Αποστολέας Θέμα: Φωτογραφίες και Βίντεο από Εργαστήρια : Ιανουάριος-Φεβρουάριος-Μαρτιος 2024  (Αναγνώστηκε 2628 φορές)

steliosguitar

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.175
  • Αριθμός κατασκευών: #78
  • Περιοχή: Ελληνικό
δυστηχως και εγω διαβασα αυτα περι πυροπροστασιας κ δε πιστευα τα ματια μου...
αν το αυτοκινητο ειναι χωρις πινακιδες και το εχεις μονο για πανω-κατω στο σπιτι, με το δρομο πετρες-σκονη-λασπη;
και εχεις απ εκει και κατω για τη πολη δηλαδη, ενα απλο ιχ; με πινακιδες κομπλε και τελη κομπλενταν;
στην ουσια θελεις το μεγαλο για ενα κομματι του δρομου απ οτι εχω καταλαβει, και στο οποιο δεν εχει κ καθολου κινηση...
τιποτε καλυτερο απο μια κιθαρα.
εκτος ισως απο δυο...

Μάνος Τουρπάλης

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.287
  • Αριθμός κατασκευών: -
Στέλιο το αυτοκίνητο έτσι θα το έχω, μάλλον. Αλλά τουλάχιστον για φέτος τα τέλη είναι πληρωμένα. Απο του χρόνου, θα κάνει το "τελεφερίκ" μεταξύ χωριού και σπιτιού, όπως και το niva.

Για τον νέο Κανονισμό προσπαθούμε να οργσνωθούμε κάποιοι συνάδελφοι κυρίως μηχανικοί - αλλά και διάφοροι φίλοι που πλήττονται - να μαζέψουμε τα σημεία αντίθεσης με τον υφιστάμενο κανονισμό (που είναι ΠΔ και κατισχύει της ΚΥΑ) επειδή έχει και τέτοιες βλακείες, αν τα κανεις αυτά που λέει φτιάχνεις παγίδες κανονικά. Και οι υπόλοιποι μαζεύουν δοάφορα για το τι σημαίνει σε κόστος. Σκοπός είναι να βάλουμε έναν δικηγόρο (αφιλοκερδώς το κάνει) και μέχρι 5-6 Απριλίου να φτιάξουμε μια επιστολή για να την στείλουμε στο ΥΠΕΝ. 5-6 Απριλίου γίνεται ένα - Διεθνές παρακαλώ - συνέδριο Πυροπροστασίας και θα είναι και η κυρία που το συνέταξε αυτό το πράμα.  Αν θέλεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος να υπογράψεις καλοδεχούμενος - οι όλοι. εννοείται οτι μπορώ να ενημερώσω όποιον θέλει για λεπτομέρειες του Κανονισμού επειδή ο κόσμος δεν το έχει πάρει χαμπάρι, ούτε ότι επηρεάζει την μισή Ελλάδα.

Δες παρακάτω ένα ωραίο άρθρο που έγραψε ένας αρχιτέκτονας απ΄ τα Κύθηρα, δες στον χάρτη που έκανε τις περιοχές που ΔΕΝ επηρεάζει - να γελάσουμε.

https://news.b2green.gr/45394

Tags: