Αποστολέας Θέμα: 5η Έκθεση Ερασιτεχνικής Οργανοποιίας, 26 Ιουνίου 2016  (Αναγνώστηκε 36502 φορές)

Νάσος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.938
  • Αγαπημένο ξύλο: Παλίσανδρος / Bumbiga
  • Αριθμός κατασκευών: 9
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #120 στις: Ιούνιος 28, 2016, 10:23:42 μμ »
Σταμάτη έχεις δίκιο έπαιζαν μόνο κάποιες κιθάρες εγώ φταίω που δεν τους τις βούτηξα να τους δώσω να παίξουν και τις υπόλοιπες, αν ήταν και τα παιδιά της HMG έξω θα κάναμε καλύτερη κατάσταση, ενισχυτές είχαμε και με το παραπάνω
Μόνο για όργανα λέμε αλλά ο ενισχυτής που είχε φέρει ο Θάνος,  αυτή η κεφαλή Marshall ήταν όλα τα λεφτά ,είμαι fender fan αλλά το εργαλείο έσκιζε Θάνο μου άναψες φωτιές  ;D
Παναγιώτη οι φωτο κούκλες και έχω και γω μια καλή τώρα ευχαριστώ!
Ιωσήφ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια άλλα έμεινα με το παράπονο ότι δεν γνωριστήκαμε μέσα στο χαμό θα περιμένω τις φωτο για να σιγουρέψω ονόματα με πρόσωπα  ;D
Πάντα τέτοια!

Πλιακώνης Κωνσταντίνος

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.003
  • Αγαπημένο ξύλο: Καρυδια
  • Αριθμός κατασκευών: κανενα
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #121 στις: Ιούνιος 28, 2016, 10:27:55 μμ »
Αν και αργα να πω και εγω ενα μεγαλο μπράβο στον Στελιο και τον Δημήτρη για την προσπάθεια τους και το χρόνο που αφιέρωσαν για να γίνει η γιορτή-θεσμός, πραγματικα μου φάνηκε και εμένα πως δεν πρόλαβα να δω καποια όργανα εύχομαι του χρονου να το κάνουμε δυήμερο και να το ευχαριστηθούμε καλητερα, οι παρουσιάσεις των οργάνων άψογες όπως επίςεις και οι κατασκευές ήταν ενα επιπέδο παραπάνω φέτος, και μπραβο σε όλους, εύχομαι οτι καλύτερο και του χρόνου πάλι ολοι μαζί
...............Τώρα δεν πουλάω τρέλα άλλαξα γνώμη.....

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.154
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #122 στις: Ιούνιος 28, 2016, 10:33:34 μμ »
κωστα, η επομενη εκθεση θα ειναι εβδομαδιαια...
...αλλα στην κουβα... ξερεις εσυ...
ενα τσιγαρο δρομος ειναι, μονο να παρουμε την αποφαση, και την κανουμε απο δω...
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

ανεμελος

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Αγαπημένο ξύλο: καρυδια
  • Αριθμός κατασκευών: 2
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #123 στις: Ιούνιος 28, 2016, 11:55:50 μμ »
...ενα μεγαλο ευχαριστω και απο μενα στους αξιους συντελεστες Δημητρη και Στελιο  ...ολα καταχωρηθηκαν στην μνημη μου σαν υπεροχη αναμνηση...ο χρονος κυλισε ομορφα και γρηγορα...με τον Ζαρκαδα διπλα μου  ενιωσα εφηβος...!!! {celebrate014}
    περασαμε καλα και το μεσημερι του Σαββατου στον "Ελατο"...  {music007} {music008} {music009}
...πραγματι φιλε μου Πλιακωνη ,ηταν γιορτη-θεσμος με συνεραστες της υπεροχης τεχνης που αγαπαμε!!!
   Υ.Γ. - ευχαριστω πολυ και τον ευγενεστατο κ. Δημητρη Καλλιγα, που  σημερα το μεσημερι διαλεξε και μου εδωσε το καλυτερο -αναμεσα στα πολυ καλα-κομματια παλισανδρο που διαθετει!!!

georgalasg

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.738
    • παρουσίαση κατασκευών
  • Αγαπημένο ξύλο: απελέκητο...
  • Περιοχή: Άλιμος - Κυπαρίσσι Λακωνίας
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #124 στις: Ιούνιος 29, 2016, 12:10:54 πμ »


Η κοπελα ειναι φιλεναδα του φιλου μου πλεον , Γιωργου Βουλγαριδη η GIOVOU  και βρεθηκε τυχαια εκει.

Δε βρεθηκε τυχαια βρε... Κανουμε προβες μαζι.

Η επομενη να γινει στα Γιαννιτσα. Αλλα να μη το πουμε στον παυλο γιατι θα λειπει...

Ανεμελε αγορασες και κανα κυβικο επιπλεον ε;

Εγω και ο Ζοζέφ.
https://georgalasg.wordpress.com/

ανεμελος

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Αγαπημένο ξύλο: καρυδια
  • Αριθμός κατασκευών: 2
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #125 στις: Ιούνιος 29, 2016, 12:14:58 πμ »
 ;D ;D ;D...για να πω την αληθεια ρε Γιωργο ... {celebrate003}...πηρα ενα μαδερακι κελεμπεκι που μου γυαλισε ...ειχε και λιγο σγουρο μεσα ...

Stamart

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • GeeTar
  • Αγαπημένο ξύλο: όχι άλλο μαόόόνιιι...
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #126 στις: Ιούνιος 29, 2016, 12:24:29 πμ »
Νασο προς θεού δεν ειναι προσωπικό για να εξηγουμαστε...απλα υπήρχε κόσμος που προσπαθούσε να "πάρει σειρά" μάταια...και το λέω και για μένα προσωπικά γιατι δεν έπαιξα με τις δικές σου που ηθελα άλλα και με την τελε του Θάνου...για τον ενίσχυτη δεν το συζητω...εμένα ο jtm45 ειναι ο αγαπημένος μου και δεν κατάφερα να ρίξω πενια, άλλα θα το κανονισω με Θάνο...!!!

snowthanos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 289
  • Αγαπημένο ξύλο: καρύδια
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #127 στις: Ιούνιος 29, 2016, 12:42:42 πμ »
μπράβο σε όλους. το επίπεδο έχει ανέβει τρελά.  μήπως και του χρόνου να είναι ο Στέλιος με τον Δημήτρη διοργανωτές?  {celebrate002} {celebrate005}
Είμαι κουλός αλλά δεν το βάζω κάτω.

gfourlias

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Αγαπημένο ξύλο: Το φυσικό ...
  • Αριθμός κατασκευών: 17
  • Περιοχή: Καισαριανή
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #128 στις: Ιούνιος 29, 2016, 10:02:19 πμ »
Η έκθεση ήταν εξαιρετική!
Από τη διοργάνωση ως τους εκθέτες.
Το επίπεδο είναι πολύ υψηλό και νομίζω ότι το εκτίμησαν και οι επαγγελματίες του είδους.

Του χρόνου βλέπω να χρειαζόμαστε όλο το κτίριο!!!!!

Να είστε πάντα καλά, με άφθονο μεράκι και κέφι για κατασκευές και πάντα ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.154
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #129 στις: Ιούνιος 29, 2016, 05:54:21 μμ »
τωρα βγηκα απο τον θαλαμο
Ζακαρ, ετοιμος εισαι βλεπω να ξεκινησεις τα θερινα τμηματα της Leica...
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

tzekos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Αγαπημένο ξύλο: κεδρος
  • Αριθμός κατασκευών: δυο
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #130 στις: Ιούνιος 29, 2016, 06:21:57 μμ »
 {music012} μπαα θελω να φτιαξω ενα κοντραμπασο,,,τι θα φερω του χρονου????

KOSTAS7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 990
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #131 στις: Ιούνιος 30, 2016, 12:37:36 μμ »
Πολλά συγχαρητήρια σε διοργανωτές ,εκθέτες,χορηγούς,επισκέπτες,επαγγελματίες του είδους ,αλλά πιο πολλά συγχαρητήρια στο ανερχόμενο επίπεδο των μαστόρων, και του χρόνου

sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.574
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 01, 2016, 11:25:29 πμ »
Καλημέρα. Ανεβάζω link από youtube με βίντεο τόσο με την ομιλία όσο και με τις μουσικές εκδηλώσεις. Καθυστερήσαμε λίγο μιας και η ταχυτητα του upload είναι μικρή από το σπίτι μου και απαιτείται πολύ ώρα (όλο το βράδυ χτες για τα 2/3 της ομιλίας). Όσον αφορά τις μουσικές εκδηλώσεις θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Δυστυχώς μου λείπει το λαϊκό μέρος μιας και μόλις ξεκίνησε τελείωσε η μπαταρία της βιντεοκάμερας και πρόλαβα ίσα ισα να τραβήξω μερικά δευτερόλεπτα πριν κλείσει τελείως. Αν κάποιος έχει ένα ολοκληρωμένο βίντεο από αυτό το μέρος της συναυλίας είτε ας το ανεβάσει για να υπάρχει είτε ας μου το στείλει για να το ανεβάσω εγώ μαζί με τα άλλα.
Βίντεο έκθεσης:
https://www.youtube.com/watch?v=N_APPCWwxuE
Βίντεο Ομιλίας:
https://www.youtube.com/watch?v=bbAiO6nplr8
https://www.youtube.com/watch?v=bkBBeCudALA
https://www.youtube.com/watch?v=of6AkdpUGWk

Βίντεο μουσικών εκδηλώσεων:
https://www.youtube.com/watch?v=7b1_ev5p8DY
https://www.youtube.com/watch?v=uJlxhV9zCf8
https://www.youtube.com/watch?v=fXVQR5AjFHo
Τώρα απομένει να ανεβάσω και μια παρουσίαση από την έκθεση από τις φωτογραφίες.
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

insect

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Αριθμός κατασκευών: 2.617
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 01, 2016, 01:43:37 μμ »
αααα ωραία χαμός!! {music002}
Μπράβο σε όλους {celebrate004}



sakkalis

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.574
Απ: Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας 26 Ιουνίου 2016
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 01, 2016, 02:30:15 μμ »
Τέλος, ανεβάζω link από youtube με μια βίντεο-παρουσίαση χτισμένη με τις φωτογραφίες βασικά του tzekos (Ζαχαρίας) που είχε αναλάβει αυτό το έργο και τον ευχαριστούμε πολύ. Συμπληρωματικά χρησιμοποίησα και τις φωτογραφίες που ανέβασε ο ΚαΠα (ελπίζω να μην τον ενοχλεί τον Παναγιώτη που δεν τον ρώτησα πριν) μιας και οι φωτογραφίες του Ζαχαρία ήταν κυρίως με κοντινά πλάνα και έλειπαν τα πιο γενικά πλάνα. Προβληματίστηκα λίγο με την μουσική υπόκρουση της παρουσίασης μιας και ήθελα να συνδυάζει και λαϊκή/παραδοσιακή καθώς και ηλεκτρικό ήχο. Πιστεύω πως ήταν τελικά καλή.
Τώρα όσον αφορά τις παρουσιάσεις των κατασκευών αλλά και των εκθετών υποθέτω πως κάποιες πιθανότατα ξεφύγανε από την φωτογράφηση και ζητώ συγνώμη για αυτό.
 
https://www.youtube.com/watch?v=ypvhMv9CaZE
Δημήτρης Σ.

''Το όνειρο που σ’ έφερε μια μέρα ως εδώ, σήμερα καίγεται, σκουριάζει και σε διώχνει.
Μια σε κρατάει στη γη, μια σε ξερνάει στον ουρανό, το ίδιο όνειρο σε τρώει και σε γλιτώνει.''

Tags: