκηνικό μου φάνηκε δεκάλεπτο, ούτε τους φίλους εκθέτες δεν γνώρισα προσωπικά ,αρκετοί  ήρθαν να με βρούν απο στο φόρουμ εγώ δεν πρόλαβα το αντίθετο :-[
Από τους πρωτοεμφανιζόμενους μου άρεσαν οι κατασκευές του Αχιλλέα Α και του φίλου με τα κάρμπον, μου διαφέυγει τώρα τ όνομα
Να είμαστε καλά να βρισκόμαστε !

George45

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 806
  • Αγαπημένο ξύλο: ολα!!
  • Αριθμός κατασκευών: MIA
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 27, 2016, 09:26:07 πμ »
Ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα που ηρθα πρωτη φορα στην εκθεση και ενιωσα σαν να ημουνα σπιτι μου.ευχαριστω τον φιλο ζαρκαδα και john 2004 για τα σχεδια τους και ελπιζω του χρονου να εκθεσω και εγω τα δικα μου οργανα !!!!!!!!επισης θελω να πω οτι μου αρεσε πολυ η ομιλια του δασκαλου για την οργανοποια εγινε μια πολυ ωραια συζητηση μακαρι την επομενη φορα να ειναι μεγαλυτερη και με ποιο πολλους ομιλιτες!!!!!!!!!!και ενα μεγαλο μπραβο σε ολους τους εκθετες με τα υπεροχα οργανα που εφτιαξαν!!!!!!!

Tags: